Admin 0 Yorum
1 Yıl Önce

Zeytinyağı ile kirpik uzatma: Zeytinyağı kirpik uzatır mı?

Zeytinyağı ile kirpik uzatma nasıl olur? Doğal yöntemlerle kirpik uzatmak mümkün mü? Evde kirpik uzatmak için hangi yöntemleri kullanabilirsiniz? Peki zeytinyağı ile kirpik nasıl uzatılır? İşte zeytinyağının kirpiklere faydaları ve zeytinyağı ile kirpik uzatma yöntemleri…

Zeytinyağı

Zeytinyağı nedir? Nasıl elde edilir?

Zeytinyağı, lezzeti ve saymakla bitmeyen faydaları ile bilinen bitkisel bir yağ çeşididir. Zeytinyağı, doğal zeytinlerin belirli işlemlerden geçmesiyle yapılır. Zeytinyağı hem yemeklere ayrı bir lezzet vermesi hem de vücuda pek çok faydasının bulunmasıyla bilinir. Bu doğal yağ ülkemizde çokça üretilir. Özellikle Ege ve Marmara bölgelerindeki zeytinlerin işlenmesi ile elde edilen doğal zeytinyağı, kişisel bakımda ve yemeklerde sık sık tercih edilir.

Zeytinyağının kullanım alanı oldukça geniştir. Özellikle saç ve kirpik uzatma yöntemi olarak sık sık kullanıldığı biliniyor. Bu yazımızda zeytinyağının kirpik uzatma etkisi üzerinde duracağız. Doğal zeytinyağını kirpikler için nasıl kullanabileceğinizden söz edeceğiz.

Zeytinyağının faydaları

Zeytinyağının faydaları nelerdir?

Zeytinyağı cilt bakımı, saç bakımı, kirpik uzatma, sindirim ve bağışıklık sistemlerine fayda sağlama gibi geniş bir alanda kullanılır. Peki doğal zeytinlerin işlenmesi ile elde edilen bu doğal ve bitkisel yağın faydaları nelerdir? İşte zeytinyağının faydaları;

 • Zeytinyağı, vücuttan toksinleri arttırmak için harika bir besindir.
 • Karaciğerin temizlenmesi ve daha sağlıklı çalışması için düzenli olarak zeytinyağı tüketmek önerilmektedir.
 • Zeytinyağı bağırsakların daha verimli çalışmasına yardımcı olur.
 • Kabızlık gibi boşaltım sistemi problemlerini önlemek için zeytinyağı tüketmek önerilir.
 • Kilo vermeye yardımcı ve ödem atmaya yardımcı etkisi mevcuttur.
 • Zeytinyağı metabolizmayı hızlandıran doğal bir besindir.
 • Zeytinyağı, içerisinde kalsiyum ve mineraller barındırdığı için kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur.
 • Şeker hastaları için genellikle en çok önerilen yağdır. Kan şekerini dengelemeye yardımcı olduğundan diyabete iyi gelir.
 • Zeytinyağı genç bir görünüm kazanmaya ve zinde bir hayat yaşamaya katkı sunar.
 • Cildi korur ve pürüzsüzleştirir. Kırışıklıkları ve makyajın zararlı etkilerini azaltmaya yardımcı olur.
 • Saçları besler ve hızlı uzamalarına yardımcı olur. Ayrıca saç kırıklarının tedavi edilmesi, saçı nemlendirme ve daha bakımlı bir görünüme kavuşturma gibi etkileri de mevcuttur.
 • Zeytinyağı kirpikleri besler ve uzamalarına yardımcı olur. Doğal bir kirpik bakım yağıdır.
 • Zeytinyağı kolestrol dengesi sağlar.
 • Düzenli olarak zeytinyağı tüketmek meme kanseri riskini azaltır.
 • Zeytinyağı enerjik bir gün geçirmenize yardımcı olur.

Bu gibi pek çok faydası olan zeytinyağı, kararında tüketildiği takdirde zararsızdır. Ancak zeytinyağı tüketirken miktar iyi ayarlanmalı ve doğal sızma zeytinyağı tercih edilmelidir. Aynı zamanda asit dengesi de kontrol edilmeli ve asit düzeyi fazla olan zeytinyağı cilt için kullanılmamalıdır.

Zeytinyağının zararları

Zeytinyağının zararları

Doğal ve bitkisel bir yağ olan zeytinyağı, çok fazla tüketilmediği takdirde zararlı değildir. Doğal zeytinlerin işlenmesi ile elde edilen bu doğal yağın tüketilmesinin, saç ve cilt için kullanılmasının zararı bulunmamaktadır. Ancak çok fazla tüketmek ya da alerjisi olan kişiler tarafından tüketilmesi zararlı sonuçlar doğurabilmektedir. Çok fazla tüketimi kilo alımına yol açabilir. Ayrıca dermatit gibi cilt rahatsızlıkları bulunan ya da hassas ciltleri olan bireyler tarafından kullanımı da zararlı sonuçlar doğurabilmektedir. Damar tıkanıklığı gibi sorunlar yaşamamak için bu bitkisel yağı da kararında tüketmek gerekir.

Zeytinyağının kirpiklere faydaları nelerdir?

Zeytinyağı özellikle saça ve kirpiklere olan besleyici etkisi ile bilinir. Bu doğal ve besleyici yağın kirpikleri uzatma, gürleştirme ve güçlendirme etkisi bulunur. Zeytinyağı doğal bir antioksidan görevi de gördüğü için saç, kirpik ve kaşların daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Düzenli olarak kirpiklere zeytinyağı sürmek bu gibi güzel sonuçlar doğurur;

 • Kirpiklerde kalan makyaj artıklarının çıkarılması ve kirpiklerin derinlemesine temizlenmesi
 • Kirpiklerin gürleşmesi ve kalınlaşması
 • Kirpiklerin kolayca dökülmeyen, güçlü bir hal alması instagram takipçi hilesi
 • Kirpiklerin uzaması ve kıvrılması

Bu faydalar ve güzel sonuçlar, kirpiklerinin daha güzel bir görünüme ulaşmasını isteyen tüm kadınlar tarafından beğenilir. Bu nedenle de kirpik için zeytinyağı kullananların sayısı bir hayli fazladır. Zeytinyağının kirpiklere faydaları oldukça fazlayken, çok aşırı kullanılmadığı sürece herhangi bir zararı da bulunmaz. Hem uygun fiyatlı hem de tamamen doğal bir kaş serumu hazırlamak için zeytinyağını tercih edebilirsiniz. Zeytinyağı kullanımı ile kirpiklerinizi çok daha etkileyici, bakışlarınızı çok daha buğulu bir hale getirebilirsiniz.

Zeytinyağı kirpik uzatır mı

Zeytinyağı kirpik uzatır mı?

Zeytinyağı içerisinde bulunana K vitamini, mineraller ve kalsiyum sayesinde kirpiklerin uzamasına yardımcı olur. Daha güçlü ve gür olan kirpikler, düzenli kullanım sayesinde uzar ve etkileyici bir görünüm katar. Kirpiklerin uzun, kıvrık ve dolgun görünmesi için en çok tercih edilen yöntemlerin başında zeytinyağı ile kirpik uzatma gelir. Zeytinyağı sayesinde kirpiklerini uzatan ve etkileyici bakışlara sahip olan kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Zeytinyağı ile kirpik uzatma, uzun yıllardır bilinen ve denenen bir güzellik tüyosudur. Zeytinyağı ile kirpik uzatanlar kirpiklerinin daha sağlıklı, gür ve güzel bir görünüme kavuştuğundan bahsetmektedir.

Kirpik uzatma

Zeytinyağı ile kirpik nasıl uzatılır? Zeytinyağı ile kirpik uzatma yöntemleri

Zeytinyağının kişisel bakımda çok fazla tercih edilen bir doğal ve bitkisel yağ olduğundan söz ettik. Zeytinyağı cilt ve saç bakımında sağladığı yararlarla ön plana çıkan bir yağdır. En çok da zeytinyağı ile kirpik ve saç uzatma yöntemleri konuşulmaktadır. Siz de daha dolgun, uzun ve kıvrık görünen kirpiklere ulaşmak, göz makyajınızı daha buğulu bir hale getirmek ve etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsanız zeytinyağını tercih edebilirsiniz.

Peki kirpikleri bu denli etkileyici bir görünüme kavuşturan zeytinyağı nasıl kullanılır. Zeytinyağı kirpiklere nasıl sürülür? Hangi sıklıkla uygulanmalıdır? İşte yöntemi…

Her gece uyumadan önce kirpiklerinize zeytinyağı uygulayın!

Bu yöntem sayesinde 6- 7 hafta içerisinde kirpiklerinizin ne kadar uzadığına inanamayacaksınız. Kirpik uzatma yöntemlerinin başında gelen zeytinyağı ile kirpik uzatmanın en kolay yolu, her gece bir pamuk yardımı ile az bir miktar zeytinyağını kirpiklere sürmektir. Bunun için izlemeniz gereken yol;

 • 1 çorba kaşığı kadar doğal sızma zeytinyağını bir makyaj pamuğunun üzerine dökün.
 • Gözünüze girmesine izin vermeyerek, pamuğu üst ve alt kirpiğinize iyice sürün.
 • Gözünüze kaçması halinde bol su ile durulamalısınız.
 • Bu uygulamayı her gece yapabilirsiniz.
 • Birkaç hafta uygulama sonucunda kirpikler daha gür ve uzun bir hal alır ve güçlenir.

Zeytinyağı ile maskara yapın!

Günlük kullanımı daha pratik hale getirecek bir yöntemle karşınızdayız. Kirpiklerinize zeytinyağını daha kolay ve pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde günün dilediğiniz saatinde kirpiklerinize zeytinyağı ile bakım yapabilirsiniz. Zeytinyağını maskara olarak uygulayabileceğiniz bu yöntem için adımlar şu şekildedir;

 • Makyajınızı tamamen temizlediğinizden ve kirpiklerinizi arındırdığınızdan emin olun.
 • Biten ya da kullanmadığınız bir maskara fırçasını sıcak su ve sabunla iyice temizleyin.
 • Temizleyip kuruttuğunuz maskara fırçasını, 1 yemek kaşığı doğal sızma zeytinyağına iyice batırın.
 • Alt ve üst kirpiklerine rimel uygulaması yapar gibi zeytinyağını sürün.
 • Bu yöntem sayesinde gözünüze zeytinyağı kaçma riski bir hayli azalsa da yine de dikkat etmenizde yarar vardır.
 • Bu uygulamayı her gün ve düzenli olarak yaparsanız, birkaç hafta içerisinde kirpiklerinizdeki değişimi fark edebileceksiniz.

Zeytinyağı ile kirpik uzatma hakkında merak edilenler

Zeytinyağının kirpiklere faydası ve zeytinyağının kirpik uzatmada etkisinden bahsettik. Şimdi de bu konuda en çok merak edilen soruları yanıtlayacağız.

Zeytinyağı kirpiklere nasıl sürülür?

Zeytinyağını kirpiklere uygulamak oldukça kolay olsa da gözünüze değmemesine dikkat etmelisiniz. Bunun için küçük bir pamuk parçası ya da eski maskara fırçasını kullanabilirsiniz. Kirpiklere zeytinyağı uygulama yöntemlerine yazımızda yer verdik.

Zeytinyağı kirpikleri ne kadar sürede uzatır?

Kirpik uzatmada oldukça etkili olduğu bilinen zeytinyağının faydalarını görmek için düzenli uygulama yapmak gerekir. En az 2 hafta boyunca ve her gece zeytinyağı uygulayarak, kirpiklerin daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Kirpiklere zeytinyağı sürersek ne olur?

Zengin mineral ve kalsiyum içerikli zeytinyağı, kirpiklere oldukça faydalıdır. Özellikle de kirpikleri uzatmak, güçlendirmek ve gürleştirmek için zeytinyağı sık sık tercih edilir. Daha güçlü ve uzun kirpiklere ulaşmak için zeytinyağını tercih edebilirsiniz.

Kirpiklere zeytinyağı sürülür mü?

Kirpiklere pek çok faydası olduğu bilinene zeytinyağı, kirpiklere sürülebilir. Aşırı kullanılmadığı sürece herhangi bir zararı da yoktur.

Zeytinyağı kirpikleri besler mi?

Zeytinyağı zengin mineral, vitamin ve kalsiyum içeriği sayesinde oldukça besleyicidir. Hem kaşları hem kirpikleri hem de saçları besleyerek uzatır.

Önemli Uyarı: Burada belirtilen sağlık bilgileri, maske tarifleri, kür tarifleri ve bilimum detaylar internet ortamından derlenmiştir. Doktor tavsiyesi değildir. Genel bilgiler olup doğruluğu teyit edilmemiştir. Bu tür tariflerin her vücutta düzenli ilaç kullanımı, çeşitli hastalıklar, vücut hassasiyetleri veya aşırı kullanımlar sebebiyle farklı sonuç verebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla doktor kontrolü ve doktorunuzun vereceği miktarlar dışında bu tür tarif veya kürleri kullanmamanız tavsiye edilmektedir.  Sitemizde yer alan bilgiler reçete değildir. Tavsiye niteliği taşımaz. Yine de burada yazan bilgilerden ötürü kullanımlardan doğabilecek zararlardan kişinin kendisi sorumlu olup cemre.com internet sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz.

Bu içeriği beğendin mi?

Sürükle ve bu içeriği puanla!

 • Berbat 0
 • Ehhhhh 0
 • Eğlenceli 0
 • Harika 0
 • Bayıldım 0
Yorumlar 0

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

sosyalhane.com