Instagram’da komedi videolarıyla tanınan yerliyersiz.tivi kimdir? Kaç yaşında?
Magazin

Instagram’da komedi videolarıyla tanınan yerliyersiz.tivi kimdir? Kaç yaşında?

Çektiği komedi videolarıyla adından sıkça bahsettiren ve Instagram’ın popüler sayfalarının hızla keşfedip videolarını paylaştığı isim olan Tuğçe Sarıyılmaz ile hakkında merak edilenleri sohbet etme imkanı bulduk. Güzel fenomenin ilgi çekici makyajları ve peruklarıyla birleştirdiği tiplemeleri takipçilerini bir hayli kahkahaya boğuyor. yerliyersiz.tv kullanıcı adıyla tanınan Tuğçe Sarıyılmaz kimdir? Aslen nereli?

Tuğçe Sarıyılmaz'ın doğum tarihi 

Tuğçe Sarıyılmaz (yerliyersiz.tivi) kimdir? Kısaca tanıyalım…

  • Yaşı: 36
  • Burcu: İkizler
  • Doğum tarihi: 21 Mayıs 1985
  • Yaşadığı Yer: İstanbul
  • Nereli: İzmit
  • Boyu: 1.68
  • Kilosu: 57
  • Tuttuğu takım: Beşiktaş

Kaç yaşındasınız?

36 yaşındayım.

Tuğçe Sarıyılmaz’ın burcu

İkizler burcuyum.

Tuğçe Sarıyılmaz’ın doğum tarihi 

21 Mayıs 1985 doğumluyum.

Nerede oturuyorsunuz?

İstanbul’da yaşıyorum.

Nerelisiniz?

İzmitli’yim

Boyunuz kaç?

1.68 boyundayım.

Kilonuz kaç?

57 kiloyum.

Tuğçe Sarıyılmaz hangi takımı tutuyor?

Beşiktaş takımını tutuyorum.

Tuğçe Sarıyılmaz'ın burcu

İlk video çekme fikrine sizi iten şey ne oldu?

Öncelikle yerliyersiz.tivide’ki bazı karakterlerin zaten yıllardır hayatımda var olduğunu belirterek başlamak isterim. Günlük yaşamımda arkadaşlarımla bir araya geldiğimde o karakterler gibi konuşup eğleniyorduk. Zaten Instagram’da da vakit geçirmeyi ve hikaye paylaşmayı çok seviyordum (hala çok seviyorum) dolayısıyla bu karakterleri orada da paylaşmak istedim. Bana bu konuda oldukça fazla destek veren ve beni cesaretlendiren sevdiklerim vardı. Ben de yeni tip ve karakterler de ekleyerek bu sefer ayrı bir kanal olan yerliyersiz.tivi’yi açtım ve orada paylaşımlar yapmaya başladım. Şu anda da oldukça iyi gidiyor.

Okuduğunuz bölüm video çekerken size katkı sağlıyor mu?

Evet. Hem de çok… Ben aslında İktisat mezunuyum. Fakat esasen oyunculuk eğitimim çok küçük yaşlarda başladı ve hep de devam etti diyebilirim. İktisat okurken dahi aklım hep konservatuarda kalmıştı. Ben de lisansımı bitirmeye yakın aynı anda İzmit’te bir sanat akademisine yazılmaya ve bu arzuma ulaşmak için bu şekilde bir adım atmaya karar verdim. Orada iki yılımı geçirdim ve çok iyi yönetmenlerle çalışma fırsatı elde ettim. Oradan mezun olduktan sonra sahneye de iyice alıştığımı ve artık sahnenin tüm benliğimin bir parçası haline geldiğini de anlayınca Yüksek Lisansımı Tiyatro üstüne yapmaya karar verdim. Yüksek Lisanstaki hocalarım alanında en iyilerden. Hepsinin oyunculuğuma müthiş katkıları oldu. Bugüne kadar çalıştığım bütün hoca ve yönetmenlerime minnettarım.

İleri oyunculuk bölümünü herkese öneriyor musunuz? Sizce bu bölümü okuyup yeteneği olmayan kişiler yapabilir mi?

İleri Oyunculuk Bölümünü benim gibi tiyatroyu yürekten seven, lisansta da konservatuar okumamış kişilere tüm içtenliğimle önerebilirim. Yalnız tabii ki oyunculuk konusunda yetenekli olmak gerekiyor. Neticede bölüme girebilmek için jüri karşısında bir yetenek sınavına giriyorsunuz ve jüri alanında en iyi kişilerden oluşuyor. Zorlu bir adım aslında yetenek sınavı… Özellikle de bölümü okumayı çok arzulayan ama ‘’yeterince’’ yetenekli olduğunu da bir yandan düşünmeyen kişiler için. Bu sözüm negatif algılanmasın, akademisyenler oldukça iyi ve tecrübeli dolayısıyla o kişiler akademisyenlerin peşini bırakmayarak, kendilerini çok çalışarak ve disipline ederek geliştirebilirler. Neticede çok yetenekli olup yeteneğini sergileyemeyen ya da yeterince disiplinli olmadığı için yitip giden de birçok kişi var. Akabinde ışık vaat edip az önce de belirtmeye çalıştığım gibi zamanla yeteneklerini daha da geliştiren ve asıl yetenekli diye seçilmiş kişilerden çok daha büyük alkışlar alabilen kişiler gördüm. Yani her işte olduğu gibi burada da olay istek, arzu ama en çok disiplin ve emek…

yerliyersiz.tivi isminin bir anlamı var mı? Varsa nedir?

yerliyersiz.tivi’nin içerisinde nice tip ve karakter yer alıyor. Bu tip ve karakterler bazen çok sıradan, bazen de oldukça abartılı şeyler yaşıyor ve esprili anlatımlarla da yaşanılanları bizlere aktarıyorlar. ‘Yerli/yersiz’ olaylar, durumlar ve verilen aşırı tepkiler var yani bu hikayelerde. Bu şekilde ortaya çıktı işte isim de. Hikayemdeki çoğu karakterin aslında bizzat gözlemlediğim insanlar olduğunu söylemek isterim. Tabii ki bu karakterleri abartılı bir mizahi bakış açısıyla aktarıyorum ben izleyicilere.

yerliyersiz.tivi profilinde hangi karakterler yer alıyor? Gelecek zamanda karakterler artacak mı?

Yerliyersiz.tivi‘de şimdilik; ‘’Hıraman ve Şahaser, La’dan Gir Yurdagül, FilAzof Ayriye, Hint Dizileri serisi, Yeşilçam, Naime ve Ayten’’ tip ve karakterleri var. İlerleyen günlerde yeni karakterler de dahil olacak. Geri sayımdayız. Bunun için çok heyecanlı ve sabırsızım.

1 dakikalık video çekmeniz ne kadar zamanınızı alıyor? Nasıl çekiyorsunuz?

Öncelikle skeçleri yazıyorum. Arkadaşlarımla beraber çekeceksem metni çekim gününden önce kendilerine atıp ne anlatmak istiyorum. Nasıl anlatmak istiyorum ve neyi ön plana çıkartmak istiyorum gibi konuları paylaşıyorum ve üzerine yorumlaşıyoruz. Çekim günü saç & makyaj yapıp kostümleri giyiyoruz ve mutlaka 3-4 kere prova alıyoruz. Daha sonrasında da çekime başlıyoruz. Ayten yaşlı bir karakter onun makyajını yapmak biraz uzun sürüyor. Diğer karakterlerin de tabii süsü püsü biraz uzun (gülücük) Gelen yorumlar kostümler ve makyajların cok beğenildiği yönünde, bunun için de ayrıca çok mutlu hissediyorum. Çekimden sonra kurguları yapıyorum. yerliyersiz.tivi sayesinde kurgu programı kullanmayı da öğrendim. Bu arada ve bu beni cok mutlu ediyor. İçime sinmeyen hiçbir görüntüyü kullanmıyorum. Gerekirse baştan çekiyoruz. Yani esasında bir dakikalık bir video çekmek için oldukça büyük bir zaman ve emek harcıyorum/z.

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!