1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Vicks vajinaya sürülür mü? Vajinaya Vicks sürmek faydalı mı?

Vicks vajinaya sürülür mü? Vajinaya Vicks sürmek faydalı mı?
Vicks vajinaya sürülür mü?
+ - 0

Vajina ve çevresi bakteriyel durumlara daha müsait bir o kadar da hassas bir bölgedir. Bu yüzden vajina ve çevresinde yaşanan sorunlarda herhangi bir uygulama yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. Aksi halde daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Batikon vajinaya sürülür mü? Vajinaya batikon sürmek zararlı mı?

Vicks vajinaya sürülür mü?

Vicks, içeriğinde okaliptüs yağı, sedir ağacı yağı, Hindistan cevizi yağı ve mentol bulunan bir çeşit kremdir. Ferahlatıcı, yakıcı etkiye sahiptir. Özel formülü sayesinde kılcal damarları genişleterek toksin atmayı, ağrıyan bölgeyi dindirmeyi, cildin nem dengesini, çatlakları ve nasırları gidermeyi sağlar.  Yakıcı etkisi sebebiyle vajina gibi ince deriye sahip hassas bölgelerde kullanılmamalıdır. Bu tür durumlarda, doktorunuzun tavsiyesine göre hareket etmelisiniz.

Vicks vajinaya zarar verir mi?

Vicks krem vajinaya kesinlikle sürülmemelidir. Vicksin kalın ve yağlı bir formu vardır. Bu form vajinadaki gözenekleri tıkayarak vajinaya zarar verebilir. Vicks yakıcı etkiye sahip olduğundan dolayı bakterilerin yok edilmesini de sağlar. Vajinaya sürüler Vicks vajinadaki yararlı bakterileri yok edebilir.

Bir diğer Vicks yazımız: Makata Vicks sürülür mü? Makata Vicks sürmek faydalı mı?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

İçerik Editörü

Yorum Yap