Twitch'de skandal olan fake bit olayına Burak Güngör'den tepki geldi!

Birçok fenomenin göz bebeği haline gelmiş olan Twitch, son 2 haftadır olumsuzluk üzerine olumsuzluk çekti. Birçok kullanıcının yayınlara ara vermesine sebep olan olaya Burak Güngör'de yorumda bulundu.


Son dönemlerde birçok internet kullanıcısının tercih ettiği Twitch, gün geçtikçe abone sayısını arttırmaya devam ediyor. Canlı yayın platformu olması ile tercih edilen Twitch, aynı zamanda kaliteli olması ile de kendisini ön planda tuttu. 

Milyonların canlı yayınlar açtığı Twitch 2 haftadır olumsuzlukların kurbanı oldu. Bir süre önce  Twitch'in Database'i bilinmeyen bir şekilde internet ortamına sızdırıldı. Yani Gazete Vatan'ın haberine göre Twitch hacklendi. Sızdırılan Database'nin 120 GB olduğunu tahmin ediliyor. Dağılan Database ile birlikte Türk yayıncılarda dahil olmak üzere tüm Twitch yayıncılarının kazandığı paralar ve abone sayıları ifşa oldu.

Bazı meraklı izleyiciler yayıncıların kazandığı paralara göz attı. Bunun sonucunda oldukça az izlenen yayıncıların yüksek şekilde bit elde ettikleri göze çarptı.