Admin 0 Yorum
6 Ay Önce

Terkur krem nedir? Ne için kullanılır?

Terkur krem özellikle vücudu çok fazla ter üreten insanlar için idealdir. Özellikle Terkur krem koltuk altı kokusu ve teri için kullanılmaktadır. Özellikle terleyen bölgede sivilce var ise Terkur krem sivilce için de kullanılabilir. Tam bir fiyat performans ürünü olan Terkur krem fiyat bakımından ortalama 16,47 TL olarak karşımıza geliyor. Bununla birlikte en çok aranan konu Terkur krem ayak kokusu için olup olmadığıdır. Lakin bu konu hakkında Terkur kremin prospektüsü nde herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Terkur krem nedir? Ne için kullanılır? Yazımız Terkur kremin prospektüsü baz alınarak yazılmıştır. Herhangi bir öneri ya da tavsiye içermemektedir.

İlginizi çekebilir: Erkek koltuk altı ter kokusu nasıl önlenir?

Terkur krem
Terkur krem

Terkur krem

Terlemenin önüne sonunda Terkur krem ile geçilebileceği kanıtlandı. Terkur krem etkin maddesi alüminyum hidroksiklorittir. Bu bileşen terlemenin önüne geçmektedir. Aynı zamanda terleyen bölgede oluşma ihtimali olan bakteri ve mantara karşı da oldukça etkilidir.

30 gramlık alüminyum tüplerde satılmaktadır. Aynı zamanda hafif parfüm kokusu Terkur kremin kullanım nedenini arttırıyor.

 • Etkin madde: 1g kem 190 mg alüminyum hidroksiklorit içerir.
 • Yardımcı maddeler: Beyaz yumuşak vazelin, setostearil alkol, izopropilmiristat, gliserinmonostearat, siklometikon, slvl parafin, polisorbat 20, polisorbat 80, triklozan, klorheksidin hidroklorir, butit hidroksianizol (E320), parfüm (koku maddesi), saf su.

Terkur krem ne için kullanılır?

Terkur krem ne için kullanılır? Sorusu son zamanlarda oldukça popüler oldu. Orva ilaç firması tarafından üretilen Terkur krem hiperhidrozis olarak bilinen aşırı terlemenin önüne geçmek için kullanılır. Bununla birlikte koltuk altı, ayak ve ellerde görülen terlemeyi önler ve koku oluşmasının önüne geçer. Son olarak ise Terkur krem genellikle vücudun kıvrımlı yerlerinde meydana gelebilecek olan yüzeysel iltihapların oluşumunu önler.

Terkur krem nasıl kullanılır?

Terkur kullanımı son zamanlarda çok terleyen insanlar tarafından merak konusu oldu. Bizde Terkur kullanımının ne kadar kolay olduğunu adım adım anlattık.

 • Ellerinizi ve Terkur kremi kullanacağınız bölgeyi sabunlu su ile yıkayın ve kurulayın.
 • Uyumadan önce bölgeye ince bir tabaka şeklinde sürün.
 • Bölgeye masaj yaparak kremi yedirin.
 • 2-3 günde 1 düzenli olarak bölgeye Terkur kremi uygulayınız.

Terkur kremin hamilelerde kullanımı

Hamile kalındığını öğrenildiğinde veyahut hamile iseniz Terkur kremi kullanmayınız. Çünkü Terkur kremin etkin maddesi olan alüminyum hidroksikloritin anne karnındaki bebeğe zarar verip vermediği hakkında bir bilgi yoktur. Dolayısıyla doktor kontrolü dışında bilinçsiz bir şekilde kullanımı cenine zarar verebilmektedir.

Terkur kremin emzirme döneminde kullanımı

Emzirme döneminde bilinçsiz krem kullanımı anne sütüyle bebeğe geçerek bebeğe zarar verebilir. Terkur kremin etkin maddesi olan alüminyum hidroksikloritinin anne sütüyle atılıp atılmadığı hakkında herhangi bir bilgi yoktur. Aynı zamanda hayvanlar üzerinde de bir araştırma yapılmamıştır. Doktorunuz uygun görmediyse, Terkur kremi emzirme döneminde kullanmamanız en doğrusu olacaktır.

Terkur kremin çocuklarda kullanımı

Çocukların derileri, yetişkin bir insana göre daha hassas olabilmektedir. Lakin Terkur kremin prospektüsünde çocuklar için Terkur kremin etkinliği ve güvenirliğinin araştırılmadığı ifade edilmiştir. Dolayısıyla Terkur kremi kullanırken doktor kontrolünde olması önemlidir.

Terkur kremin yaşlılarda kullanımı

Terkur kremin yaşlılarda kullanımı hakkında prospektüsünde bir bilgi yer almamaktadır. Bireyde ter kontrolünü sağlamak için bile olsa doktora başvurulması gerekmektedir.

Terkur kremin yan etkileri

Terkur krem kullanımı sonucunda bazı kişilerde yan etkiler meydana gelmektedir. Terkur kremin yan etkileri meydana geldiğinde derhal kremin kullanımı bırakılmalıdır. Terkur kremin yan etkileri şu şekildedir:

Ciddi alerjik tepkimeler (döküntü, kurdeşen, kaşıntı, nefes almada zorluk, ağız, yüz,
dudaklar veya dilde şişme)

 • Ciltte aşırı kuruluk
 • Tedavi edilen alanlarda geçici yanma, kaşıntı, iğne batması hissi, karıncalanma
Terkur krem
Terkur krem

Terkur krem hakkında merak edilen sorular

Terkur krem hakkında merak edilen sorular bir hayli birikmeye başladı. Terkur krem kullananlar baz alınarak merak edilen soruları derledik.

Terkur krem zararlı mı?

Terkur kremin yan etkileri mevcuttur. Bunun dışında Terkur kremin herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Terkur krem yüze sürülür mü?

Terkur kremin prospektüsünde yüze sürülmesi hakkında bir bilgi yer almamaktadır.

Terkur krem reçetesiz alınır mı?

Terkur krem reçetesiz olarak eczanelerde satılmaktadır.

Terkur krem günde kaç kez kullanılır?

Terkur krem 2-3 günde 1 gece terleyen bölgeye sürülmelidir.

Bu içeriği beğendin mi?

Sürükle ve bu içeriği puanla!

 • Berbat 0
 • Ehhhhh 0
 • Eğlenceli 0
 • Harika 0
 • Bayıldım 0
Yorumlar 0

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.