Siyah üzüm maskesi nasıl yapılır? Yağlı ciltler için siyah üzüm maskesi tarifi

Canlı ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız bu kür tarifi tam size göre. Zamanla yüzümüz makyaj kalıntıları, yağ, kir ve gözeneklerin nefesi almaması gibi sebeplerden dolayı yüzümüz pürüzler ve  matlaşmalar gözükür. Siyah üzüm maskesi ile bu matlaşmalar  ortadan kalkacak ve cildiniz pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır.


Siyah üzüm maskesi nasıl yapılır? Yağlı ciltler için siyah üzüm maskesi tarifi
Siyah üzüm maskesi nasıl yapılır? Yağlı ciltler için siyah üzüm maskesi tarifi
Besin olarak tükettiğimiz siyah üzümün cilde faydalarını saymakla bitmez. Özellikle yağlı cilde sahip olanların kesinlikle okunması gereken yepyeni bir kür ile karşınızdayız. Canlı ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız bu kür tarifi tam size göre. Zamanla yüzümüz makyaj kalıntıları, yağ, kir ve gözeneklerin nefesi almaması gibi sebeplerden dolayı yüzümüz pürüzler ve  matlaşmalar gözükür. Siyah üzüm maskesi ile bu matlaşmalar  ortadan kalkacak ve cildiniz pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır. Sizler için hazırladığımız bu kür tarifinin en önemli özelliği cildi yağdan arındırmasıdir. Biz kadınlar için ön planda olan her zaman yüzümüzdür. Özellikle pürüzsüz bir cilt ve Işıl ışıl bir görünüm isteriz. Son zamanların en çok dikkat çeken kürleri bitkisel yöntemler ile hazırlananlardır. Vücudu kimyasal yöntemlerden arındırarak doğal bitkiler ile hazırlanan kürler ışıl ışıl bir görünüm sağlar.

Siyah üzüm maskesi nasıl yapılır? Yağlı ciltler için siyah üzüm maskesi tarifi

Üzüm suyunun faydaları

Kullanımına göre pek çok alanda fayda sağlayan üzüm her derde deva niteliğini taşımaktadır. Güzel ülkemizin her bir noktasında kolayca yetişebilen siyah üzüm son zamanların en çok kullanılan cilt bakım ürünleri arasında yerini almıştır. Pek çok kürün ve cilt maskelerinin içerisinde yerini alan siyah üzüm suyu yalnızca bunlarla kalmaz diğer faydalarını sayacak olursak;

  • İçerisindeki bulunan vitaminler cildin gerginleşmesi ne ve pürüzsüzleşmesi sağlar.
  • Düzenli olarak kullanıldığı zaman ışıltılı bir cilt mümkündür.
  • Üzüm suyu yüzdeki makyaj kalıntılarını gidererek gözenekleri açabilir.
  • Pürüzsüz bir görünüm için kullanılan üzüm suyu yalnızca yüzde değil tüm vücutta uygulanabilir.
  • Özellikle tırnakları kırılan bayanların uygulaması gereken en etkili yöntem üzüm suyudur.

Siyah üzüm çekirdeği cilde yararlı mı?

Çekirdekli ve çekirdeksiz bir şekilde tüketilen üzümün faydaları saymakla bitmiyor. Hem vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlayan üzüm hem de maskesi yapıldığında cilde onarıyor ve bakım yapıyor. Özellikle siyah üzüm çekirdeğinin faydaları ise oldukça çok konuşulmaya başlandı. Siyah üzüm çekirdeğini özellikle kullanmanız gerektiğini belirtelim. Cilt sağlığı açısından oldukça önemli olan siyah üzüm çekirdeği birçok kür içerisinde ve maske tariflerinde yer almaya başladı. Daha dinç ve parlak bir görünüm siyah üzüm çekirdeği ile mümkün siyah üzüm çekirdeği siyah noktalara ve yağlı ciltler için tam bir düşman.

Yağlı çiltler için siyah üzüm maskesi

Yaşanılan stres sıkıntı ve birçok etkene bağlı olarak ciltte yağlanmalar meydana gelebilir. Bu yağlanmalarına en büyük etkisi ise genelde yüzümüzde olur. Yağlanan cilt pürüzleşir ve matlaşır. Gözeneklerin kapanmasına bağlı olarak cilt daha fazla yağlanır ve siyah noktalar ortaya çıkar. Cildin en büyük düşmanı olan siyah noktalar cilt için hem kötü görünüme neden olurken hem de ciltte gözle görülür bir şekilde deliklere neden olur. Kullanılan kimyasallar ve kozmetik ürünleri cilde daha fazla hasar verir.
Kısa zamanda çabuk etki ulaşmak isteyenlerin başvurduğu bu yöntemler hem metabolizmayı hem de cildi uzun süreli bir dönemde kötü etkiler. Son zamanların en çok kullanılan uygulamalarından olan doğal yöntemler ile bakım yaygın olarak kullanılmalıdır. Bitkisel yöntemler ile yapılan bakımlar uzun vadede etki etmiş olsa da vücuda ve cilde hasar vermeden onararak bu işlemi yapar. Siyah üzüm suyu da bu doğal yöntemler arasında yerini almıştır. Besin olarak tüketilen ve aynı zamanda birçok besine çevrilebilen siyah üzüm suyu maske ve kürler arasında da yerini aldı.

Siyah üzüm maskesi nasıl yapılır? Yağlı ciltler için siyah üzüm maskesi tarifi

Siyah üzüm maskesi nasıl yapılır?

  • 2 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı
  • 1 su bardağı dolusu siyah üzüm

Bilindiği üzere zeytinyağı gözenekleri açarken aynı zamanda cilde ışıltı verir özellikle siyah üzüm su ile birleştiği zaman etkisi artış göstermektedir. Yukarıda yer alan malzemeleri blendırdan geçirin. Püre kıvamına alan bu karışımın cildinize masaj yaparak yedirin. Cildinize yedirdiniz bu maskeyi 15-20 dakika boyunca yüzünüzde tutun daha sonrasında ılık bir su yardımıyla cildinizi temizleyin.

Kısa bir zaman aralığı içerisinde cildinizde yağdan, kirden, siyah noktadan ve makyaj kalıntılarından eser kalmayacak. Zeytinyağı ve siyah üzüm yağı bir araya geldiğinde kan dolaşımı hızlandırır bu da cildinizin daha ışıl ışıl ve parlak bir görünüm de kalmasını sağlayacaktır. Yeni tarifler de görüşmek üzere.
İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Badem yağı kirpik uzatır mı? Badem yağı kürleri ile kirpik uzatmak mümkün mü?  hakkındaki tüm detayları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?