İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Selcan Yavuz kimdir? Instagram platformunun güzeli hakkında bilinmeyenler…

Selcan Yavuz kimdir? Instagram platformunun güzeli hakkında bilinmeyenler…
Selcan Yavuz kimdir?
+ - 0

Instagram platformunun güçlü kadınlarından birisi olan Selcan Yavuz ile samimi bir röportaj gerçekleştirdik. Azimle kendi markasını kuran Güzel Instagram Fenomeni ile yeniden tanışmaya hazır mısınız? Başarının ve azmin tab noktada olduğu yazımıza geçelim. Keyifli okumalar…

Selcan Yavuz Kimdir? Kısaca tanıyalım…

Selcan Yavuz’u daha yakından tanıma fırsatını röportajımız ile sizlere sunuyoruz. Yazımıza başlamadan önce Selcan Yavuz’a kısaca bir göz atalım.

  • Kilosu: 46
  • Boyu: 1.63
  • Yaşı: 20
  • Nereli: İzmir
  • Nerede Oturuyor: İzmir
  • Doğum Tarihi: 2 Mayıs 2000
  • Tuttuğu Takım: Fenerbahçe

Eğer ki başlıklarımız sizde Selcan Yavuz hakkında bir merak uyandırdıysa, sizleri bekletmeden samimi röportajımızı okumaya davet edelim. Hazırsanız, keyifli okumalar dileriz.

Selcan Yavuz kimdir?

Selcan Yavuz kaç yaşında?

22 yaşında olduğunu açıkladı.

Boyun kaç?

1.63 boyundayım.

Kilon kaç?

46 kiloyum.

Aslen nerelisiniz?

İzmirliyim.

Nerede oturuyorsunuz?

İzmir de oturuyorum.

Doğum tarihiniz nedir?

2 Mayıs 2000 tarihinde doğdum.

Selcan Yavuz kimdir? Instagram platformunun güzeli hakkında bilinmeyenler...

Hangi takımı tutuyorsun?

Koyu bir Fenerbahçe taraftarıyım.

Burcun nedir?

Boğa burcuyum.

Boğa burcunun güzelliğini taşıdığın konusunda hemfikiriz. Peki burcunun başka hangi özelliklerini taşıdığını düşünüyorsun.

Yükselenimin özelliklerini de taşıyorum. Yengeç yükselenim duygusallık ordan geliyor.

Hobilerinden bahseder misin?

Gezmek bilmediğim görmediğim yerleri görmek. Ekstrem sporlar (ilerleyen günlerde daha fazla yapmak istiyorum). Yüzmek ve müzik dinlemek.

Fobilerin var mı? Bize biraz bahseder misin?

Farelerden çok korkuyorum, tüm vücudum uyuşuyor. Yanımda yemek yiyen birinin ağzını şapırdatması beni çıldırtıyor.

Selcan Yavuz kimdir? Instagram platformunun güzeli hakkında bilinmeyenler...

“… filmi izleseler hayatlarına farklı bir bakış açısı kazanırlar.” Dediğin bir film var mı?

Unutursam Fısılda. Bir anlık sinirin öfkenin bedelini bir ömürle ödemenin en güzel örneği. Ne zaman sevdiğim birine sinirlensem aklıma o film gelir ve kendimi tutmaya çalışırım.

“… kitabı okursalar hayatlarına farklı bir bakış açısı kazanırlar.” Dediğin bir kitap var mı?

Aşk ve gurur.

Gelecek hedeflerinizde neler var?

Uzun vadeli hedefler koymayı bıraktım, koronayla tanıştığımızdan beri. Şimdilik hedefim okulumu bitirip markamı daha aktif hale getirmek

Peki Selcan Yavuz sosyal medya dışında nasıl birisidir?

Aşşşşırı eğlenceliyim. Bunu çevrenden çok duyuyorum ve çok realistim gerçekleri acımadan söylerim. Son olarak aşırı vicdan sahibi duygusalım, her an ağlayabilen biriyim.

Selcan Yavuz kimdir? Instagram platformunun güzeli hakkında bilinmeyenler...

Peki bize biraz eğitim hayatından bahseder misin?

Aslında çok başarılı bir öğrenciydim. Liseye geçişte teog ilk bize vurdu ve puanım yüksek olmasına rağmen yanlış tercihten dolayı güzel bir okula gidemedim ve lise hayatıyla birlikte başarı oranım düştü ama geriye dönüp baktığımda, o zamanlar yanlış gelen şeyler bugünün Selcanını yaratmış ve iyi ki öyle olmuş diyorum. Bu yıl üniversitesiye başladım son vizem çok iyiydi.

Şuan hangi bölümde okuyorsun?

Muhasebe.

Peki neden muhasebe? Senin için özel bir nedeni var mı?

Hiç bir özel nedeni yok haha. Okuyabileceğim bölümlerden biriydi ve o nedenle seçtim. Yani bir mimarlık doktor vb. olmak istemediğim için üniversite bölüm seçimi ikinci plana düştü benim için. Sadece bir diplomam olsun diye okuyorum şuan ama yine de kötü örnek olmak istemem. Eğitimin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyim. Ve bunun için okuyorum zaten.
Selcan Yavuz kimdir? Instagram platformunun güzeli hakkında bilinmeyenler...

Markanızı oluşturmaya nasıl karar verdiniz?

Bir anda alınan karar değildi çok uzun süredir istediğim bir şeydi; üretmek ve hayata geçirmek. 18 yaşında başladım. Daha hiç bir şey bilmiyorken İstanbul’dan ürün alıp satarak. Hatta kendi üretimim olan ürünler bile oldu. Fason bir firmayla anlaşmıştım ama bu sefer ipliğinden üretimine kadar her şey benim markama ait olsun diye bekliyorum. Araştırıp daha iyi bir şekilde hizmet vermek için.

Peki kendi markasını kurmak isteyen insanlara ne tavsiyelerde bulunursun?

Benim etrafımda bu işi bilen yapan çok kişi vardı bende onlar bana yardımcı olur diye düşünüyordum ama tam tersi çıktığınız her yolda tek başınızasınız. Bunu göze alarak başlayın. Hangi iş olursa olsun ama bu sözlerim gözleri korkutmasın. Tek başına olmanın çok avantajı var. Gün sonu her şeyi tek başıma yaptım demenin zevkini anlatamam ve tabi ki çok araştırsınlar çok dinlesinler. Öğrenmeye çalışsınlar hangi sektör olursa olsun ve asla utanmasınlar. Ben İstanbul’da tek başıma toptancı gezip ürünleri ellerimde taşıdım. 

Kendi başına marka sahibi olup, kendi ayakların üzerinde dikilmek nasıl bir duygu?

Şuan aktif olmadığı için bir şey söyleyemem ama satış yaptığım ve ürünü alan kişinin “teşekkür ederim ürün elime ulaştı ve çok beğendim” mesajını almak dünyanın en güzel duygularından biri. 
Selcan Yavuz kimdir? Instagram platformunun güzeli hakkında bilinmeyenler...

Kendi ayakları üzerinde durmak isteyen lakin bir türlü cesaret edemeyen kadınlara seslenecek olsaydın ne söylemek isterdin?

Bunu sanırım ilk burda söylicem ama 16 yaşında hem tezgahtarlık yapıp, hem okuluma gidiyordum. O zamanlarda mutluydum ama bana yetmiyordu daha fazlasını istiyordum Şimdi kendime sunduğum imkanlar sınırsız ve beni çok gururlandırıyor. Demek istediğim şu başladığınız nokta şuanlık kötü olabilir ama istediğiniz yere ulaşmak için çabalayın ve varana kadar pes etmeyin. Kendinize inanır ve yeterince isterseniz her şey mümkün.

Bize biraz aşk hayatından bahseder misin?

Aşk hayatım maşallah diyim 17 yaşımdan beri çok sevdiğim ve sevgimi fazlasıyla hak eden biriyle birlikteyim. Hamit Kulya kendisi.

Nasıl tanıştınız?

Sosyal medyadan tanıştık ama o bana mesaj attı ben cevap verdim gibi klasik değil. Bir yanlış anlamayla tartıştık. Sonrasında yanlış anlama düzeldi ve konuşma devam etti. Kendisi biraz ısrarcıydı bende daha fazla karşı koyamadım ve buluştuk haha. Buluştuğumuz gün sonunda sevgili olmuştuk. 16.04.17. İyi ki ısrarcı olmuş ve bugünlere gelmişiz.
Selcan Yavuz kimdir? Instagram platformunun güzeli hakkında bilinmeyenler...

Peki hangi anda ”Hamit Kulya benim sevgilim olmalı.” dediniz?

Bence ben iyi bir analizciyim karşımdaki kişiyi okuyabiliyorum. İlk gördüğümde saf temiz olduğunu ve bana karşı olan duygularının gerçek olduğunu hissettim. O hisse güvendim ve şimdilik yanılmadım. Allah yanıltmasın.
Geleceğe yönelik Hamit Bey ile evlenme düşünceleriniz var mı?
Var. Allah bizi birbirimize nasip ettiyse inşallah o yolda ilerliyoruz zaten. Yani birbirimizin sorumluluğunu ilk günden üstlenmiştik.

Estetik veya dolgu işlemin var mı?

Haha yemin ederim yok. Belki günde 10 kişiden duyuyorum bunu ama hiç bir şey yaptırmadım. İlerde ihtiyaç duyarsam kesin yaptırır ve bunu paylaşırım.

Peki formunu nasıl koruyorsun?

Beşinci sınıftan beri sporla uğraşıyorum. Bu hafta pilatese başlıyorum ama zayıflığım tamamen genlerimle alakalı anneme çekmişim. Yiyip yiyip almayan gıcık tayfadan biriyim haha.
https://www.youtube.com/watch?v=oYwqJyvVkYE

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

İçerik editörü.

Yorum Yap