Admin 0 Yorum
1 Yıl Önce

Rap ile tanınan Sancak kimdir? Sancak adıyla bilinen şarkıcının gerçek ismi nedir? Nereli?

Bu yazımızda, dinleyenlerini sesiyle etkileyen şarkıcı Sancak’ı konu alacağız. Sancak kimdir? Rap dünyasının en çok anılan isimlerinden olan Sancak nereli? Kaç yaşında? Sevilen şarkıcı Sancak evli mi? Bunlara benzer birçok soruyu sizler için cevapladık. 

Sancak ( Yılmaz Erdoğan) kimdir?

Sancak kimdir? Kısaca tanıyalım…

 Yazımıza başlamadan önce rap dünyasının bilinen isimlerinden olan Sancak’a kısaca bir göz atalım.

 • Kilosu: 75
 • Boyu: 1,78 cm
 • Yaşı: 31
 • Burç: Yengeç
 • Doğum tarihi: 22.07.1989
 • Yaşadığı yer: İstanbul
 • Memleketi: İstanbul/Gazi Osman Paşa

Sancak’ın boyu

Yakışıklı sanatçı Sancak 1,78 cm boyundadır. 

Sancak’ın kilosu

Fit vücudu ile ilgi çeken Sancak 75 kilodur.

Sancak’ın doğum tarihi

Sancak, Yengeç burcu olduğundan 22 Temmuz 1989 tarihinde İstanbul Gaziosmanpaşa’da dünyaya gözlerini açmıştır.

Sancak’ın burcu

Sesi güzel şarkıcı Sancak Yengeç burcudur. Yakışıklılığının yanı sıra fiziği ile de ilgi gören Sancak, Yengeç burcunun özelliklerini taşıdığını söyleyebiliriz.

Sancak’ın nereli?

Sesi ile herkesi etkileyen Sancak, İstanbul da doğup büyümüştür. 

Sancak nerede yaşıyor?

Sancak şu an İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Fakat bir süre sonra ailesel nedenlerden dolayı Tekirdağ’ın ilçesi olan Çorlu’ya taşınmıştır.

Sancak ( Yılmaz Erdoğan) eğitim hayatı nasıl geçmiştir?

Sancak eğitim hayatı 

Sancak, ilk olarak Namık Kemal Üniversitesi Muhasebe Bölümü’nden 2008 yılında mezun olmuştur. 2010 yılında da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fizik Bölümü’nü kazanmıştır. 2 yılda orada kalmıştır.

Sancak ne kadar kazanıyor?

Yakışıklı ve yetenekli şarkıcı Sancak’ın ne kadar kazandığı henüz bilinmemektedir.

Sancak’ın evli mi?

Yakışıklı şarkıcı Sancak şu anda evli değildir fakat sevgilisi vardır. Sevgilisinin ismi Simla Sezen Sözer’dir.

Sancak’ın gerçek ismi nedir?

Müzik sektörüne Sancak ismiyle giren sanatçının gerçek ismi Yılmaz Erdoğan’dır. Hala da Sancak ismi ile tanınmaktadır.

Yılmaz Erdoğan’ın takma adı olan Sancak ne anlama geliyor?

Sancak, bir radyo kanalına verdiği röportaj da “Biliyorsunuz ben bu sektöre ilk girdiğimde de rapçiydim. Neredeyse her rap yapan kişinin takma adı olduğu gibi ben de o zamanlar Sancak takma adını bulmuşum. Özel bir hikayesi yok.” dedi.

Sancak en çok nerede konser vermek istiyor?

Yine bir radyo röportajında Sancak’a yöneltilen “En çok nerede konser vermek istiyorsunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi; ” Bu aralar en çok Azerbaycan’da konser vermek istiyorum. Aslında birçok ülkeden konser vermemi isteyenler var.” dedi.

Sancak’ın seslendiğirdiği “Korkma Söyle” şarkısının yapım süreci nasıldı?

Sancak bu konuda şu şekilde konuştu; “Korkma söyle bizim için de önemli bir şarkı. Son 1 yıldır bizi şehir şehir gezdiren bir şarkı oldu. O şarkıyı ben uçakta yazdım. Uçaktan indiğimde şarkının nakaratı kafamda hazırdı zaten. Eve gidince de demosunu yaptım ve bu şekilde de Korkma Söyle ortaya çıktı.

Sancak'ın seslendirdiği

Sancak’ın seslendirdiği “Üşüyorum Aldırma” isimli şarkısının hikayesi nedir?

Sancak verdiği bir röportaj da bu soruya şu şekilde cevap verdi; “Üşüyorum Aldırma şarkısının pek özel bir hikayesi yok aslında. Ama ben şöyle söyleyeyim, ben profosyonel gitar çalabilen biri değilim yine de birkaç notayı biliyorum. “Üşüyorum Aldırma” kendi elimle çalarak yaptığım besteden oluşan bir şarkı. Bunu böyle anlatabilirim. ” demiştir.

Sancak müzik hayatına adım attığında ailesi nasıl tepki verdi?

Sancak müzik hayatına ilk adım attığında ailesi onu oldukça desteklemiştir. Müzik sektöründe ismi anıldıkça daah çok mutlu olup, daha çok destek vermeye başlamışlardır.

Sancak eskiden yaptığı şarkıları mı yoksa yeni yaptığı şarkıları mı seviyor?

Sancak verdiği bir röportaj da eski şarkılarını mı yoksa yeni şarkılarını mı seviyorsun? sorusuna şu şekilde cevap vermiştir; “Yeni parçalarım dersem eskiden yaptığım parçalarıma ihanet olur, yenileri seviyorum desem bu sefer de eski şarkılarıma ihanet olur. Bu yüzden tüm parçalarımı dönemine ve zamanına göre seviyorum.” yanıtnı vermiştir.

Sancak’ın ne iş yapıyor?

Sancak, lise döneminden beri müzikle ilgilenmektedir. Hala da belirli zamanlarda single, albüm, şarkı çıkaran sanatçı Sancak, müzik ile hayatına devam etmektedir.

Sancak ilk şarkısını ne zaman çıkarmıştır?

Sancak ilk şarkısını ne zaman çıkarmıştır?

Sevilen şarkıcı Sancak, 2008 yılında “Orkestral Çöküntü” isimli ilk albümünü çıkarmıştır. Daha sonra 2010 yılında “Resim” isimli şarkısını ilk defa müzik sektörüne sunmuştur. Şarkıcılık hayatına rap ile başlayan Sancak, daha sonradan pop türüne yönelmiştir. Pop türünde daha çok ilgi gören yakışıklı şarkıcı, bu ilginin devam ettiğini görünce pop şarkı üretmeye devam etti. Ardından son zamanlarda seslendirdiği şarkılar şunlardır; Yağmur, Çık Aklımdan, Korkma Söyle, Gel Artık, Darmaduman, Uçurum, Gün Olur Beni Unutursan, Bugüne kadar, Gitme Kal Diyemedim, Gen Sen Sabret, Yağmur ve Burada Her Şey Aynı gibi şarkıları seslendirmiştir.

Sancak ne tür müziklerden hoşlanmaktadır?

Sancak, Scott Storch isimli tecrübeli bir şarkıcıyı örnek almaktadır. Hem de Almanya’da ki bir rapçi olan Azad isimli şarkıcıyı da dinlemektedir. 

Sancak’ın kaç kardeşi vardır?

Tecrübeli şarkıcı Sancak, üç kardeştir. Evin en küçüğüdür. Fakat Sancak’ın kardeşleri hakkında herhangi bir bilgi yoktur.

Sancak’ın en çok gitmek istediği ülkeler hangileridir?

Sancak’ın en çok gitmek istediği ülkeler Japonya ve Amerika’dır. Sancak bu iki ülkeyi çok beğendiğini ve görmek istediğini belirtmiştir.

Sancak neden hüzünlü şarkılar yazıyor?

Sancak verdiği bir röportaj da ” Kötü olaylar yaşadım, çevremde gördüğüm etkilendiğim olaylar oldu. İstemeden de olsa beni bu durumlara soktular bu yüzden ve bazıları da özel sebeplerden dolayı şarkılarıma yansıyor.” demiştir.

Sancak ( Yılmaz Erdoğan)'ın sosyal medya hesapları isimleri nelerdir?

Sancak sosyal medya hesapları

Bugün ki yazımızda sesiyle herkesi büyüleyen Sancak ismiyle anılan Yılmaz Erdoğan’ı tanıtmaya çalıştık. Umarım Sancak’tan bahsettiğimiz yazıdan keyif almışssınızdır. Şimdi de sizler için Sancak’ın sosyal medya hesaplarını aşağıya koyduk. Sancak’ın takipçisi olmak isterseniz aşağıdan hesaplarına ulaşabilirsiniz.

Sancak (Yılmaz Erdoğan) İnstagram 

Sevilen şarkıcı Sancak’ın İnstagram hesabında 285 gönderisi ve 547 bin takipçisi vardır. Sizde Sancak’ın takipçisi olmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sancak (Yılmaz Erdoğan) YouTube

Yetenekli sanatçı Sancak’ın YouTube hesabında 1,3 milyon takipçisi vardır. Siz de Sancak’ın YouTube’dan takipçisi olmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sancak (Yılmaz Erdoğan) Twitter

Birçok şarkıyı seslendiren şarkıcı Sancak’ın Twitter uygulamasından takipçisi olmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu içeriği beğendin mi?

Sürükle ve bu içeriği puanla!

 • Berbat 0
 • Ehhhhh 0
 • Eğlenceli 0
 • Harika 0
 • Bayıldım 0
Yorumlar 0

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.