Şampuana yağ katılır mı? Şampuana hangi yağlar katılır?
Güzellik

Şampuana yağ katılır mı? Şampuana hangi yağlar katılır?

Senelerdir popülerliğini hiç kaybetmeyen şampuana yağ katmak, 2022 senesinin sonlarına yaklaşırken yine kendisini gösterdi. Şampuana yağ katılır mı? veyahut Şampuana hangi yağlar katılır? soruları oldukça popülerliğini arttırmaya başladı. Şidi hep beraber şampuana hangi yağlar katılırmış göz atalım. 

İlginizi çekebilir: Yoğurdun faydaları nelerdir? Saç ve cilt güzelliği için kullanılan yoğurt suyu ne işe yarar? Bonus: Evde yoğurt nasıl yapılır?

Şampuana hangi yağlar katılır?

Şampuana hangi yağlar katılır?

Shea yağı: Bu tür yağ, karite veya karite ağacının tohumlarından elde edilir. Nemlendirici özelliği sayesinde saç kreminin yerini kolaylıkla alabilir. Shea yağı, saçın ve cildin hasarlı bölgelerini iyileştirebilir ve ayrıca ultraviyole radyasyondan koruma işlevi görür.

Argan yağı: Argan yağı çok fazla E vitamini içerir, bu nedenle kırılmış uçları ve kuru saçlarına nemi geri yükler. Ek olarak, saçı ultraviyole ışığından koruyan bir termal koruma görevi görür. Yağ asitleri, E vitamini ve antioksidanlar açısından zengin olan argan yağına genellikle sıvı altın denir. Dikenli argan bitkisinin meyvelerinden elde edilir ve cilt ve saç için kozmetiklere eklenir. Argan yağını saç tellerinin parlaklığı ve gücü için saf haliyle de kullanabilirsiniz.

Biberiye yağı: Kırılgan saçlar için olmazsa olmaz. İyi temizler, kalsiyum ve D vitamini içerir. Biberiye yağı ince kırık uçları güçlendirmek için idealdir.

Buğday tohumu yağı: Buğday tohumu yağı genellikle kuru kepek, saç dökülmesi, kırılma ve kırık uçlar için kullanılır. Her saçın etrafında koruyucu bir film oluşturarak tellerin korunmasına yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı: Kepeklere karşı korur, saç tellerine pürüzsüzlük ve parlaklık verir. 

Marula yağı: Etkinlik açısından, aynı adı taşıyan ağacın meyvelerinden elde edilen marula yağı, hindistancevizi veya argan yağından daha düşük değildir. Sadece yemeklerde değil saç kozmetiğinde de kullanılmaktadır. Marula yağı, yağ asitleri, proteinler ve mineraller açısından zengindir. 

Avokado yağı: Avokado yağı yüz, tırnak, vücut ve saçta kullanılabilir. Özellikle gözenekli, hasarlı ve kuru teller için uygundur. 

Badem yağı: Badem yağı buklelere esneklik, güç ve parlaklık verebilir. Hem bağımsız olarak hem de şampuana veya ev yapımı ürünlerin bir parçası olarak kullanılabilir . 

Pirinç tohumu yağı: Bu ürün saçı ve saç derisini beslemeye yardımcı olur, yumuşatıcı özelliklere sahiptir, saç büyümesini uyarır ve hipoalerjeniktir.

Amla yağı: Amla veya Hint bektaşi üzümü yağı C vitamini açısından zengindir ve Ayurveda tıbbında kullanılır. Saçı korumaya ve hücresel düzeyde hasarı önlemeye yardımcı olur.

Şeftali yağı: Şeftali yağı o kadar popüler olmasa da saç ürünlerinde de kullanılıyor . Saf haliyle, oldukça pahalı ama etkili bir güzellik ürünüdür. Şeftali yağı saçı beslemeye ve hatta erken beyazlamayı önlemeye yardımcı olur. 

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!