Admin 0 Yorum
4 Ay Önce

Recbutin krem ne işe yarar? Kaç gün kullanılır?

Recbutin krem makat bölgesinde kullanılan bir kremdir. Özellikle doktor kontörlünde olması önemlidir. Peki recbutin krem ne işe yarar? Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Recbutin makat bölgesinde çatlak ya da basur için kullanılmaktadır. Eğer bu şikayetlerden birisi sizde var ise ve doktorunuz bu kremi uygun gördüyse yazımızda size recbutin krem nasıl kullanılır? Ve recbutin krem reçetesiz alınır mı? Gibi birçok sorunun cevabını kaleme aldık.

Yazımızı yazarken Recbutin kremin prospektüsü baz alınmıştır. Herhangi bir öneri ya da tavsiye içermemektedir.

Recbutin krem ne işe yarar? Kaç gün kullanılır?
Recbutin krem ne işe yarar? Kaç gün kullanılır?

Recbutin krem nedir?

Recbutin krem vücudun makat bölgesi için kullanılması uygun görülen bir kremdir. 30 g’lık alüminyum tüplerde kanül ile birlikte eczanelerde satılmaktadır. Beyaz ya da sarımsı bir renktedir. Homojen görünüşlü, gözle görülür kirlilik içermeyen kremdir. Etken maddesi ruskogenin ve trimebutindir.

 • Etkin madde: 1 g kremde; Trimebutin baz 58.00 mg Ruskogenin 5.00 mg
 • Yardımcı madde(ler): Gliseril monostearat+PEG-75 (Gelot 64), setosterail alkol, gliseril monostearat, izopropil miristat, propilen glikol, metilhidroksibenzoat (E218), propilhidroksibenzoat (E216) içerir

Recbutin krem ne işe yarar?

Recbutin krem vücudun makat bölgesinde meydana gelen hemoroid (basur), çatlak ve ithaplı hastalıklarda ve ağrı, kaşıntı ve şişkinlik hissi gibi belirtilerle devam eden anal bölgedeki hastalıkların tedavisinde rol oynayan bir kremdir.

Recbutin krem nasıl kullanılır?

Recbutin kremi genellikle günde 1 ya da 2 kez makat bölgesine sürülerek uygulanmaktadır. Eğer ki Recbutin kremi iç hemoroid tedavisinde kullanacaksınız içerisinde çıkan kanül ile uygulamanız gerekmektedir.

Uygulama yapmadan önce bölgenin temiz ve kuru olmasına özen gösterin. İşlem sonrası ellerinizi yıkamayı ve kapağı kapatmayı unutmayın.

Recbutin krem çocuklarda nasıl kullanılır?

Recbutin kremin prospektüsünde 18 yaş ve altındaki çocuklar için kullanımı uygun değildir uyarısı yer almaktadır. Çünkü krem hakkında çocuklar için yeterli veri mevcut değildir.

Recbutin krem hamilelerde nasıl kullanılır?

Recbutin kremin prospektüsünde hamileyken zorunda kalmadıkça kullanılmaması gerektiği bilgisi yer almaktadır. Gerekliliği de size doktorunuz söyleyecektir.

Recbutin krem emzirenlerde nasıl kullanılır?

Recbutin kremin prospektüsünde emzirme döneminde kullanılmaması gerektiği bilgisi yer almaktadır. Lakin illa kullanacaksanız da bilinçsiz kullanımdan kaçınmak önemlidir.

Recbutin krem yaşlılarda nasıl kullanılır?

Recbutin kremin prospektüsünde yaşlı bireylerin kullanımına dair elde tutulur bir bilgi yer almadığı biliniyor. Dolayısıyla kullanmadan önce doktor kontrolünde olmak gereklidir.

Recbutin kremin yan etkileri

Recbutin kremin eldeki verilerden hareketle tahmin edilemeyen yan etkileri mevcuttur. Onlar şu şekildedir:

 • Uygulama bölgesinde hassasiyet, kızarıklık, kaşıntı, baş dönmesi, bayılma

Bu durumda doktora haber vermeniz sizin yararınıza olacaktır.

Rebutin kremi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

 • Eğer ki Rebutin kremin içerisinden herhangi bir maddeye alerjiniz var ise özellikle propilen glikole karşı kullanmayınız.
 • Rebutin kremin kullanımı diğer anal bölgesindeki hastalıkların tedavisine ara verdirtmeyi gerektirmez. Lakin tedavi kısa süreli olamlıdır.
 • Rebutin kremin tedavi süresinde herhangi bir iyiye gidiş olmaz ise doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir.
Recbutin krem hakkında merak edilen sorular
Recbutin krem hakkında merak edilen sorular

Recbutin krem hakkında merak edilen sorular

Recbutin kremin kullanımı hakkında merak edilen sorular gün geçtikçe birikmeye devam ediyor. Bizde bu konuya bir dur diyebilmek için Recbutin kremin kullananlarından sıkça sorulan soruları derledik.

Recbutin krem nerede kullanılır?

Recbutin krem vücudun makat bölgesinde kullanılmaktadır. Onun haricinde sivilce de ya da siyah noktalar için kullanılmamaktadır.

Recbutin krem ne kadar?

Recbutin kremin fiyatı ortalama olarak eczanelerde 25 TL’dir.

Recbutin krem muadili ne?

Recbutin krem makat bölgesi için kullanılan bir kremdir. Recbutin kremin muadilleri şu şekildedir: Doloproct krem, Hemoralgine krem, Proctolog krem…

Recbutin krem reçetesiz alınır mı?

Recbutin kremin reçeteli ve reçetesiz satıldığını söyleyen 2 grup mevcuttur. Bilgi kirliliği olmaması adına eczacınıza danışmanız en doğrusu olacaktırç

Recbutin kremin gebelik kategorisi nedir?

Recbutin kremin gebelik kategorisi C’dir.

Recbutin krem yüze sürülür mü?

Recbutin krem makat bölgesi için tasarlanmış bir kremdir. Recbutin kremin yüz bölgesi ile herhangi bir alakası yoktur.

Recbutin krem kortizonlu mu?

Recbutin krem içerisinde kortizon içermemektedir.

Recbutin kremi SGK karşılıyor mu?

Recbutin krem reçete edildiği taktir de SGK tarafından karşılanmaktadır.

Bu içeriği beğendin mi?

Sürükle ve bu içeriği puanla!

 • Berbat 0
 • Ehhhhh 0
 • Eğlenceli 0
 • Harika 0
 • Bayıldım 0
Yorumlar 0

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.