Pınar Deniz Kimdir?
Magazin

Pınar Deniz Kimdir?

Yargı dizisi ile dikkatleri üzerine çeken Pınar Deniz Kimdir? Yer aldığı yapımlarda gösterdiği oyunculuğu ile sık sık gündeme gelen ve kitlesini bir hayli arttıran Pınar Deniz hakkında merak edilen birçok detay bulunmaktadır. 1993 yılında Adana’da dünyaya gözlerini açan Pınar Deniz Mardinli ve Arap kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Küçük yaşta İstanbul’a taşınmışlar ve yaşamını burada sürdürmeye devam etmektedir.

Pınar Deniz’in hakkında gerek özel hayatı gerek iş hayatı gerekse geçmişi hakkında birçok detay merak edilmektedir. Bizler de bu detayları yazımızda yer vererek bütün meraklarınızı gidermeye çalıştık. Yazımızın içeriğinde Pınar Deniz Kimdir? Pınar Deniz Kaç Yaşında, Pınar Deniz Hangi Burç, Pınar Deniz Boyu ve Kilosu, Pınar Deniz Nereli, Pınar Deniz Mesleği, Pınar Deniz Oynadığı Diziler, Pınar Deniz Oynadığı Filmler, Pınar Deniz Sevgilisi ve Pınar Deniz İnstagram Adresi gibi birçok konu başlığını detaylarıyla birlikte inceleyebilirsiniz. 

Pınar Deniz Kimdir? 

4 Kasım 1993 yılında Adana’da dünyaya gelen Pınar Deniz Kimdir? Mardinli ve Arap kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Pınar Deniz yer aldığı yapımlarda üstün başarılar göstererek kitlesini giderek arttırmıştır. Başarılarının ardı arkası kesilmediği için yapımcılardan aranılan ve beğenilen oyunculardan biri haline gelmiştir. 2 yaşından sonra İstanbul’a taşınan Pınar Deniz Tarabya’da büyümüştür. Ortaokul ve lise hayatından sonra üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

 Fakat bu bölümde aradığını bulamadığı için hayallerinin peşinden gitme kararı almış ve dizi ve film sektörüne atılmıştır. Böylelikle ilk oyunculuk deneyimini 2014 yılında Sil Baştan dizisinde Evrim karakterine hayat vererek gerçekleştirmiştir.  Aynı yıl içerisinde Murat Dalkılıç’ın “Yani” isimli şarkısının klibinde rol alarak kendisini göstermeye devam etmiştir. 2016 – 2018 yılları arasında da “Vatanım Sensin” dizisinde Yıldız karakterini canlandırmıştır.

Aşk 101 dizisinde de yer alan Pınar Deniz giderek geniş kitlelere hitap etmeye başlamıştır. Yer aldığı Netflix platformunda yayınlanan Aşk 101 dizisinde Burcu karakterine hayat vermiştir. Daha sonra Kırmızı Oda dizisinde kısa bir süre yer almasına rağmen oyunculuğunu konuşturmuş ve başarısından oldukça bahsedilmiştir. Ardından 2021 yılında Kanal D ekranlarında Yargı dizisi ile Ceylin Erguvan karakteri ile avukat rolünde yer almıştır. Bu dizide çok sevilen Pınar Deniz kitlesini de arttırmayı bir hayli başarmıştır. 

İş hayatının yanı sıra özel hayatının da bir hayli merak edildiği Pınar Deniz Kimdir? Aşk hayatında meslektaşı olan Yiğit Kirazcı ile uzun zamandır aşk yaşayan Pınar Deniz, Aşkın Kıyameti sinema filminde tanıştıktan sonra ilişkileri başlamıştır. Fakat geçtiğimiz aylarda ilişkilerinde yaşadıkları sorunlar sebebiyle ayrılma kararı alan çift ilişkilerini sonlandırdıklarını açıkladılar. 

Pınar Deniz Kaç Yaşında?

4 Kasım 1993 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Pınar Deniz 2022 yılı itibariyle 28 yaşındadır.

Pınar Deniz Nereli?

Mardinli ve Arap kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Pınar Deniz 2 yaşından beri İstanbul’da yaşamaktadır. 

Pınar Deniz Hangi Burç?

Pınar Deniz 4 Kasım doğumlu olduğu için Akrep burcudur.

Pınar Deniz Boyu ve Kilosu

Pınar Deniz Kimdir? Sorusundan sonra en çok merak edilen bir diğer konu ise şüphesiz ki Pınar Deniz Boyu ve Kilosu olmaktadır. Pınar Deniz Boyu 1,68 kilosu ise 52 kilodur. 

Pınar Deniz Mesleği

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun olan Pınar Deniz kendini bu alana ait hissedemeyeceğini anladıktan sonra oyunculuk sektörüne yönelmiştir. Pınar Deniz Mesleği oyunculuktur.

Pınar Deniz Oynadığı Diziler

Pınar Deniz 2014 yılında ilk oyunculuk deneyimini Sil Baştan dizisinde Evrim karakteri ile canlandırarak ekranlarda görülmüştür. Daha sonra Vatanım Sensin, Bir Deli Rüzgâr, Aşk 101, Aşk 102 Yargı gibi birçok yapımda yer alan Pınar Deniz başarılı oyunculuğu ile büyük bir kitleye hitap etmeyi başarmıştır. Aşağıda Pınar Deniz oynadığı diziler yer almaktadır;

İlginizi Çekebilir: Burcu Biricik Kimdir?

 • 2014 yılı Sil Baştan (Evrim karakteri)
 • 2015 yılı Beyaz Yalan (Azra karakteri) 
 • 2016 – 2018 yılları arası Vatanım Sensin  (Yıldız karakteri)  Başrol oyuncusu
 • 2018 yılı Bir Deli Rüzgar (Gökçe Yücel karakteri) Başrol oyuncusu
 • 2020 yılı Aşk 101 (Burcu karakteri) Başrol oyuncusu
 • 2020 yılı Menajerimi Ara   Konuk oyuncu
 • 2021 yılı Aşk 102 (Burcu karakteri) Başrol oyuncusu
 • 2021 yılı Yargı (Ceylin karakteri) Başrol oyuncusu

Pınar Deniz Oynadığı Filmler

Pınar Deniz 2017 yılında yayınlanan Kardeşim Benim 2 sinema filmiyle ilk sinema deneyimini gerçekleştirmiştir. Burada hayat verdiği Didem karakteri ile başrolde yer almıştır. Daha sonra da çeşitli yapımlarda yer alan Pınar Deniz oynadığı filmler aşağıdaki gibidir;

 • 2017 yılı Kardeşim Benim 2 (Didem karakteri)
 • 2020 yılı İnsanlar İkiye Ayrılır (Ceren karakteri)
 • 2021 yılı Aşkın Kıyameti (Selin karakteri)

Pınar Deniz Sevgilisi?

Güzel oyuncu Pınar Deniz meslektaşı olan Yiğit Kirazcı ile Aşkın Kıyameti adlı sinema filminde tanıştıktan sonra aralarında aşk yaşanmaya başlamıştır. Bu aşk uzun bir süre devam ettikten sonra ilişkilerinde çıkan sorunlar nedeniyle ayrılma kararı almışlardır. Peki Pınar Deniz Sevgilisi Kim? Yiğit Kirazcı’dan sonra herhangi bir ilişkisi var olup olmadığına dair herhangi bir paylaşım yapmayan Pınar Deniz hayatında biri olup olmadığı bilinmemektedir. 

Pınar Deniz İnstagram Adresi

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan ünlüler arasında yer alan Pınar Deniz özellikle de Yargı dizisinde oynadığı Ceylin karakteri ile sevenlerini etkilemeyi başarmış ve büyük kitlelere hitap etmiştir. Gerek özel hayatı gerekse iş hayatıyla ilgili paylaşımlar yapan Pınar Deniz instagram takipçi sayısı 2,7 M kitleye sahiptir. Güzelliği ile büyüleyen Pınar Deniz instagram paylaşımlarını görmek için linke tıklayabilirsiniz. 

Pınar Deniz İnstagram adresi:  https://www.instagram.com/pinarrdenizzz/?hl=tr

Bu yazımızda Pınar Deniz Kimdir? Pınar Deniz Kaç Yaşında, Pınar Deniz Hangi Burç, Pınar Deniz Boyu ve Kilosu, Pınar Deniz Nereli, Pınar Deniz Mesleği, Pınar Deniz Oynadığı Diziler, Pınar Deniz Oynadığı Filmler, Pınar Deniz Sevgilisi ve Pınar Deniz İnstagram Adresi gibi merak edilen konu başlıklarını ele aldık. 

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!