Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım

Acilen işe yetişmeniz lazım ve ojeleriniz kurumak nedir bilmiyor mu? Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım ile bilmediğiniz bütün oje kurutma yöntemlerini derledik. İşte detaylar...


Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım
Oje En Hızlı Nasıl Kurur

Acilen bir yere yetişmeniz lazım ve ojeleriniz bir türlü kurumadıysa Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım yazımızı sizin için kaleme aldık. Birbirinden farklı yöntemler ile nasıl daha hızlı kurutacağınızı anlatacağız. İşlemlere başlamadan önce küçük bir deneme ile herhangi bir alerjiniz var ise yöntem değiştirebilirsiniz. Hazırsanız Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım için işte detaylar...

Oje en hızlı nasıl kurur? Kısaca anlatım

Ojenin hızlı kurumasını istiyorsanız bunun için çeşitli yöntemler var. Onlara değinmeden önce neler olduğuna bir bakalım.

 • Buzlu su
 • Basınçlı hava spreyi
 • Pişirme spreyi
 • Oje kurutucu sprey
 • Üfleme yöntemi
 • Oje kurutma makinesi
 • Buzdolabının soğukluğu
 • Oje sürdüğünüz parmakları yağa batırmak
 • Fön makinesi

Eğer yöntemlerimiz ilginizi çekmeyi başardıysa, konuyu detaylandıralım ve sizi bu hızlı çözüm yollarının etkisiyle baş başa bırakalım.

Ojelerinizin çabuk kuruması için öneriler

Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım

Buzlu Su

Buzlu su yöntemini uygularken parmak uçlarınız fazlasıyla üşüyebilir, aman dikkat etmeyi unutmayın. Ojelerimizi süpür yaklaşık olarak 1 dakika boyunca beklemeliyiz. Buz gibi bir suyu kaba doldurduktan sonra oje sürdüğümüz ellerimizi kabın içine daldıralım. Daha soğuk olmasını isterseniz içerisine buz kalıpları koyabilir veya 1 2 saat öncesinden buzluğa koyabilirsiniz. Daldırmış olduğunuz parmaklarınızı yaklaşık 3 dakika beklettikten sonra ellerinizi sudan çıkarabilirsiniz. Soğuk su ojeyi sertleştireceği için bu oldukça iyi bir yöntem olacaktır.

Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım

Basınçlı hava spreyi

Basınçlı hava spreyleri, soğuk ve sıkışmış olan havayı oldukça yüksek bir şekilde püskürtür. Böylece oje kurutmanız da oldukça hızlı olacaktır. Tam verim alabilmek için spreyi parmaklarınızdan ortalama olarak 40 cm uzağından sıkmaya özen gösterin. Ojeli tırnaklarınıza 4 saniye spreyi sıktığınız da saniyeler içerisinde kuruduğuna şahit olacaksınız. Basınçlı hava ojenizi bozacağından ötürü ojenizin kurumak üzere olduğundan emin olduktan sonra sıkmanızı öneririz. Basınçlı spreyleri internet üzerinden veya marketlerden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım

Pişirme spreyi

Pişirme spreyinin oje kurutmasından bir başka faydası ise tırnak etlerini nemlendirmek diyebiliriz. İşleme başlamadan önce ojenize herhangi bir zarar gelmemesi adına ojelerinizi sürdükten 1 veya 2 dakika sonra pişirme spreyini püskürtmeniz iyi olacaktır. Ortalama olarak 15-30 cm uzağından sıkmaya özen gösterin. Pişirme spreyindeki yağlar sayesinde ojeniz çok hızlı bir şekilde kuruyacaktır. Lakin tereyağ çeşnili spreyleri tercih etmemenizi öneririz.

Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım

Oje kurutucu sprey

Oje kurutucu spreyler oldukça hayat kurtaran bir çözümdür. Ojelerinizi sürdükten sonra spreyi 10 cm geriden sıkarak ojelerinizi hızlıca kurutabilirsiniz.

Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım

Yağlar ile

Yağlar oje kurutma konusunda oldukça başarılıdır. Hem tırnaklarınız hemde tırnak etlerinizi beslenmesine yardımcı olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey istediğiniz bir yağı ojeli tırnağınıza püskürtmek. Daha sonra 5 dakika bekleyin ve ellerinizi yıkayınız. Ne kadar hızlı kuruduğuna şahit olacaksınız.

Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım

Üflemek

Evinizde bahsettiğimiz yöntemler için lazım olan malzemelerin hiçbirisi mevcut değil ise burada dudaklarınız üfleme görevini üstleniyor. Birçok kızın hemen her yerde kullandığı en pratik yöntemdir. Soğuk hava üflemeniz ojenizi daha hızlı kurutacaktır. Yorulmak istemiyorsanız makyaj masaızın maskotu olacak olan üfleyen maymundan yardım alabilirsiniz.

Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım

Fön makinesi

Üflemek sizin için yorucu oluyor ise bunun yerine fön makinesi tercih edebilirsiniz. Fön makinesini ortalama olarak 30 cm geriden tutarak hızlı bir şekilde ojelerinizi kurutabilirsiniz.

Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım

Buzdolabından faydalanmak

Ojelerinizin daha hızlı kuruması için buzdolabınızın dondurucu kısmından yararlanabilirsiniz. Ojeli tırnaklarınızı dondurucu kısmına ellerinizi uzatabilirsiniz. Çok fazla buzlukta tutmamaya dikkat edin. Ellerinizi üşütebilirsiniz. Kısa sürede nasıl kuruduğuna şahit olacaksınız.

Oje En Hızlı Nasıl Kurur? Detaylı Anlatım

Oje kurutma makinesi

Paranız var ise ve uğraşmak istemiyorsanız oje kurutma makinelerinden yararlanabilirsiniz.UV led ışıklarıyla çok hızlı bir şekilde ojelerinizin nasıl kuruduğunu göreceksiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oje daha hızlı kurutmak için öneriler

 • Ojenizi tek kat sürmeniz her zaman daha hızlı kuruması için avantaj olacaktır.
 • Çabuk kuruyan ojeler tercih edin. experss dry" veya "quick dry yazısının üzerinde bulunmasına özen gösterin.
 • Ojelerinizin son kullanma tarihlerine dikkat ediniz. Bozulmuş olan ojeler çok geç kuruma gösterebilir.