Mupiderm krem ne işe yarar? Nasıl kullanılır?
Genel

Mupiderm krem ne işe yarar? Nasıl kullanılır?

Mupiderm krem cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır. 35 TL fiyatı ile eczane raflarında karşımıza gelen Mupiderm krem kullananlar ın sayısı azımsanmayacak kadar çok. Yazımızda Mupiderm krem ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Gibi soruların cevaplarını kaleme aldık.

Yazımızı yazarken Mupiderm kremin prospektüsü baz alınarak yazılmıştır. Kullanıp kullanmamak kişinin kendi sorumluluğundadır. Herhangi bir öneri ya da tavsiye içermemektedir.

Mupiderm krem
Mupiderm krem

Mupiderm krem

Mupiderm krem beyaz renkli bir kremdir ve eczanelerde satılmaktadır. İçerisinde aktif madde olarak %2 a/a oranında mupirosin içermektedir. Genellikle 15 gramlık tüplerde satılmaktadır. İçerisine aynı zamanda aktif olmayan polietilen glikol içerir.

  • Etkin madde:  Her bir tüp (15 g) % 2 a/a mupirosin içerir.
  • Yardımcı maddeler:  Polietilen glikol 3350, polietilen glikol 400.

Mupiderm krem ne işe yarar?

Mupiderm krem antibiyotikli bir kremdir. Bundan ötürü Mupiderm kremin ne işe yaradığı bir hayli merak konusu oldu. Mupiderm krem genel olarak bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılır.

Mupiderm krem lekelere iyi gelir mi?

Mupiderm krem cilt üzerinde kullanılan bir antibiyotiktir. Krem bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılmaktadır. Cilt lekelerine uygun değildir.

Mupiderm krem nasıl kullanılır?

Mupiderm kremi kullanmadan önce ellerin ve bölgenin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Ortalama 10 gün boyunca günde 2-3 kez sürmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte doktorunuz size ne kadar kullanmanız gerektiği hakkında da bilgi verecektir.

Doktorunuzu tavsiye ettiği süre boyunca mupiderm kremi kullanın. Ortalama olarak 7 gün süreyi geçmemeye önem verin. 7 gün sonunda herhangi bir iyileşme göremezseniz doktorunuza bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

Az bir miktar bölgeye sürmeniz yeterli olacaktır. Gerektiği durumda Mupiderm kremin sürüldüğü bölge bir örtü ile örtülebilir.

Mupiderm kremin yan etkileri

Mupiderm kremin 10 kişide 1’den az, 100 kişide 1’den fazla görülen yan etkileri şu şekildedir:

  • Uygulama yerinde bölgesel yanma

Aynı zamanda Mupiderm kremin 100 kişide 1’den az, 1,000 kişide 1’den fazla görülen yaygın olmayan yan etkileri mevcuttur. Bunlar şu şekildedir:

  • Kaşıntı, eritem, uygulama yerinde bölgesel batma ve kuruma. Pomad bazına veya mupirosine karşı deri hassasiyeti reaksiyonları

Son olarak 10,000 kişide 1’den az kişide görülen çok seyrek kategoriler mevcuttur. Bunlar şu şekildedir:

  • Sistemik alerjik reaksiyonlar

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!