Admin 0 Yorum
1 Yıl Önce

Mennan (Muhammed) Şahin kimdir? Kaç yaşında? Doğum günü ne zaman?

Muhammed Mennan Şahin ile tanışmaya hazır mısınız ? Muhammed Mennan Şahin kimdir? Sizleri Diksiyon TV isimli Youtube kanalı sahibi Muhammed Mennan Şahin ile tanıştırmak istiyoruz. Muhammed Mennan Şahin kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Burcu ne? Nereli? Mennan ne demek? Hepsi ve daha fazlası için keyifli okumalar…

Mennan (Muhammed) Şahin kimdir?

Muhammed Mennan Şahin Kimdir? Kısaca tanıyalım…

Muhammed Mennan Şahin’i daha yakından tanıma fırsatını harika yazımız ile sizlere sunuyoruz. Yazımıza başlamadan önce ekranların yeni popüler yüzü Muhammed Mennan Şahin’i kısaca bir göz atalım.

 • Kilosu: 75-83 kg
 • Boyu: 1,80 cm
 • Yaşı: 30
 • Burç: Aslan
 • Doğum tarihi: 3 Ağustos 1991
 • Yaşadığı yer: Ankara

Eğer ki başlıklarımız sizde Muhammed Mennan Şahin hakkında bir merak uyandırdıysa, sizleri bekletmeden harika yazımızı okumaya davet edelim. Hazırsanız, keyifli okumalar dileriz.

Mennan (Muhammed) Şahin kimdir?

Mennan ne demek?

Mennan Allah (c.c)’ın 99 isminden biridir. Çok yardım eden, bol ihsanda bulunan demektir.

Muhammed Mennan Şahin kilosu

Muhammed Mennan Şahin’in kilosu diyet ve spor yaptığı dönemler 75 kg ’ye kadar düşmektedir fakat yediklerine dikkat etmez ise 83 kg ‘ye kadar çıkmaktadır.

Muhammed Mennan Şahin boyu

Muhammed Mennan Şahin 1,80 cm boyundadır.

Muhammed Mennan Şahin kaç yaşında?

Muhammed Mennan Şahin 30 yaşındadır.

Muhammed Mennan Şahin burcu

Muhammed Mennan Şahin Aslan burcudur.

Muhammed Mennan Şahin’in yükselen burcu

Muhammed Mennan Şahin’in yükselen burcu Terazidir.

Muhammed Mennan Şahin doğum tarihi

Muhammed Mennan Şahin’in doğum tarihi 3 Ağustos 1991’dir.

Muhammed Mennan Şahin’in memleketi neresidir?

Muhammed Mennan Şahin’in memleketi Ankara’dır.

Muhammed Mennan Şahin’in sevgilisi var mı?

Muhammed Mennan Şahin sevgilisi olup olmadığı konusunda net bir açıklama yapmamıştır.

Mennan (Muhammed) Şahin kimdir?

Muhammed Mennan Şahin hangi üniversiteden mezun?

TRT Haber’de spikerlik yapan yakışıklı Muhammed Mennan Şahin Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Ankara Üniversitesinden mezundur.

Muhammed Mennan Şahin hangi bölümü okudu? Ne mezunu?

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinden mezun olmuş olan ve diksiyon üzerine Youtube kanalı açmış olan Muhammed Mennan Şahin İktisat bölümü mezunudur. Daha sonra Ankara Üniversitesinin Gazetecilik bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

Muhammed Mennan Şahin’in mesleği nedir?

Başarılı Muhammed Mennan Şahin; Radyo Programcılığı, birçok seslendirme, muhabirlik, spikerlik, Petrol Ofisi, Petlas, P&G, Turkcell ve 2000’den fazla kişiyle özel eğitimler yapmıştır. Ayrıca bir de Diksiyon TV-Mennan Şahin adında Youtube kanalı vardır.

Muhammed Mennan Şahin ne kadar kazanıyor?

Muhammed Mennan Şahin kazancını belirtmemiştir.

Muhammed Mennan Şahin evli mi?

Muhammed Mennan Şahin evli olup olmadığı hakkında bilgi vermemiştir.

Muhammed Mennan Şahin’in ailesi kimdir?

Muhammed Mennan Şahin ailesi hakkında bilgi vermemiştir.

Mennan (Muhammed) Şahin kimdir?

Muhammed Mennan Şahin TRT’de kadrolu mu çalışıyor?

Hayır. Yakışıklı ve başarılı spiker Muhammed Mennan Şahin sözleşmeli olarak çalışmaktadır.

Muhammed Mennan Şahin diksiyonunu nasıl ve ne kadar sürede düzeltti?

Üniversitede bu işe yöneldiğini belirten Muhammed Mennan Şahin kendi kendine düzelttiğini ve 6 ay kadar bir sürede başardığını söylemiştir. Diksiyonunu geliştirirken Cüneyt Türeli’yi örnek almıştır.

Muhammed Mennan Şahin’in yapmayı sevdiği şeyler nelerdir?

Laf-teşambır adını verdiği Instagram yayınlarından çok zevk almaktadır.

Muhammed Mennan Şahin’in çocukluk hayali neydi?

Küçükken hep iç mimar olmayı hayal edermiş. Önceden ev tasarlamayı çok sevdiğini ve bunun hayalini kurduğunu söylemiştir. Liseye kadar da bu hayalinin peşinden gitmeye çalışmıştır. Fakat lisede spiker olmaya karar vermiştir ve bir daha da bu hedefi değişmemiştir.

Mennan (Muhammed) Şahin kimdir?

Muhammed Mennan Şahin’den üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

Üniversitede ne okuyacaksa ve mezun olunca hangi işi yapacaksa üniversite okurken o işi gönüllü olarak yapması Muhammed Mennan Şahin’in ilk tavsiyesidir

Muhammed Mennan Şahin’in diksiyon konusunda takip edilmesini önerdiği kişiler kimler?

Diksiyonu ve ses tonuyla gündeme gelen Youtuber Muhammed Mennan Şahin bütün TRT spikerlerinin doğru ve belli bir kurallar silsilesinde konuşması gerektiği için herhangi bir soru işareti olmadan onları dinlemenizi önermektedir. Kendisi Cüneyt Türeli’yi çok sevdiğini ve bir erkek olarak onun gibi konuşmaya çalıştığını, konuşma tarzını, diksiyonunu taklit etmeye çalışarak pratik yaptığını söylemiştir.

Muhammed Mennan Şahin’e göre sesi kalınlaştırmak mümkün mü?

Herkesin sesi kendine özeldir, sesinizle barışık olmaya çalışın diyen genç spiker sesin kalını incesi olmaz, diksiyonun iyisi kötüsü olur dedi. Diksiyonunuzu düzeltirseniz sesiniz kulağa daha iyi gelecektir diye de ekledi.

Muhammed Mennan Şahin işsiz kalsa hangi işi yapardı?

Muhammed Mennan Şahin 17-18 yaşlarında iken Ankara’daki Ümitköy semtinde bir kebapçı dükkanları varmış. Normalde orada çalışacakmış. Fakat zaman geçtikçe işletme ile ilgili sıkıntı yaşayınca dükkânı kapatmak zorunda kalmışlar. Eğer kebapçı dükkânı kapanmasa idi şu an bir spiker değil kebapçı olurmuş.

Mennan (Muhammed) Şahin kimdir?

Muhammed Mennan Şahin’in sosyal medya hesapları

Sizler için genç ve yakışıklı Youtuber ve spiker Muhammed Mennan Şahin’in kullanmış olduğu sosyal medya hesaplarını paylaştık. Muhammed Mennan Şahin’e aşağıda yer alan bağlantılardan ulaşmanız mümkündür. Dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Muhammed Mennan Şahin Youtube

12 Temmuz 2018 tarihinde açmış olduğu kanalında 557 bin aboneye sahip olan Youtuber diksiyon hakkında bildiklerini, yeni öğrendiklerini, ünlülerin diksiyon analizlerini ve etkili konuşma ile ilgili dersler paylaşmaktadır. Daha çok diksiyon analizi yaptığı videoları paylaşmaktadır. Bunun yanı sıra Masa adını verdiği bir programı vardır. Bu programda gelen ünlü konuklara herkes tarafından merak edilen veya kendi merak ettiği soruları sormaktadır. Muhammed Mennan Şahin ‘in Youtube hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Muhammed Mennan Şahin Instagram

246 bin takipçisi olan genç spiker ve Youtuber, Instagram uygulamasını pek aktif kullanmıyor. 63 gönderisi bulunan Muhammed Mennan Şahin, çekindiği fotoğrafları paylaşıyor. Muhammed Mennan Şahin ‘in Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Muhammed Mennan Şahin Twitter

59 bin takipçiye sahip olan Muhammed Mennan Şahin Twitter hesabını beğendiği şeyleri, kendini paylaşmak ve Youtube uygulamasında paylaştığı videoların haberini vermek için kullanıyor. Muhammed Mennan Şahin ‘in Twitter hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Muhammed Mennan Şahin Gmail

Daha çok iş teklifleri, verdiği ücretli eğitimler hakkındaki soruları için kullandığı yöntem e- posta olan Muhammed Mennan Şahin’in Gmail hesabına adresinden ulaşabilirsiniz.

Muhammed Mennan Şahin’in bedava diksiyon eğitim videolarını hala izlemediniz mi?

Youtube kanalında diksiyon ile ilgili videolar paylaşan yakışıklı spikerin ücretli dersler dışında Youtube uygulamasına özel paylaştığı diksiyon eğitim videoları vardır. İşinizi kolaylaştırmak adına bu serinin ilk videosunu buraya bırakıyoruz.

Muhammed Mennan Şahin’in Atilla İlhan’ın Ben Sana Mecburum şiirini yorumladığını biliyor muydunuz?

Kalın sesi ve düzgün diksiyonu ile dikkatleri üstüne çekmeyi başaran TRT spikeri Muhammed Mennan Şahin, Atilla İlhan’ın Ben Sana Mecburum şiirini kendi sesiyle yorumlamıştır. Bu harika yorumlamayı kaçırmamanızı öneririz.

Yazımızda söylediğimiz Masa adlı programın Serdar Ortaç’ı da konuk aldığını biliyor muydunuz?

Karşılıklı olarak birbirlerine soru sordukları bu videoda merak ettiklerini içten bir şekilde soran Muhammed Mennan Şahin oldukça etkili bir program çıkartmıştır. Sizi yormamak adına videoyu buraya bırakıyoruz.

Muhammed Mennan Şahin’in diksiyon derslerinin yanında destek olarak bazı harflerin tekerlemelerini paylaştığını biliyor muydunuz?

Muhammed Mennan Şahin diksiyonu düzeltmeye çalışırken tekerlemelerin önemli bir etkisi olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden en etkili olabileceğini düşündüğü harflerin tekerleme videolarını çekmiştir. Bu harfler arasında B, C, Ç, D, F, G, H, J, K ve L harfleri vardır.

Bu içeriği beğendin mi?

Sürükle ve bu içeriği puanla!

 • Berbat 0
 • Ehhhhh 0
 • Eğlenceli 0
 • Harika 0
 • Bayıldım 0
Yorumlar 0

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.