Admin 0 Yorum
1 Yıl Önce

Makyaj ile dövme kapatma nasıl yapılır? İşte en etkili dövme kapatma makyajı

İş görüşmeleri başta olmak üzere zaman içinde yaptırılan dövmenin beğenilmemesi gibi birçok nedene bağlı olarak kişiler dövmelerini gizlemeye çalışırlar. Mülakatta dövme gizleme yollarından en bilineni özellikle, makyaj olduğunu söyleyebiliriz. Uzun ve zahmetli sildirme işlemlerini yaptırmaktansa, makyajla dövme kapama yöntemini tercih etmenizi öneriyoruz. Kalıcı makyajla dövme kapatma işlemleriyle istenilmeyen dövmelerin görünmemesini sağlayabilirsiniz. Yalnız kalıcı olarak dövmelerinizin çıkmasını istiyorsanız, tıbbi yöntemlere başvurmanız gerekiyor. Bizim burada size bahsedeceğimiz yöntem tamamıyla geçici yöntemi kapsıyor. Profesyonel makyajla dövme kapama son zamanlarda trend konulardan birisi haline geldi. Dövmenizi kapatmak her konuda sizin için kurtarıcı olabilmektedir. Dövme kapatma polislik sınavı içinde oldukça önem arz etmektedir. Özellikle en özel zamanınızda dövmelerinizin gözükmesini istemeyebilirsiniz. En sevdiğiniz arkadaşınızın düğünü olduğunda düğünde dövme kapatma işlemi bile yapabilirsiniz. Bunu dövme kapatma kremi ile gerçekleştirebilirsiniz. Veyahut dövme kapatma makyajı ile bu durumu çözebilirsiniz. Yanınızda ekstra makyaj malzemesi olmasa bile fondötenle dövme kapama yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra gelinin makyaj malzemelerini kullanmak isterseniz plastik makyajla dövme kapama işlemi yapabilirsiniz. Eğer ki geçici çözüler istemiyorsanız evde nasıl dövme silinir? Sorusu aklınıza gelebilir. Evde dövme silme işlemini sizler için kaleme aldık. Evinizde kalıcı makyajla dövme silme işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Silmekten ziyade plastik makyajla geçici dövmeler yapabilirsiniz.

Makyajla dövme kapatma nasıl olur?

Dövmeleri kapatmak için kullanılan yapılan makyaja, kamuflaj makyaj adını veriyoruz. Dövme kapatma işlemine geçilmeden önce mutlaka bölgenin temizlenmesi gerekiyor. Daha sonra kapatcılardan, kapatıcı kremlerden, renk düzenleyicilerden, yeşil düzeltici kremlerden ve kapatıcı çubuklardan oluşan kamuflaj makyaj kozmetiğini dövmenin üzerine sürünüz. Ardından 5 dakika kadar bekleyip, sabitleyici pudrayı kullanınız. Sabitleyici pudrayı sürerken dışarıya kaçırdığınız noktar varsa onları siliniz. Bu işlemlerin ardından uygulamayı tamamlamadan; cilt tipine göre fondötenide bölgeye sürmeniz gerekiyor. Mavi renkli dövmenin saklanması adına; kavuniçi renk tamamlayıcısını tercih etmelisiniz. Kırmızı renkten oluşan dövmenizi de; yeşil renk tamamlayıcısıyla kapatabilirsiniz. 

makyajla dövme kapatma

Dövme kapatma işleminde hangi makyaj malzemeleri kullanılıyor?

Dövmeleri kapatmak için kullanılan malzemelerin mutlaka cilt tonuna, dövmenin rengine göre seçilmesi gerekiyor. 

Renk düzenleyiciler

Renk düzenleyicilerin sarımsı tonlara sahip olanları; mor ve kırmızı renkleri örtmek için kullanılıyor. Mor renkli olanlarsa; derideki sarımsı tonu; yeşil renk düzenleyicileriyse, kızarıklıkları yok etmek adına kullanılarak kahverengi görünüm oluşturuyor.

Kapatıcı kremler

Renkli hale getirilen krem fondöten diye biliniyor. Pudra içermesi yanında kapatma oranını baz alarak kıvamını değiştirebilirsiniz.

Yeşil düzeltici kremler

Renk verilen krem fondöten diye biliniyor. Yapılışında; yeşil boya ya da pigmentli kromyum oksit yer alıyor. 

Kapatıcılar

Fondötenlerle karşılaştırıldığında kapatıcıların biraz daha opak ve kalın olduğunu söyleyebiliriz. Dövme kapatma işleminde baş rol oynarlar.

Kapatıcı çubuklar

Mum oranı bakımından çok olan bu kozmetik ürünü, aslında kapatıcı kremler ile aynı bileşimleri içeriyor diyebiliriz. 

Sabitleyici pudralar

Yapılan makyajın dağılmaması adına kullanılır.

Sabitleyici sprey

Kıyafetlere makyajın bulaşmaması ve çıkmaması için sabitleyici sprey kullanılır. 

makyajla dövme kapatma

Makyajla dövmeleri kapatma işleminde dikkat edilecek hususlar

Dövme 2 yıl içerisinde yaptırıldıysa mutlaka renk düzeltici kullanılmalıdır. Dövmede fazla siyah mürekkep kullanıldıysa, kırmızı ya da turuncu düzeltici kullanabilirsiniz. Soluk dövme için düzeltici kullanmanız gerekmiyor. Büyük dövmeleri kapatmak için sıvı fondöten seçebilirsiniz. Küçük dövmelerdeyse, vücut kapatıcılarından yararlanabilirsiniz. Makyajın kıyafetinize bulaşmaması için de mutlaka sabitleyici sprey kullanınız.

makyajla dövme kapatma

Dövme makyajı su geçirir mi?

Dövmeyi makyajının su geçirip geçirmemesi kullanılan ürünlerin kalitesine bağlı olarak değişir. 

makyajla dövme kapatma

Dövme makyajı ne kadar dayanır?

Makyajla dövmeyi kapatırken bilmeniz gereken bir husus vardır. Kalıcı bir yöntem olmadığından kaliteli malzemeler kullanıldığı takdirde dövmeniz 16 saate kadar görünmeyebilir.

makyajla dövme kapatma

Makyajla yüz dövmesini kapatma

Yüzünüzdeki dövmeyi kapatmak içinde kapatıcı kullanmanız gerekiyor. Yalnız kapatıcıdan önce mutlaka fondöten kullanmalısınız. Kapatıcıyı dövmenin olduğu yere sürüp, dokunma hareketleriyle cildinize yediriniz. Bu makyaj kaliteli ürünlerle yapılırsa, 16 saate kadar yüzünüzden çıkmaz. 

makyajla dövme kapatma

Makyaj ile dövme kapatma, Kadınlar Kulübü

Makyajla dövme kapatma teknikleriyle ilgili yorumlar, Kadınlar Kulübü adlı sitede de yer alıyor. Kadınlar Kulübü sitesinde yorumlara buradan bakabilirsiniz.

Makyaj ile dövme kapatma, Kızlar Soruyor

Makyaj ile dövme kapatma konusundaki yorumlar aynı zamanda Kızlar Soruyor adlı sitede de yer alıyor. Kızlar Soruyor adlı sitedeki yorumlara linkten ulaşabilirsiniz. 

Bu içeriği beğendin mi?

Sürükle ve bu içeriği puanla!

  • Berbat 0
  • Ehhhhh 0
  • Eğlenceli 0
  • Harika 0
  • Bayıldım 0
Yorumlar 0

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.