1. Ana Sayfa
 2. Güzellik

Limonlu suyun faydaları nelerdir? Limon suyu ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Limonlu suyun faydaları nelerdir? Limon suyu ile cilt bakımı nasıl yapılır?
Limonlu suyun faydaları nelerdir?
+ - 0

İnsan sağlığı için limon suyunun önemi çok büyüktür… Özellikle bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız mutlaka limon suyu tüketimine önem veriniz. Bağışıklık sisteminizi güçlendirdiğiniz de zaten hastalıkları da bertaraf etmiş olacaksınız. Aynı zamanda kilolarınızla başınız dertteyse limon suyu tüketerek ideal kiloya ulaşabilirsiniz. Limonlu suyun kilo vermeye yardımcı olmasının nedeniyse metabolizmayı hızlandırması olduğunu söyleyebiliriz. Limon suyunda antiseptik özellik olmasından dolayı hastalıkların tedavisinde önemli rol oynuyor. Hastalıkların ilerlemesini durduran başlıca faktör olarak bizlerin karşısına limonlu su çıkıyor. Limonlu suyun faydalarına detaylı şekilde öğrenebilmek için yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. 

Limonlu suyun faydaları nelerdir?

Limon suyunun faydaları

 • Limonlu suyun faydaları içinde ilk akla gelen nokta, vücudu toksinlerden arındırıp hastalıklarında yayılma oranını düşürmesidir. Bu durumu tamamen limon suyun içindeki güçlü antioksidandan dolayıdır…
 • Cildinize limonlu suyu sürdüğünüz takdirde sivilcelerinizin kuruduğunu görebilirsiniz. Sivilcelerinizi kurutmakla kalmayıp limonlu su hatta izlerinin geçirilmesinde de önemli görev üstlenmiştir.
 • Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız kesinlikle limon su kullanmalısınız. Limonun suyunu saçınıza sürdüğünüz takdirde saçınızın derisinde kepeklerin, kurulukların tedavi olduğunu görebilirsiniz.
 • Her gün aksatmadan limonlu su içtiğiniz takdirde kanser hücrelerinizin de beslenmesini engelleyebilirsiniz.
 • Doktorlar özellikle hamilelerin limon tüketmesini önerirler. Çünkü limon içerisinde C vitamini barındırdığı için bebeklerin beyin gelişimlerine de önemli katkılar sağlıyor.
 • Limonlu su hem dişlere hem de diş etlerine çok faydalıdır… Diş fırçanıza limon suyundan birkaç damla sıkarak dişlerinizdeki ağrıyı ve etindeki iltihabı önemli ölçüde engelleyebilirsiniz.
 •  Karaciğerin çok enzim üretmesini sağlayan ana besin limonlu sudur…
 • Limonlu suda; magnezyum, kalsiyum ve potasyum bulunuyor. Bu yüzden de kas ile kemik ağrılarınızı gidermek için gerektiği ölçüde limon suyu tüketebilirsiniz. Limon suyu aynı zamanda kemik erimesi tedavisinde de çok etkili rol oynuyor.
 • Damar ile kan sağlığı için yüksek miktarlarda limonlu su tüketebilirsiniz. Tansiyonunuz devamlı çıkıyorsa limon suyu tüketerek tansiyonunuzu ideal seviyeye getirebilirsiniz.
 • Limonlu suyun içerisinde sitrik asit vardır. Bu durumda pH değerlerinizi yükselterek, böbreklerinizdeki taş oluşumlarını engeller.
 • Limonlu suyun faydaları arasında en dikkat çekense; grip, solunum yolu rahatsızlıkları, nezle, yüksek ateş vb. durumları engellemesidir.
 • Düzenli şekilde günlük limonlu su tükettiğiniz takdirde; sindirim sisteminizin sağlığını koruyabilirsiniz. Kabızlığın tedavisinde limonlu su önemli görev üstlenmiştir.
 • Sabah kalktığınızda aç karna limonlu su tüketirseniz tokluk hissine kavuşursunuz. Limonlu su, bağırsakların hareketlerini düzene sokuyor. Bu sayede de kolaylıkla kilolardan kurtulabilirsiniz.
limonlu suyun faydaları nelerdir?

Limonlu suyun yan etkileri nelerdir?

A ile C vitamini başta olmak üzere flavonoid, kalsiyum ve karbonhidrat bakımından zengin  limonlu suyunun faydalarının dışında yan etkileri de vardır. Özellikle tüketiminde aşırıya kaçıldığında aşağıda sırayacağımız sorunlara yol açar.

Diş minesi hasar görebilir

Limonlu suda yüksek miktarda asit vardır. O yüzden de dişlerimizin minesine zarar verebilir. Fazla tüketildiğinde dişlerinizi aşındırır.

Böbreklerde sorun yaratabilir

Bilim insanları tarafından limon suyuyla ilgili yapılan araştırmalarda; safra kesesiyle, böbreklerinde problem olanların tüketmemeleri gerektiği saptanmıştır. Limonlu su, vücudun kalsiyumunun emilmesini engelleyebilir. Dolayısıyla bu durumda böbreklerde çeşitli sorunlara yol açabilir. 

Alerjik reaksiyonlara neden olur

Limonun aşırı tüketilmesi bazı alerjilerin oluşmasına da neden olur. Özellikle bazı ciltlerde alerjik reaksiyonlar görülebiliyor. Onun dışında migreni de tetikleyebiliyor.

Reflü, mide yanması sorunlarını ortaya çıkarıyor

Limon asit içerdiğinden ve ekşi olması sebebiyle mideyi olumsuz etkileyebiliyor. Reflü rahatsızlığı özellikle asitli besinler tüketildiğinde ortaya çıkıyor. O nedenle midesinde ekşime, reflü ve ülser gibi problemleri olanlar kesinlikle limonlu su tüketmemeliler…

Klorokin seviyelerini etkiliyor

Sıtma hastalığı olanlar için klorokin adlı ilaç kullanılır. Uzmanlara göre sıtma hastalığı sürecinde kesinlikle limonlu su kullanılmamalıdır. Çünkü limonlu su, klorokinin etkisini önemli ölçüde azaltıyor. 

Hamileler dikkatli tüketmelidir

Hamileler kesinlikle limonlu suyu tüketirken aşırıya kaçmamalılar. Limonlu su özellikle mide ekşimesine neden olduğundan hamileleri daha çok etkiler.

Aşırı demir emilimine neden olur

Uzmanlar tarafından saptanılan bilgilere göre limonlu su fazla tüketildiğinde, vücut çok miktarda demir emiyor. Bu durumda yüksek miktarda askorbik asit içeriyor. Dolayısıyla vücut demiri çok depoladığında kişide kusma, ishal ve bulantı gibi reaksiyonlar görülebilir.

Limonlu suyun faydaları nelerdir?Limonlu su nasıl hazırlanır?

Yukarıda da değindiğimiz üzere limonlu su; hastalıklardan korunmak ve bağışıklığı güçlendirmek adına vücut direncinin artırılmasını sağlayan başlıca besin türüdür… Limon tek başına vitamin deposu olarak karşımıza çıkıyor.  1 adet sürahi içerisinde yer alan suya limon dilimleyerek evinizdeki malzemelerden muhteşem detokslar hazırlayabiliriz.  Damak zevkinizi baz alarak hazırladığınız limonlu suya; çubuk tarçın, elma sirkesi, maydanoz ya da taze nane ekleyebilirsiniz.

Limon nasıl tüketilir? 

Yukarıda belirttiğimiz şekilde hazırladığınız sürahi içerisindeki limonlu suyu; sabahları kalktığınız zaman aç halde ortalama 1-2 bardak tüketebilirsiniz. Böylelikle kendinizi çok zinde, enerjik hissederek gününüzü kaliteli şekilde geçirebilirsiniz.

Limonlu suyun faydaları nelerdir?

Limonlu su ile bakım önerileri

Çoğu hastalığı bertaraf etmekle bilinen limonlu su aynı zamanda güzellik içinde kullanılır. Limonlu suyla aşağıda bakımları yapabilirsiniz.

Cilt bakımı

Bu kullanım alanıyla ilgili bilgi vermeden önce bir konuda sizi uyarmamız gerekiyor. Eğer cildiniz hassassa limonu uygularken çok dikkatli olmalısınız. Alerji sorunlarıyla karşılaşmamak adına önlem amaçlı cildinizin küçücük kısmına limon sürebilirsiniz. Cilt bakımında limon suyundan yararlanmak içinde ilk olarak, temiz makyaj pamuğu temin etmelisiniz. Temin ettiğiniz makyaj pamuğunun üzerine birkaç damlacık limon sıkınız. Yüzün temizlenmesinde, arınmasında ve sivilcelerin oluşumlarını da önemli ölçüde limonlu su engelliyor.

Saç maskesi

Limonu eğer duş suyunuza ya da saç kreminize sıkarsanız önemli ölçüde yağlanma ile kepeklenme sorunlarına çözüm bulmuş olursunuz. Saçlarınızı hızlıca uzatabilmek ve gürleştirebilmek için limon suyundan faydalanabilirsiniz.

Limon kabuğu çayı

1 litrelik su içine tek limon kabuğunu ekleyip sonrasında 15 dakika kadar kaynatmaya bırakınız.  O esnada da 1 tane limondan su hazırlayınız. Hazırlamış olduğunuz limon suyunu, limonun kabuğundan yapılan çayın içine ilave ediniz. Dilerseniz 1 çay kaşığı balı da hazırladığınız çaya koyarak karışım olarak tüketebilirsiniz. Yukarıda limonlu suyun faydaları ile ilgili bilgiler vermiştik. O bilgiler içinde vücuttaki toksinlerin atılması konusu yer alıyordu. İşte bu kapsamda vücuttaki toksinleri ancak limon kabuğu çayı ile giderebilirsiniz.

Limonlu suyun faydaları nelerdir?

Limonlu su düzenli tüketildiğinde hangi faydaları sağlıyor?

Limonlu su, hem tıbbi hem de antiseptik bakımdan kişinin sağlığına önemli ölçüde etki ediyor. 1ay hiç aksatmadan aç karna ılık şekilde limonlu su içtiğinizde sağlığınıza inanılmaz olumlu etkiler yapacak. İşte o etkileri şöyle sıralayalım…

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Hastalıkların, enfeksiyonların sebebi olan patojenik bakterilerin çoğalıp, büyümelerini engelleyen besinlerin başında limonlu su geliyor. 1 ay hiç aksatmadan ılık şekilde limonlu su aç karna tükettiğiniz takdirde, bağışıklık sisteminizi de güçlendirmiş olacaksınız. Bu sayede grip, nezle vb. enfeksiyonlardan da korunmuş olacaksınız.

Romatizmayı önler

1 ay boyunca aç karna her gün limonlu su içmek, ürik asidin erimesini sağlar. Ürit asit eridiği takdirde romatizma hastalığına yakalanma da asla söz konu olamaz.

Kanser riski azalır

Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalarda, limonun en büyük özelliğinin tümör önleyici olduğu saptanmıştır. Bu yüzden de düzenli limonlu su tüketen birinin kansere yakalanma oranı da önemli ölçüde düşer.

Karaciğerde enerji depolanır

Karaciğer hepimizin bildiği üzere insanın sağlığı için çok önemlidir… Karaciğerin beslenmesi, toksinlerden temizlenmesi kısacası sağlıklı olabilmesi için limonlu su tüketimine dikkat etmeniz gerekiyor. Limonlu suyla, karaciğerinizdeki oksijen ile kalsiyum seviyelerini de önemli ölçüde dengeleyebilirsiniz. Ayrıca midenizde ekşime olduğu takdirde de mutlaka düzenli olarak limonlu su tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Limonlu su tüketerek midenizi önemli ölçüde rahatlatabilirsiniz.

Kan şekerini düzenler

Limonlu suyun içinde asit vardır. Bu asit sayesinde tükettiğiniz besinlerin kan şekerine etkisini önemli ölçüde hafifletiyor.

İdrar söktürme özelliği vardır

Eğer idrara çıkamama gibi bir probleminiz varsa o zaman 1 ay boyunca aksatmadan mutlaka her sabah aç olarak limonlu tüketiniz. Birkaç içinde idrarla ilgili probleminiz çözülür. Hatta kabızlığınız varsa onu da limonlu su giderir.

 Böbrek taşının oluşumu engellenir

Limonlu suyun en önemli özelliği, vücudun suyunu yenileyip, idrarı da sulandırmasıdır… Böylelikle böbrek taşı gibi oluşumlarında limonlu su tüketerek önüne geçmiş olursunuz.

limonlu suyun faydaları nelerdir?

Limonlu suyu kimler tüketmemelidir?

Limonlu suyun faydalarını yukarıda detaylı şekilde belirttik… Fakat bazı kişilerin de limonlu suyu kesinlikle tüketmemesi gerekiyor. Kısaca limonlu suyu tüketmemeleri gereken kişileri de şöyle belirtebiliriz:

 • Kronik rahatsızlığı olanlar
 • Emziren ya da hamile olan kişiler
 • Yüksek tansiyon hastası olanlar

Bir kişinin düzenli ilaç kullanması gerekiyorsa, ilaçlarını içip minimum 2 saat sonrasında limonlu suyu içmelidir.

Limonlu su diyeti Canan Karatay

Prof. Dr. Canan Karatay katıldığı her programda yepyeni açıklamalar yaparak herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Ünlü uzman doktor yine geçtiğimiz günlerde ilginç bir açıklamaya imza attı.Küçüklüğünden beri her gün limonlu su tükettiğini Canan Karatay dile getirdi. Aynı zamanda ünlü doktor zeytinyağıyla, limonlu su diyetinden de bahsetti. Canan Karatay’ın bahsettiği limon sulu  ve zeytinyağlı diyeti şöyle açıklayabiliriz:  1 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım dilim limon suyu ve 1 su bardağı suyu kasede karıştırınız. Sabah uyanınca aç karna bu karışımı tüketip 7 gün ara veriniz. Aradan sonra yeniden tüketip bu sefer 2 gün ara veriniz. 

Limonlu su tüketimi ile ilgili merak edilen sorular

Binbir derde defa olan limonlu suyla ilgili tüm merak ettiğiniz soruları sizler için yanıtladık… A,C ve B vitaminlerini içerisinde barındıran limonlu su aynı zamanda anti-kanser ve antioksidan özellikli olması sebebiyle de tam bir şifa kaynağıdır… Çoğu hastalığın bertaraf edilmesinde önemli rol limonlu su oynuyor. 

Limonlu su hangi tansiyona iyi gelir?

Limonlu suyun tam olarak tansiyona iyi geldiğine dair bilgileri uzmanlar belirtmediler. Fakat limonun içerisinde çeşitli vitaminler, antioksidan, flavonoidler, lifler ve mineraller bulunması sebebiyle tansiyona iyi  geldiğine dair görüşler vardır. 

Limonlu su demir eksikliği yapar mı?

Limonlu su demir eksikliği yapmaz. Aksine vücudun demir depolamasında, emmesinde limonlu su önemli rol oynuyor. Özellikle çok limonlu su tükeldiğinde, askorbik asit yüksek miktarda oluşur. Bu durum kişinin kusma, ishal ya da bulantı gibi reaksiyonlarla karşılaşmasına neden olur. 

Limonlu su aç karna içilir mi?

Sabah kalkar kalkmaz aç olarak limonlu su tükettiğinizde, gün boyu çok acıkmazsınız. Limonlu suyun tokluk hissi verme özelliği vardır. 

Limonlu su zayıflatır mı?

Diyet, spor yapıp birde limonlu su tükettiğiniz takdirde zayıflarsınız. Sadece limonlu su tüketip hareketsiz yaşamınız ve sağlısız beslenme alışkanlığınız varsa maalesef zayıflamanız imkansızdır… 

Limonlu su anne sütünü azaltır mı?

Limonlu su annenin sütünü temizleyip, toksinlerden arındırır. Ancak annenin sütünü de aynı zamanda azaltıyor.

Limonlu su adet keser mi?

Limonlu suyun adeti kesme gibi bir özelliği yoktur. Aksine adeti  söktürmek için uygulanan maydanoz kürü içerisinde yer alıyor. Tabi ki bu kürde limonun başlı başına adet söktürdüğünü söylemek de doğru değildir. 

Limonlu su baş ağrısı yapar mı?

Limonda asit olması sebebiyle aşırı tüketildiğinde migreni tetikleyebiliyor. 

Limonlu su ateş düşürür mü?

Limonlu su özellikle soğuk algınlığı, grip, nezle gibi hastalıkları önlemede dikkat çekiyor. Ateşin düşürülmesi adına limonlu su tek etki yapmaz. Fakat içindeki C vitamininden dolayı mikroplarla savaşmada önemli görev üstlenmiştir. Bebeklerin ateşleri yükseldiğinde özellikle çoraplarını limonlu suya batırıp giydirebilirsiniz. Bu yöntem önemli ölçüde ateşi düşürüyor. 

Limonlu aralıklı orucu bozar mı?

Ünlü beslenme ve diyet uzmanı Alican Demiroğlu’nun belirttiğine göre; aralıklı oruçta limonlu su sadece sabahları 1 yemek kaşığı tüketilebilir. 

Limonlu boğaz ağrısına iyi gelir mi?

Grip, nezle, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara limonlu su iyi geliyor. Aynı zamanda antioksidanlarla, vitamin içerisinde barındırdığından limonlu su boğaz ağrısını da kesiyor. 

Limonlu su basen eritir mi?

Basenlerin düşmanı aslında sudur… Suyla limon birleştiğinde basenlerde önemli ölçüde erime görülür. Sabahları düzenli aç şekilde limonlu su tükettiğiniz takdirde  basenlerinizle vedalaşabilirsiniz.  

Limonlu su cildi kurutur mu?

Limonlu su cildimizdeki yağı oranını dengeliyor. Cildinizin ışıltılı aynı zamanda nemli görünmesi için mutlaka aç karna sabah kalktığınızda limonlu su tüketiniz. Ciltteki ve vücuttaki toksinleri atmak için limonlu su tüketmenizi tavsiye ediyoruz. 

Limonlu su ciğerleri temizler mi?

Ciğerlerinizin sağlıklı olabilmesi adına mutlaka limonlu su tüketiniz. Limonlu suyla ciğerlerinizde oluşan toksinler atılır. 

Limonlu su enerji verir mi?

Her sabah güne başlalamadan aç şekilde limonlu su tükettiğiniz takdirde; günü dinç, enerjik tamamlarsınız.

Limonlu su enfeksiyona iyi gelir mi?

Limonlu suda sitrik asit vardır. Bünyesinde sitrik asit barındıran limonlu su enfeksiyonları bertaraf etmede önemli görev üstlenmiştir. 

Limonlu su faranjite iyi gelir mi?

Faranjitle başa çıkmanın doğal yöntemi limonlu suyla gargara yapılmasıdır. Limonlu suyun en önemli bilinen özelliğiyse, mikrop kırıcı olmasıdır. 

Limonlu su gaz yapar mı?

Asitli besin olması sebebiyle özellikle hamilelerin limonlu suyu aşırı tüketmemeleri gerekiyor. Çünkü limonlu suyun en bilinen yan etkisi gaz yapıcı özelliğe sahip olmasıdır. 

Limonlu su gece içilir mi?

Limonlu suyu geceleri tükettiğiniz takdirde idrara gitme oranınız azalır. Dolayısıyla kesintisiz kaliteli 8 saate kadar uyku uyumuş olursunuz. 

Limonlu su günde kaç bardak içilmeli?

Günlük 1 bardak limonlu su yaşam kalitenizi önemli ölçüde artırır. Fakat uzmanlara göre minimum günde 1 litre tüketilen limonlu suyun olağanüstü mucizeleri vardır.

Limonlu su kanı sulandırır mı?

Kan içerisindeki yerleşen toksinleri, yabancı maddeleri dışarı atmak için mutlaka limonlu su tüketilmelidir. Aynı zamanda limonlu suyun kan sulandırıcı özelliğinin olduğuna dairde görüşler mevcuttur… 

Limonlu su kaç kalori yakar?

Vücudumuz her içtiği bir bardakta 25 kalori yakıyor. Suyun içerisine birde limon gibi yağ yakıcı besini attığınız da kalori yakmada önemli artışlar olur. 

Limonlu su kabızlığa iyi gelir mi?

Kabızlığı ortadan kaldıran besinlerin başında limon geliyor.  Sabah kalktığınızda düzenli olarak karnınızı doyurmadan limonlu su tüketirseniz önemli ölçüde kabızlık problemini ortadan kaldırabilirsiniz. 

Limonlu su mideye dokunur mu?

Yukarıda da değindiğimiz üzere limonlu su; reflü, ülser ve mide ekşimesi gibi sorunları ortaya çıkarabilir.  O yüzden midesi hassas olanların limonlu suyu tüketirken dikkat etmeleri gerekiyor. 

Limonlu su nefes darlığına iyi gelir mi?

Solunum yollarıyla alakalı tüm sorunları bertaraf etme özelliğine limonlu su sahiptir… Anti viral, anti bakteriyel özellikli limonlu su enfeksiyonları yok etmede gelenekselleşmiş bir ilaçtır… Nefes darlığı gibi problemleri yok etmek için 4 kaşık günde limonlu su tüketilebilir. 

Limonlu su ödem attırır mı?

Limonlu suyu en dikkat çeken özelliği vücuttaki toksinleri idrar yoluyla atmasıdır. Özellikle vücudunuzda ödem oluştuysa limonlu su tüketerek, ondan kurtulabilirsiniz. 

Limonlu su prostata iyi gelir mi?

Anti-kanserojen besin grubundaki limonun prostat kanserini önleyici ve tedavi edici özelliği vardır. 

Limonlu su romatizmaya iyi gelir mi?

Ürik asitlerin yok edilmesinde limonlu suyun rolü büyüktür… O nedenle düzenli tüketerek romatizma tarzı rahatsızlıklarınızı yok edebilirsiniz. 

Limonlu su, suyun yerine geçer mi?

Vücutta yeniden su oluşturmada limonlu suyun önemi fazladır… Limonlu suyun tam olarak suyun yerine geçtiğini söyleyemeyiz. Çünkü fazla tüketildiğinde limonlu su bir takım vücutta yan etkiler doğurabiliyor. O yüzden günde tek su bardağı ya da 1 litre tüketimi limonlu suyun daha doğrudur…

Limonlu su şişkinliğe iyi gelir mi?

Bilindiği üzere limonlu su hem mineral hem de vitamin açısından çok zengindir… Aynı zamanda hazımsızlık başta olmak üzere şişkinlik, ödem oluşumu gibi problemleri de ortadan ortadan kaldırıyor. 

Limonlu su tok tutar mı?

Sabahları kalkar kalkmaz kahvaltınızı yapmadan açken hemen bir bardak limonlu su tüketirseniz gün boyu kendinizi tok hissedersiniz. Limonlu suyun en önemli işlevi, kişiyi tok tutmasıdır. 

Limonlu su tırnak uzatır mı?

Limonlu suda yukarıda da değindiğimiz gibi çok çşitli mineraller, vitaminler bulunuyor. Tırnaklarımızın beslenmesi, sağlıklı olması ve uzaması içinde vitaminlerle minerallere ihtiyacı vardır. 

Limonlu su boy uzatır mı?

Boy uzaması gerçekleşmesi için C vitamine ihtiyaç duyulur. Limonlu suda bol miktarda C vitamini barındırdığından boyun uzamasına yardımcı besin olarak dikkat çekiyor. 

Limonlu su yumurtalıklara zarar verir mi?

Uzmanlar tarafından limonlu suyun yumurtalıklara zarar verdiğine dair hiçbir yan etki belirtilmemiştir. O sebeple limonlu suyun yumurtalıklara zarar verdiğini söylemek yanlış bilgidir… 

Limon suyu dolapta nasıl saklanır?

Limon suyunu saklamak oldukça pratik bir şekilde olmaktadır. Tek yapmanız gereken ufak buz kalıplarına koyarak dolaba saklamak.

Limon suyu göz altı morluklarına iyi gelir mi?

Limonun ağartıcı özelliği sayesinde göz altı morlukları için maske şeklinde kullanabilirsiniz.

Limon suyu hamile kalmayı engeller mi?

Limon suyunun hamileliği önlediğine dair herhangi bir veri bulunmamaktadır.

Limon suyu göze zararlı mı?

Limon suyu asidik özelliğinden dolayı göze limon suyu sıkmak zararlıdır. Lakin limon suyunu içmek göze faydalıdır.

Limon suyu ellere iyi gelir mi?

Limon ile bakımlı ellere sahip olabilirsiniz. Hergün ellerinize limon sürerek 15 dakika bekleterek ve daha sonrasında nemlendirerek harika ellere sahip olabilirsiniz.

Limon suyu baz mıdır?

Limon suyu asidik özelliktedir. Limon suyu baz değildir.

Limon suyu çatlaklara iyi gelir mi?

Limon suyu çatlakları hafifletmede bire bir etkili olan maddelerden birisidir. Bunun için sorunlu bölgeye limonu uyguladıktan sonra 10 dakika bekleyin. Daha sonra durulayınız.

Limon suyu fazla içilirse ne olur?

Limon suyunun asidik özelliğinden dolayı fazla içilmesi diş minesine kadar zarar verebilir. Durum böyle olunca midede bunun yanında etkilenebilir. Dozunda içmek her zaman iyidir.

Limon suyu pH’ı

Limonun asidiktir. Bundan ötürü pH değeri 7 nin altındadır.

Limon suyu şişmanlatır mı?

Limon suyunun şişmanlattığına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Limonlu su İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu, limon suyunun bitmez faydalarını bir videoda anlatmıştır. Kalsiyum emilimini bloke eden limonlu su, tansiyonun düşmesi için mükemmel bir çözümdür. Lakin tansiyonun şiddetine bağlı olduğundan bahsede İbrahim Saraçoğlu’nun videosu için buraya tıklayabilirsiniz.

Limonlu su öksürüğe iyi gelir mi?

C vitamini deposu olan limonlu suyla bakterilerin temizlenmesinde önemli rol oynayan balı karıştırıp tükettiğinizde öksürüğünüzde azalma olduğuna şahit olabilirsiniz.

Limonlu su reflüye iyi gelir mi?

Çok tüketildiği takdirde limonlu su midenin ekşimesine sebep olur. Bu durumda doğrudan reflü rahatsızlığının ortaya çıkmasını sağlar. 

Limonlu su uyku yapar mı?

Gece uyumadan önce 1-2 bardak limonlu su tüketirseniz idrara gitme sayınızda azalma olur. Dolayısıyla gece huzurlu uyku uyumuş olursunuz.

Limonlu su çarpıntı yapar mı?

Limonlu suyun çarpıntı yaptığına dair herhangi bir bilgi uzmanlar paylaşmamıştır.

Önemli Uyarı: Burada belirtilen sağlık bilgileri, maske tarifleri, kür tarifleri ve bilimum detaylar internet ortamından derlenmiştir. Doktor tavsiyesi değildir. Genel bilgiler olup doğruluğu teyit edilmemiştir. Bu tür tariflerin her vücutta düzenli ilaç kullanımı, çeşitli hastalıklar, vücut hassasiyetleri veya aşırı kullanımlar sebebiyle farklı sonuç verebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla doktor kontrolü ve doktorunuzun vereceği miktarlar dışında bu tür tarif veya kürleri kullanmamanız tavsiye edilmektedir.  Sitemizde yer alan bilgiler reçete değildir. Tavsiye niteliği taşımaz. Yine de burada yazan bilgilerden ötürü kullanımlardan doğabilecek zararlardan kişinin kendisi sorumlu olup cemre.com internet sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap