Kuru şampuan nedir? Nasıl kullanılır?

Kuru şampuan halk tabiri ile yağlı saçlara pratikçe uygulanan durulanmayan şampuandır. Bu yazımızda sizleri klasik düşüncelerden çıkartacağız ve kuru şampuanın çeşitli amaçlarla kullanıldığını kaleme aldık. Bu ürünü tanıdıktan sonra çantanıza atıp, olmazsa olmaz ürünleriniz haline gelecektir.


Kuru şampuan nedir? Nasıl kullanılır?
Kuru şampuan

Saçlarınızın daima hacimli ve canlı görünüme erişmesini mi istiyorsunuz? Çözüm çok basit. Kuru şampuan ile yağlı saçlarınızdan anında kurtulup mis gibi kokan saçlara ve canlı görünüme hazır olun. 

Kuru şampuan nedir?

Kuru şampuan vaktiniz çok olmadığı zamanlarda ya da çok hızlı yağlanan saçlar için önerilen pratik şampuan çeşidi olarak bilinmektedir. Kuru şampuanın en belirgin özelliği saçlarınızı yeni yıkandığı zaman ki kadar temiz göstermesidir. İçerisinde mısır ve pirinç nişastası bulunduğunu biliyoruz. Piyasa da kuru şampuan kokuları çiçek kokuları ve tropik orman bitkileri kokularıdır.

Kuru şampuan özellikleri

Saçlarınızı ferah hissetmek istiyorsanız ve saçlarınıza hacim katarak ağırlık hissinden kurtulup, verdiğiniz şeklin güzel görünmesini istiyorsanız işte kuru şampuan tam size göre demektir.

Şampuan kokusunu sizler de çok seviyorsanız ve her an bu kokuyla saçlarınız kalsın istiyorsanız çözüm çok basit. Ferah, oldukça canlı ve mis gibi kokusuyla yağlı görünümünden arınarak, dolgun ve hacimli saçlar için tercih edebilirsiniz.

Bazen saçlarınız umduğunuz gibi kokmaz. Saçlarınızın mis gibi kokmasını istediğiniz zaman çözüm hemen yanı başınızda ki kuru şampuanda olacaktır. İki fıs yaptıktan sonra saçlarınızın kokusuna sizde inanamayacaksınız.

Spor sonra ki birçoğumuzun ter kokusu bulunmaktadır. Fakat çok fazla zamanınız bazen olmayabilir ya da oldukça yorgunsunuzdur. Çözüm oldukça basit. Kuru şampuan ile anında harika saçlara sahip olabilir. Saç köklerinize uygulamayı unutmayınız.

Kuru şampuan nedir?

Kuru şampuan kullanma kılavuzu 

  • Kuru şampuanı alınız.
  • Saçlarınızın 30 cm uzağına doğru tutup, kuru şampuanı sıkını.
  • Daha sonra masaj yapınız.
  • Daha sonra saçlarınızın aralarını açarak her yere yayıldı mı diye kontrol ediniz.
  • Saçlarınıza orta hızda masaj yapınız.
  • Saçlarınızı özenle tarayınız.
  • Saçlarınızı birkaç kez taramaya özen gösteriniz. Pudrası kalırsa saçınız kepekli gibi duracaktır.
  • Saçlarınızı yıkamak isterseniz. Normal şampuanı dökmeden önce saf suyla iyice saçınızdan arındırınız.
  • Normal yıkamaya geçmeden önce saçlarınızı güzelce yıkamazsanız, saçlarınızda dökülme olacaktır.

Kuru şampuan ne zaman kullanılır?

Kuru şampuan iki günden fazla yıkanmamış ve yağlanmış saçlara ya da hızlı yağlanan saçlara sağlıklı ve temiz bir görünüm katmak için kullanılmaktadır. Bu işlem sonrası saçlarınız hacimli ve canlı duracaktır. Kuru şampuan her zaman yağlı saçlara kullanılmaz. Temiz saçlara da görünümü daha iyi olması için kullanılabilmektedir. Saçın canlı ve güçlü görünmesini sağlamaktadır. Eğer saçlarınızın olduğundan daha hacimli görünmesini istiyorsanız bir gün önceden sizlere vermiş olduğumuz basamakları uygulayarak saçlarınıza kuru şampuan sıkın ve daha sonra ertesi gün kullanıma hazır saçlarla uyanın.

Her gün kuru şampuan kullanmak zararlı mıdır?

Kuru şampuan kullandığınız normal şampuanlar gibi değildir. İstediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz. Sadece hassas, kırılgan, kopmaya müsait, yıpranmış saçlara sıkça kullanmanız önerilmez.

Kuru şampuan nedir?

Kuru şampuanın faydaları nelerdir?

Kısa zamanda kullanılması sayesinde zamandan tasarruf sağlamaktadır. Banyo yapmak için zamanınız yoksa saniyeler içinde saçlarınız yeni yıkanmış, hacimli ve dolgun gözükecektir. Ekstra olarak çevrenize muhteşem kokunuzu saçmaya başlayacaksınız, hazır olun. Saçınız daha hacimli ve canlı görünümüyle istediğiniz görünüme kavuşacaktır.

Saçlarınız çeşitli nedenlerden dolayı yağlanmaya başlayabilir. Çözüm her zaman duşa girmek dışında kuru şampuanda yatmaktadır. Kuru şampuanların içerisinde bulunan pudra yağlanmış saçlarınızda ki fazla yağı emerek oldukça canlı bir görünüm sağlamaktadır.

Saçlarınız çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak bütün gün mis gibi kokmayabilir. Siz gün içerisinde sıkça temiz ve hoş kokmasını istiyorsanız ve banyo yapmaya, hatta duş almaya bile müsait değilseniz kuru şampuanı saniyeler içerisinde saçlarınıza doğru adımlarla uygulayarak mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Kuru şampuan kimler için uygundur?

Saçlarınız çeşitli sebeplerden dolayı hızlı yağlanabilir ve hacim kazanması zor olabilir. Bu tarz sebeplerde çözüm yanı başınızda ki kuru şampuandadır. Kuru şampuan dakikalar içerisinde saçlarınıza hızla nüfuz ederek saçlarınızı özgürce biçimlendirebilirsiniz. Harika dalgalar ve bukleler için aradığınız çözüm önerisi kuru şampuandır. Saçlarınızda ki fazla yağı emerek yağlı görünümden kurtarır ve canlılık kazandırmaktadır.

Kuru şampuan nedir?

Kuru şampuanımı nasıl seçmeliyim?

Normalde şampuan kullanırken saçlarınızı kepeklendirmemesi ve yağlandırmaması için saçlarınıza uygun şampuan seçtiğiniz gibi kuru şampuanlar içinde bu kural geçerlidir. Her kuru şampuan saçınıza iyi gelmemektedir. Bu yüzden bir süre kuru şampuana geçmeden önce denemeniz ve doğru kuru şampuanı deneme yanılma yöntemi ile bulmanız gerekmektedir. Saç diplerinizin yapısı farklı olduğundan özen göstermenizi itinayla tavsiye ederiz. Saçlarınız yıkadığınız gün yağlanıyorsa, silikonsuz şampuan tercih etmenizi öneririz. Bu tarz şampuanlar saç derinizde hücre yenilenmesine ve fazla yağın emiliminin kolaylaştırılmasına destek olacaktır.

Saçlarınız yağlı değil ve normal ya da kuru ise sizlere silikonsuz ürünleri önerebiliriz. Kuru şampuan seçerken her birinin kokusu farklı olduğundan dolayı koku tercihi sizlere kalmıştır. İçlerinde en uygun olanı bulmak biraz zaman alabilir.

Kuru şampuan seçimlerinde marka olmasına dikkat ediniz. Özellikle marketlerde satılan kuru şampuanlar içerisinde karbonat ve alüminyum bulunduğu için saçlarınıza iyi gelmeyecektir. Marka olan her ürün pahalı değildir. Bu yazımızdan pahalı ve ekonomik olmayan markaları tercih edin demek istemiyoruz. Kuru şampuanda önemli olan içeriktir ve alırken mutlaka içeriğine bakmanızı tavsiye ederiz. İçeriği temiz olmalı, doğal maddeler barındırmalı ve tabi ki çevre dostu olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir.

Piyasadaki kuru şampuan çeşitleri

Morfose tazeleyici & arındırıcı kuru şampuan

Nivea açık saç tonları için kuru şampuan

Urban Care stay fresh and tasty kuru şampuan

Urban Care kuru şampuan kahverengi saçlar için

Elidor canlandırıcı kuru şampuan yağlı saçlar için

Isana kuru şampuan

Loreal paris görünmes kuru şampuan- magic shampoo gül bahçesi

Urban Care coconut kuru şampuan

Bee Beauty tropical breeze kuru şampuan

Urban care unicorn believe in magic kuru şampuan 

Got2B fresh ıt up texturizing kuru şampuan 

Milk shake lifestyling kuru şampuan

Urban care kuru şampuan

Dp şampuan çörek otu yağı 

Elidor normal saçlar için canlandırıcı kuru şampuan

Got2b fresh ıt up dry texture kuru şampuan

Batiste original seyahat boy kuru şampuan

Syoss fresh & uplift köpük kuru şampuan

Batiste kuru şampuan original

Bee Beauty coconut paradise kuru şampuan

Urban Care tazelik ve hindistan cevizi kokusu ıle ferahlık sağlayan kuru şampuan 

Milk shake lifestyling dry shampoo kuru şampuan

Elidor canlandırıcı kuru şampuan

Syoss pure fresh kuru şampuan 

Elidor kuru şampuan normal saçlar için

Urban care tazelik ve Hindistan cevizi kokusu ile ferahlık sağlayan kuru şampuan

Kuru şampuan nedir?

Ev yapımı kuru şampuan tarifi

Malzemeler:

Mısır nişastası

Ararot tozu

Çok az kakao ekleyiniz.

Makyaj fırçası ya da buna benzer bir fırça çeşidi

Hazırlanışı:

Herhangi bir kap alarak malzemeler kısmında yazmış olduğumuz malzemelerin hepsini ekleyip kaşıkla güzelce karıştırınız. Cam ya da porselen yapılı bir kap tercih ederseniz daha iyi olur. Herhangi bir makyaj fırçası ya da fırça çeşidini alarak saç diplerinize özenle sürünüz. Daha sonra on dakika saçınızda dinlendiriniz. Son olarak saçlarınızı tarayarak saçlarınızın aralarında ki tozlardan arındırmış olacaksınız.