Doğal görünüme sahip gür ve kalın kaşlar için kür önerileri

Günümüzde yaşadığınız yoğun strese ve  sıkıntıya bağlı olarak kaş dökülmeleri, kaşlarda seyrelme görülebilir. Bugün sizler için kaşları gürleştirmek ve doğal birkaç görünüme sahip olabilmek için hazırlanabilecek kürleri listeledik keyifli okumalar dileriz.


Doğal görünüme sahip gür ve kalın kaşlar için kür önerileri
Doğal görünüme sahip gür ve kalın kaşlar için kür önerileri

Yüzün en önemli bölgesi olan kaşlar insanlarda en önemli etkendir. Kaşların sıklığı insandan insana değişir. Bilindiği  üzere kaş yapısı genetik faktörlere bağlı olarak da değişebilir. Karakter yapısında ve  mimiklerde çok önemli bir rol oynayan kaşlar farklı ifadelerin oluşmasında da en büyük etkendir. Duygularımızı, düşüncelerimizi ifade ederken özellikle kızdığımızda, sinirlendiğimizde veya güldüğümüzde karşımızdaki insana bu mimikleri en iyi ifade eden kaşlardır. Günümüzde yaşadığınız yoğun strese ve  sıkıntıya bağlı olarak kaş dökülmeleri, kaşlarda seyrelme görülebilir. Bugün sizler için kaşları gürleştirmek ve doğal birkaç görünüme sahip olabilmek için hazırlanabilecek kürleri listeledik keyifli okumalar dileriz.

Kaş dökülmesinin nedenleri?

Kaş dökülmesi farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilir en sık görülen Kaş dökülmesi sebebi ise kaç alımının yanlış yapıp köklerinin zedelenmesidir. Bu duruma kaç küsmesi de denebilir. Saç dökülmesi daha çok bayanlarda meydana gelir . 

 • Stres 
 • Kıl köklerini etkileyen cilt hastalıkları
 • İlaç yan etkileri 
 • Hormonal dengesizlikler 
 • Hipotiroid hastalığı
 •  Bağışık sistemi zayıflığı
 •  Travma.
Erken yaşlarda dökülen kaşların tedavisi elbette mümkündür kimyasal yöntemlere başvurmak istemeyenler için evde hazırlayabileceğiniz birbirinden eşsiz ve etkili kürler vardır. Bu kürler ile kısa zamanda kaşlarınızı eski görünümlerine kavuşturabilirsiniz.

Doğal görünüme sahip gür ve kalın kaşlar için kür önerileri

Kaş liftingi nedir?

Gür kaşlara sahip olan insanların düşük, biçimsiz  ve içe doğru kıvrılmış kaşlarına biçim vermek, yukarı kaldırmak ve hacim kazandırmak için kullandıkları doğal yönteme kaş liftingi denir.

Kaş dökülmesini engellemek için neler yapılmalıdır?

Özellikle kalın kaşlara sahip olmak isteyen kadınların ve erkeklerin kaş dökülmelerini engellemek ve seyrekleşme en aza indirebilmek için önceden önlem almaları gerekir. Seyrek kaşların aksine her zaman kalın kaşlar daha güzel bir görüntü ve daha iyi bir ifade sağlar. Kalın kaşlara sahip olabilmek için neler yapılmalıdır? işte detaylar
 • Lifli besinler tüketin
 • Bol su için
 • Kaşlarınıza nemlendirici uygulayın
 • Yanlış Kaş alımından kaçının
 • Vitamin desteği alın
 • Bakım kürleri uygulayın

Kaş gürleştirmede tıbbı tedavi yöntemleri

Kaç gürleştirmede doğal yöntemlerin yanı sıra profesyonel tekniklerden de yardım alabilirsiniz. Ben etkili yöntemi istiyorum! Çabuk olsun istiyorum. diyorsanız sizin için sıraladığımız profesyonel teknikleri göz atabilirsiniz kaç gürleştirmek için yapılan bir kaç makyaj hilesi ile sizlerin karşısındayız.

 • Microbladimng 3D kıl tekniği
 • Kaş dövmesi
 • Etkili maskara yöntemi
 • Kaş kalemi

Kaş gürleştirmenin doğal yolları

Yüze ilk bakıldığında dikkat çeken yer kaşlardır. Bu yüzden özellikle bayanlarda kaşın yapısı modeli kalınlığı çok önemlidir. Yüz yapısını belirleyen, yüze şekil veren kaş modelidir. Yüze anlam katıp mimikleri ve ifadeleri kolaylaştırır. Yıllar boyunca Kaş modellerinde modaya göre değişiklikler yaşandı. Bir dönemin ince kaşları yerini kalın ve gür kaşlara bıraktı. Her ne kadar kimyasal yöntemlerle ve kıl teknikleri ile kaşlar gürleştirirsede günümüzde doğal yöntemler daha sağlıklı bulunuyor. Evde uygulayacağınız tarifler ile kaşlarınızı gürleştirebiliri kalın kaşlara sahip olabilirsiniz.
 • Sarımsak Kürü
 • Fındık Kürü
 • Hintyağı kürü
 • Yumurta sarııs kürü
 • Vazelin
 • Zeytinyağı kürü
 • Badem yağı kürü
 • Aloe vera jeli
 • Süt kürü
 • Soğan Suyu kürü

-Sarımsak Kürü

Doğal bir antibiyotik olarak bilinen sarımsak her ne kadar kokusu ile insanları rahatsız  etmiş olsa da faydalarını saymakla bitmez. Birçok bakım ürününde şampuanlarda ve maskelerde kullanılan sarımsak kaşlar için de oldukça etkilidir. Kaşları gürleştirmek için kullanılan sarımsak en doğal yöntemdir. İkiye bölünen sarımsak kaşlara bastırılarak sürülür. 30 dakika boyunca bekletilir ve bol su ile yıkanır. Sarımsak kıl köklerini besleyerek taşların gürleşmesine yardımcı olur.

-Fındık Kürü

Büyük bir besin kaynağı olan fındık aynı zamanda en doğal kaş gürleştirme yağıdır. Tavaya bir avuç kadar fındık atın  ve fındığı tavada kavurun. Kaşlarınıza hafif hafif sürtün kavurulduğunda çıkan yağı kaşlarınızın  gürleşmesine neden olacaktır. Tahriş etmemeye özen gösterin.

Doğal görünüme sahip gür ve kalın kaşlar için kür önerileri

-Hintyağı kürü

Birçok bakım maskesinin içerisinde kullanılan Hint yağı kaşların gürleşmesi ve kalınlaşması için kullanılır. Birkaç damla Hint yağını pamuğa batırarak kaşlarınızı tampon yapın.  30 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Kısa süre içerisinde kaşlarınız da gürleşme ve kalınlaşma fark edeceksiniz.

-Yumurta sarısı kürü

Özellikle saç uzatma da sıkça kullanılan yumurta maskeleri kaşların gürleşmesi nde de etkilidir biyotin açısından oldukça zengin olan yumurta sarısı aşları seyrekleşen insanların en büyük kurtarıcısı oldu çiğ bir yumurtanın sarısını ayırın iyice karıştırın ve hazırladığınız karışımı kaşlarınıza sürün 15-20 dakika boyunca bekletin ılık su ile durulayın.

-Vazelin

Cildi nemlendirmede oldukça sık kullanılan vazelin aynı zamanda cilt altına da besler bu yüzden kaşınızın seyrek olan bölgelerine vazelin sürdüğünüz takdirde cilt altındaki köklere besleyerek tekrar kaşlarınızın çıkmasına ve gürleşmesine sebep olacaktır.

-Zeytinyağı kürü

Özellikle yemeklerde sıkça yer verdiğimiz zeytinyağı maskelerin ve şampuanların içerisinde de yer bulmaya başladı. Doğal yöntemler denildiği zaman akla ilk gelen zeytinyağı birçok bakım ürününün içerisinde ve evde yapılan doğal kürler içerisine katılır hale geldi. İçerdiği a ve E vitaminleri sayesinde hem saç uzatmada hem cildi parlatmada etkili olan zeytinyağı aynı zamanda kıl köklerini beslediği için kaşların gürleşmesi  sebep olur. Bir pamuk yardımı ile kaşlarınıza tampon yaparak zeytinyağı sürüp 2 saat kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın kısa zamanda kaşlarınızı değişimi fark edeceksiniz.

-Badem yağı kürü

Besin olarak tükettiğimiz bademin faydalarını saymakla bitmez ancak sadece besin olarak değil aynı zamanda bademin yağı da çok büyük bir şifa kaynağıdır. Kaşları özellikle seyrek olan bayanların ya da erkeklerin kullanması gereken en önemli ürünlerden birisidir badem yağı. Bir pamuk yardımıyla tampon yapılarak seyrek olan bölgelere sürülen badem yağı kısa süre içerisinde etkisini gösterecektir.

-Aloe vera jeli

Özellikle yara yanık tedavisinde kullanılan aloe vera jeli içerdiği bileşenler sayesinde kaşların gürleşmesi ve kalınlaşmasında da kullanılır. Bir aloe vera yaprağını ikiye bölüp içerisindeki jeli çıkartın bir kase içerisine aldığınız jeli güzelce karıştırın. Daha sonrasında bir pamuk yardımıyla kaşlarınızı seyrek olan bölümlerini sürün 15-20 dakika bekledikten sonra durulayabilirsiniz.

-Süt kürü

İçerdiği  besin kaynakları ile özellikle kalsiyum ile sıkça kullanılması gereken süt aynı zamanda kıl köklerini de uyaran bir yapıya sahiptir. Kaşları seyrek olan insanların özellikle kullanması gereken süt direkt olarak uygulanabilir. Bir pamuk yardımıyla bol mineralli olan suçu kaşlarınıza sürün. 15 dakika kadar bekletin ve yıkayın.

-Soğan suyu kürü

Çok özel bir antibiyotik olan soğan sülfür açısından zengin bir besindir. Yemeklerde kullanılan soğan kaşların gürleşmesinde ve hızlı çıkmasında da sıkça kullanılan bir yöntem haline geldi. Özellikle kaş dökülmesi yaşayanların sıkça kullandığı soğan kürüne gelecek olursak. Yarım soğanı kaynatıp pamuk yardımıyla kaşlarınızı sürün kısa zamanda kaşlarınız da gürleşme göreceksiniz.