Admin 0 Yorum
4 Ay Önce

G Noktası Nedir?

G noktası nedir sorusu en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Her ne kadar hem erkeklerde hem de kadınlarda yer alan bir nokta olsa bile daha çok kadınlarınki araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Mutlu bir erkek için mutlu bir cinsel hayatın gerekli olduğu biliniyor. Eşlerin biri birilerini arzuladıkları zaman yatakların mutlu sonla bitmesi sağlanan birliktelikler her zaman herkesin hayatında büyük bir önenme sahip oluyor. Eğer bir çift yatakta ne kadar mutlu olursa elde edecekleri sonuçlar da o kadar iyi olarak gözleniyor. Bu yüzden cinsellikler sırasında hem kadınların hem de erkeklerin g noktalarını a dan z ye kadar her şeyi deneyerek uyarabilmeyi başarmak gerekiyor.

Kadınlarda g noktası cinsel ilişkinin en temelinde yer alan adım olarak gözleniyor. Bir kadının cinsel ilişki sırasında istenilen hazzı alabilmesi için en uygun nokta olarak biliniyor. Eğer ilişki sırasında bu nokta bulunursa işte istenilen sonuçlara ulaşmak da bir o kadar kolay oluyor. İlişkilerin en temelinde yer alan g noktası kadınların haz merkezi olarak nitelendiriliyor. Her ne kadar kadınların tamamında yer aldığına inanılan bir nokta olsa bile yapılan bazı araştırmalar bu sonucun doğru olmadığını düşündürüyor. Fakat kadınlarda g noktası bulunamadığı ya da yer almadığı sürelerde yapılan aşılar sayesinde g noktası bulunması daha kolay oluyor. Bu sayede daha hassas hale gelerek uyarılara yanıt veriyor.

Kadınlarda G Noktası Nasıl Bulunur?

Kadınlarda G noktası nasıl bulunur sorusunu merak edenlerin ilk olarak kendi G noktalarını bulabilmesi için kendi bedenlerini araştırmaya çıkması gerekiyor. Fakat bu macera konusunda daha heyecanlı bir hale geçmek isteyenler bedenlerinin saklı yerlerine yapacakları bu arayışları partnerleri ile sürdürebilirler. Keyifli bir şekilde geçen ön sevişme ardından rahatlamalar meydana gelecek ve beden tam anlamı ile gevşemesi ardından partnerin ellerine bırakmak gerekir.

İşaret ve orta parmakların vajina kısmından içeri girmesi ardından vajinaların üst bölgelerine doğru ilerlediği sırada haz tepelerinin nerede olduğunu hissetmeye çalışmak gerekiyor. Daha önce deneyimlenilen durumlardan çok daha farklı bir durum meydana gelecek. Bu zevki fark etmemek mümkünsüz durumlar arasında yer alıyor.

Kadınlarda g noktası bulma sırasında doğru nokta bulunduğu sıralarda anlamak için bir ip ucu daha meydana geliyor. Partner parmakları ile dokunduğu yerde idrar hissi meydana geliyorsa artık beklenen noktaya geliniyor anlamına geliyor. Ritmik bir şekilde meydana gelen hareketler ardından düzenli uygulanan baskılar bu hislerin kısa zamanda zevke dönmesine yardımcı oluyor. G noktalarından hareket edilmesi zevk için daha etkili oluyor.

Kadınlarda G Noktası Nerede?

Kadınlarda G noktası nerede sorusu da merak ediliyor. 1951 yılında ilk olarak Emst Grafenberg ismindeki jinekolog tarafından öne sürülen G noktası ilk modern zamanlarda rahim içi kullanılan araçlar sayesinde kesinleşti. Vajinanın kadınlarda en duyarlı yer olması ve bu noktaya ulaşabildiği zaman kadınların orgazmlarının kaçınılmaz olduğu öne çıkıyor.

Kadınlarda çiğili nedir kadar araştırılan konu nerede olduğudur. Vajina girişlerinin ortalama olarak 3 ila 4 cm gerisinde olduğu ileri sürülse bile her kadında yeri aynı olmuyor. Bu yüzden de her kadın için aynı şeyi söylemek mümkün olmuyor. Hatta yapılan araştırmalara bakılacak olduğu zaman da her kadında G noktası kesinlikle yer alacak bir durum diye bir şey de yok.

Kadınların G Noktası Nasıl Uyarılır?

Kadınların G noktası nasıl uyarılır kısmında birçok detay merak ediliyor. Birçok uzman tarafından yapılan açıklamalara bakılacak olduğu zaman G noktalarının bulunması ardından ritmik ve darbeli olan hareketlere başlamak ardından da küçük ve dairesel hareketler ile eşleri uyarmak gerekiyor. Bu sayede cinsel ilişkinin hemen ardından G noktalarını bulmak daha kolay hale geliyor. Bu uyarılma meydana geldiği zaman eşsiz bir orgazm da rahat bir şekilde sağlanıyor.

G noktası aşısı nedir kısmında G noktalarının daha hassas bir hale gelmesi öne çıkıyor. Ne kadar hassas bir yapıda olursa istenen sonuçlara ulaşmak da bir o kadar kolay oluyor. Bu yüzden cinsel ilişkiler sırasında G noktalarını bulmak normal zamanlara oran ile daha kolay ve etkili olarak yerini alıyor.

G Noktasını Uyaran Seks Pozisyonları

G noktasını uyaran seks pozisyonları nelerdir kısmı merak edilen seçenekler arasında yerini alıyor. G noktalarını bulmak ya da uyarmak için sadece parmakların kullanılması gerekmiyor. Daha çok kılcal damarların yoğun bir şekilde yer aldığı, en yoğun hazların meydana geldiği seks pozisyonlarını da tercih etmek gerekiyor. Arayışların zor olmasının önüne geçmek için ön sevişme normalden daha uzun tutulabiliyor. Çünkü uzun soluklu gözlenen ön sevişmeler hatta seksten önce meydana gelen kilitoral boşalma durumları G noktalarının büyümelerine de neden oluyor. Bu sayede partnerleri daha rahat yönlendirmeler de söz konusu oluyor.

Kadınların üstte yer aldığı her pozisyon ilişkinin doğru yönde gitmesine yardımcı oluyor. G shot yaptıranların yorumları da bu yönde ilerliyor. Köpek stili olarak da bilinen yöntem ile partnerlerin G noktalarına ulaşmak çok kolay hal alabiliyor. Orgazm olma anları içerisinde erkek ve kadın beyinleri aşağıdan yukarı doğru aynı tepkileri veriyor. En büyük farklar ise orgazm olma anlarından sonra meydana geliyor.

Erkek beyni orgazm sonrasında cinsel uyarılara tepki vermiyor olmasından dolayı bir sürece giriyor. Fakat kadınlar için bu durum pek söz konusu olmuyor. Orgazm süreçlerinin ardından kadınlarda da eşit derecelerde tepkisel meydana geliyor. Hatta genel incelemeler gerekirse orgazm ardından kadınların normale oranla çok daha hassas bir hale geldikleri gerçeği öne çıkıyor. Bu yüzden de kadınlarda birden fazla çoklu orgazm meydana gelebiliyor.

G Noktası Bir Mit Olabilir Mi?

G noktası bir mit olabilir mi noktasında birçok detay öne çıkıyor. Kadınlar genital olarak zevk anatomileri olarak bilinen klitoris, üretra ve vajinadan meydana gelen karmaşık bir yapı gözleniyor. Fakat bu noktada unutulmaması gereken bir detay vardır ki kadınlarda zevk her zaman bu karmaşık anatominin bir araya gelmesi ile meydana geliyor. Bir yandan da bu yapının şekli ile bağlantıları her kadında aynı değildir. Yani farklılıklar gösteriyor olduğu bir gerçektir. Kadınlardaki g noktaları izinleri süren bazı araştırmacıların yaptıkları detaylarda onları bulamadıkları ya da buldukları zaman emin olamadıkları öne çıkıyor. Hal böyle olunca da herkeste geçerli olan sihirli bir noktanın söz konusu olmadığı da söyleniyor.

Belki de kadınlar için genel bakılacak olduğu zaman en çok zevk alınan yer olarak tek bir noktaya odaklanmak doğru olmuyor. Zevk almak için giden bir yol olduğuna dair kapılan fikir bir hedefin peşinde olunca zevkin kaçmasına neden olabiliyor. O halde bedenlere kulak veren bir yapıda olmak gerekiyor. Nefeslerin kesilmesine neden olan her nokta kadınların G noktası olarak yerini alıyor.

G noktası aşısı yaptıranlar da bu noktada birçok yorum ile öne çıkıyor. Biri birinden farklı kişilerden gelen yorumlar sayesinde birçok kadın tercih ediyor.

Bu içeriği beğendin mi?

Sürükle ve bu içeriği puanla!

  • Berbat 0
  • Ehhhhh 0
  • Eğlenceli 0
  • Harika 0
  • Bayıldım 0
Yorumlar 0

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

sosyalhane.com