Sağlık

Fucidin vajinaya sürülür mü?

Fucidin vajinaya sürülür mü? Vajina hassas bir bölge olduğu için Fucidin krem kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Çünkü Fucidin kremin prospektüsünde vajinaya kullanılması konusunda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Fucidin vajinaya sürülür mü?

Fucidin vajinaya sürülür mü? Vajinada çıkan lezyonlar için bir krem arayışı içerisinde iseniz Fucidin krem vajina için kullanımı prospektüsünde yer almamaktadır. Vajina hassas bir bölge olduğu için, aklınıza gelen her kremi sürmeniz doğru değildir. Bu durum vajina PH’ını bozarak başka hastalıkların önünü açabilir. Dolayısıyla vajina tedavisinde Fucidin krem kullanmanız için doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

 Fucidin vajinaya sürülür mü?

Fucidin kremin prospektüsünde yer alan bilgiye göre Fucidin krem sadece 1 sebep için kullanılmaktadır. 

  • FUCİDİN’e duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. 

Prospektüste yer alan bilgiye göre FUCİDİN lezyonlara günde 2-3 kez ve doktorun önerdiği süre uygulanır. Tercihen lezyonun üzeri açık veya kapalı kalabilir. Vajinaya uygulanması hakkında da herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Vajinaya Fucidin krem kullanabilmek için doktor tavsiyesi alınız. Bilinçsiz bir şekilde hareket ederseniz, durumu iyice kötüleştirebilirsiniz.

Bu içerik tavsiye niteliği taşımaz. Doktor kontrolü ve doktor reçetesi dışında kullanılması tavsiye edilmemektedir.

İçerik editörü.

Düşünceni paylaş?

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.