Sağlık

Fucidin krem emzirirken kullanılır mı?

Fucidin krem emzirirken kullanılır mı? Hamilelerde ve emzirme döneminde kullanılırken doktor kontrolü altında olmanız oldukça önem arz etmektedir. Aksi durumda bebeğe zarar verebilme ihtimali vardır. Fucidin krem emzirirken kullanılır mı?

Fucidin krem emzirirken kullanılır mı? Emziren anneler yada hamile kalan anneler, Fucidin kremi emzirirken kullanmak için doktor kontrolü altında olması önem arz etmektedir. 

Fucidin krem emzirirken kullanılır mı?

Fucidin krem kullanmadan önce en yakın sağlık kuruluşundan bilgi almayı ihmal etmeyiniz. Kullanırken de hamile olduğunuz bilgisini alırsanız yine doktorunuz ile paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Fucidin kremin prospektüsünde yer alan bilgiye göre emzirme döneminde kullanımı hakkında: 

  • FUCİDİN’in emzirenlerde kullanımı ile ilgili yeterli bilgi mevcut değildir.Ancak yarar/zarar ilişkisi hekimce etraflı olarak değerlendirmek koşulu ile kullanılmalıdır. Emzirmeden önce meme başı çevresi temizlenmelidir, bu çevreye uygulanmamalıdır.

Yine aynı şekilde Fucidin kremin prospektüste yer alan bilgiye göre FUCİDİN lezyonlara günde 2-3 kez ve doktorun önerdiği süre uygulanır. Tercihen lezyonun üzeri açık veya kapalı kalabilir.

İçerik editörü.

Düşünceni paylaş?

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.