Fucidin krem çillere iyi gelir mi?

Fucidin krem çillere iyi gelir mi? Maalesef bu konu hakkında prospektüste herhangi bir bilgi yer almamaktadır. Çillerin çoğalmamasını istiyorsanız, güneş ışınlarından olabildiği kadar korunmanız gerekmektedir ve doktorunuzun size özel önereceği kremleri tercih edebilirsiniz.


Fucidin krem çillere iyi gelir mi?
Fucidin kremÇil tedavisi için Fucidin krem kullanımı ne yazıkki uygun değildir. Antibiyotikli bir krem olan Fucidin çil için uygun görülmemektedir. Prospektüsüne baz alarak Fucidin krem çillere iyi gelir mi? sorusunun cevabını 'Hayır!' olarak verebiliriz.

Fucidin krem çillere iyi gelir mi?

Halk arasında "çil" olarak adlandırılan efelidler, ciltte aşırı melanin nedeniyle oluşan lekelerdir. Melanin, epidermiste bulunan ve cilde renk veren pigmentten sorumlu hücreler olan melanositler tarafından üretilir. Ünlü beneklere açık tenli, kızıl saçlı ve genetik yatkınlığı olan kişilerde daha sık rastlanır.

Çiller kendi başlarına cilt kanserine dönüşmezler ancak kişinin olması gerekenden daha fazla ultraviyole ışınlarına maruz kaldığını gösterir ve bu hastalık için riskli bir davranıştır. Bu nedenle ciltteki benlerin miktarına ve görünümüne dikkat etmek önemlidir.

Tedavisinde ise Fucidin krem kullanımı ne kadar doğrudur, buna doktorunuz karar verecektir. Çünkü Fucidin kremin prospektüsünde yer alan bilgiye göre Fucidin krem sadece duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.  

Bu içerik tavsiye niteliği taşımaz. Doktor kontrolü ve doktor reçetesi dışında kullanılması tavsiye edilmemektedir.