En İyi Korku Filmleri
Genel

En İyi Korku Filmleri

Korku filmleri, günümüzde en çok izlenen film türlerindendir. Aslına bakılacak olursa korku filmi, çekimi en zor filmlerdir. Sonuç olarak korku filmini izleyeceklerin korkma gibi bir beklentileri olmaktadır. Bu beklentileri ise her film karşılayamamaktadır. Dolayısıyla izlenecek olan korku filmini iyi seçmek gerekmektedir.

En iyi korku filmi olarak nitelendirilen filmlerde gerilimin ve korkunun çok iyi dengelendiğini görebilmek mümkündür. Aynı zamanda korku filmlerinde senaryo da çok önemlidir. Senaryonun az önemsendiği korku filmlerinin yeterli beğeniyi toplamadığı rahatlıkla söylenebilmektedir. Bundan dolayı korkunç filmleri arayarak zaman kaybetmek yerine bu listemiz dikkate alınarak en iyi korku filmlerine hızlı bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Paranormal Activity (2007)

Paranormal Activity, herkesin bildiği ve çoğu kişinin izlediği önemli bir film serisidir. Bu film serisinin ilki 2007 yılında gösterime girmiştir. Gösterime girdiği zamandan beri de izleyenlerin gözdesi konumuna yerleşmiştir. Paranormal Activity serisinin bütün filmlerinde her zaman düşük bütçeler kullanılmıştır. Hatta 2007 yılında yayınlanan ve 6.3 IMDb puanına sahip olan bu film, 15 bin dolar gibi düşük bir bütçeyle çekilmiştir. Düşük bütçelerle bu kadar korkutmayı başaran bu film serisi, kesinlikle izlenmeyi hak etmektedir.

Serinin diğer filmleri de aynı ilk film gibi korkutmayı başarmaktadır. Elbette ki ilk filmle son film arasında önemli bir kalite farklılığı vardır. Farklı olmayan tek şey ise serinin bütün filmlerinin izleyenleri korkutmayı başarabilmesidir.

Hush (2016)

Hush, klişelerden arınmış konusuyla izleyenleri ciddi anlamda germektedir. İnsanlardan uzak orman içinde yaşayan sağır bir kadının evine zorla girmeye çalışıp onu öldürmeye çalışan maskeli bir adamı konu alan film, 6.6 IMBd puanıyla beklentileri karşılamaktadır.

Maddie adlı ana kahramanımız, oldukça çetrefilli mücadelelerle bu cani katilden kaçmaya çalışmaktadır. Filmin ilerleyen bölümlerinde ise katil ve Maddie arasında adeta akıl oyunları oynanmaktadır. Gerilimi bol bir film arayanların Hush adlı filmimize kesinlikle bakması önerilmektedir.

Ölüm Günün Kutlu Olsun (2017)

En sıra dışı konulardan birine sahip olan Ölüm Günün Kutlu Olsun, ana kahramanın ölmesi ve ardından sabah hiçbir şey yaşanmamış gibi tekrardan uyanmasıyla başlamaktadır. Ana kahramanımız, bu gizemi ortaya çıkarana kadar her zaman aynı kişi tarafından öldürülmekte ve tekrardan sabaha uyanmaktadır. Yüksek gerilimli ve yer yer korkulu bir film arayanlar, 2017 çıkışlı Ölüm Günün Kutlu Olsun filmine kesinlikle bir şans vermelidir.

IMBd 6.5 puan ile karşımıza çıkan Ölüm Günün Kutlu Olsun, izleyenlerin büyük ölçüde beğenisini toplamıştır. Gizem dolu bir korku/gerilim filmi arayanlar, zaman kaybetmeden Ölüm Günün Kutlu Olsun filmini izlemelidir. 

Sinister (2012)

Ellison Oswalt adındaki ana kahramanımız, ünlü bir yazardır. Yeni yazacağı roman için hikaye toplamayı hedefleyen Ellison, o zamana kadar içerisinde kalan herkesin öldüğü bir daireyi kiralamıştır. Ana kahramanımızın evi araştırmasıyla birlikte saklanmış olan kaset açığa çıkmaktadır. Kasette ise o güne kadar kiraladığı evde kalmış olan insanların işkenceyle ölüm videoları bulunmaktadır. Ellison da bu yaşanmışlıkların nedenini araştırmaya karar vermiştir.

Sinister, 2012 yılında yapılmış ve büyük yankı uyandırmış bir korku filmidir. 6.8 IMDb puanıyla gösterime giren Sinister, gerçek korku arayanların izlemesi gerektiği filmler arasındadır. Hemen hemen bütün platformlarda Sinister filmini izleyebilmek mümkündür. 

Train to Busan (2016)

Kore yapımı bir film olan Train to Busan en başarılı zombi filmleri arasında gösterilmektedir. Ülke içerisinde gittikçe artan zombi salgınıyla baş etmeye çalışan insanların Seul’e gitmeleri için verdikleri ciddi mücadeleyi konu alan Train to Busan, son derece gerici ve yer yer korkunç bir filmdir.

Senaryodan kurguya kadar bütün beklentileri büyük ölçüde karşılayan Train to Busan, 7.5 IMDb ile korku filmleri içerisinde önemli bir yere sahiptir.

The Orphanage (2008)

Sonuna kadar aktarılmak istenen gizemi koruyabilen nadir filmlerden olan The Orphanage, adından da anlaşılabileceği üzere bir yetimhanede geçmektedir. Ülkemizde 2008 yılında gösterime giren bu film, oldukça ürkütücü sahneleriyle tüylerinizi diken diken yapma potansiyeline sahiptir.

7.5 IMDb puanına sahip olan bu filmimiz, korkunç müzikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Kısacası The Orphanage, gerilim/korku alanında bütün beklentileri rahatlıkla karşılamaktadır. 

Korku Seansı (2013)

En korkunç filmler arasında olan Korku Seansı, 7.5 IMDb puanıyla en korkunç filmlerden biri olduğunu kanıtlamaktadır. 2013 yapımı olan ve korku filmleri içerisinde başyapıt sayılabilen Korku Seansı, korkmayan kişi sayısının en az olduğu filmlerdendir. Filmin başından sonuna kadar her bir sahnesi ayrı ayrı ürkütücü ve korkunç olan Korku Seansı, izlemeyenlerin zaman kaybetmeden izlemesi gereken en birincil filmdir.

A Quiet Place (2018)

Oldukça garip bir konuya sahip olan A Quiet Place, yanlışlıkla veya isteyerek ses çıkaranların bilinmeyen varlıklar tarafından öldürüldüğü bir dünyada geçmektedir. Oldukça garip bir kurguya sahip olan A Quiet Place, klişelerden sıkılmış olanların şans vermesi gerektiği filmlerden biridir.

Film içerisinde oynayan kahramanlarımız, ne yapacaklarsa sessiz bir şekilde yapmak zorundadırlar. Aksi takdirde hayati bir tehlikenin içine girmektedirler. 7.5 IMDb puanına sahip olan A Quiet Place, John Krasinski gibi önemli bir kişiliğin hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de oyuncu olarak kolları sıvadığı bir filmdir. 

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!