En İyi Aşk Filmleri
Genel

En İyi Aşk Filmleri

Sinemaseverlerin büyük ölçüde favorilerini oluşturan aşk filmleri, akıcı bir senaryoya ve elbette duygusallığa sahip olmalıdır. Birçok kişiden “beni ağlatmayan aşk filmine aşk filmi demem.” lafını duyabilmemiz mümkündür. Bu listemizde de herkesi duygusallaştıracak filmler bulunmaktadır. Listemizde bulunan bütün filmler, izlenmeye değer filmlerdir. Dolayısıyla izlemediğiniz filmler, kesinlikle zaman kaybedilmeden izlenilmelidir.

Aşağıda belirteceğimiz filmlerin büyük çoğunluğu, herkes tarafından bilinen filmlerdir. Ancak elbette aralarında izlenmeyen filmler de bulunmaktadır. Zamanın çok ötesinde olan bu filmler, eleştirmenler tarafından da tam not almıştır. Eleştirmenlerin bile bir sorun göremediği bu filmler, neden izlenmeleri gerektiğini bizlere göstermektedir.

P.S. I Love You (2007)

P.S. I Love You, izleyen kişilerin favorisi olan bir filmdir. 2007 yılından itibaren adından sıkça söz ettirmeyi başaran filmimiz, çok önemli bir oyuncu kadrosuna da sahiptir. Gerek oyunculuklar gerekse senaryo, tam olarak bir aşk filmi izlediğinizi sizlere hissettirmektedir.

Filmimiz, evli bir çifti konu almaktadır. Ciddi bir hastalığa sahip olan Gery, yaşama veda ettikten sonra da karısına destek olmayı amaçlayan bir adamdır. Bunun için karısına birçok güzel mektup yazan Gery, böylelikle karısını tekrardan hayata bağlayabilecektir.

IMDb 7.0 puana sahip olan P.S. I Love You, izleyen kişilerin göz yaşlarının sel olduğu nadir filmlerdendir. Dolayısıyla bugüne kadar belirttiğimiz filmi izlemeyen kişiler, kesinlikle bu filme bir şans tanımalıdır.

Aynı Yıldızın Altında (2014)

Romandan esinlenerek beyaz perdeye aktarılan Aynı Yıldızın Altında, Türkiye’de en fazla izlenen aşk filmlerinin baş sıralarındadır. Kanser ile karşı karşıya kalan Hazel, daha önceden kansere yakalanıp bir bacağını kaybetmiş olan Augustus ile aralarında geçen aşk hikâyesini bizlere aktarıyor. Bu süre zarfında birbirlerine inanılmaz derecede destek olan bu iki aşık elbet bir gün istemeden de olsa ayrılacaklarının farkındadır.

7.7 IMDb puanıyla adeta “beni izle!” diye bağıran Aynı Yıldızın Altında, izleyince oldukça duygulanacağınız bir filmdir. Özellikle duygusal kişiliklerin filmi izlerken yanlarında peçete bulundurmalarını önermemiz gereklidir. 

Paris’te Gece Yarısı (2011)

En iyi yapımlardan biri olarak değerlendirilen Paris’te gece yarısı, 2011 yılında büyük yankı uyandırmış bir aşk filmidir. Gil ve Inez adında evlenme kararı alan bir çift arasında geçen hikâyemiz, Gil’in Paris sokaklarında yaşadığı maceralar ve kendi yeteneklerini keşfetmesiyle devam etmektedir. Gil, bu süre zarfında da aşkı doyasıya yaşamaktan geri kalmamaktadır.

En iyi senaryo ve en iyi film Oscar’ını kazanan Paris’te Gece Yarısı, 7.7 IMDb puanıyla karşımıza çıkmaktadır. Konu bakımından oldukça özgün olan filmimiz, izlemeyenlerin çok şey kaçıracağı filmlerden biridir.

Titanic (1997)

1997 yılında çıkmasına rağmen hâlen adından söz ettirmeyi başaran Titanic, Leonardo DiCaprio’nun efsane oyunculuğuyla daha izlenebilir olmaktadır. Herkesin en favori aşk filmi konumunda olan Titanic, efsane müzikleri ve görsel efektleriyle ön plana çıkmaktadır. Dönemin şartlarına göre oldukça profesyonel bir yapım olan Titanic, 7.8 IMDb ile tüm zamanların en iyi aşk filmlerinden biri olarak değerlendirilmektedir.

İzlemeyenlerin bile konusunu bildiği Titanic, anlatıldığı gibi değildir. Film boyunca karşınıza çıkacak efsane sahneler, sizleri filmin içine sürükleyecektir.

The Notebook (2004)

The Notebook, bakımevinde yalnız başına kalan yaşlı bir adamımızın odasında bulduğu bir not defterini okumasıyla başlamaktadır. Not defterinde yazılan şey ise bir aşk hikayesidir. 1940 yıllarında başlayan aşk hikâyemiz, genç bir kız ve genç bir erkeğin yakınlaşmasıyla başlamaktadır. Bu iki kişi arasında önemli bir sınıfsal farklılık bulunmaktadır. Ancak bu farklılık aralarındaki aşka hiçbir zaman engel olmamıştır. Mükemmel giden bir aşk, 2. Dünya Savaşı’nın patlak vermesiyle yarım kalacaktır.

Genel olarak konusu bu şekilde olan The Notebook, sizi en çok duygulandıracak filmlerdendir. IMDb 7.8 ile beklentilerinizi karşılayacağını haykıran filmimiz, hemen hemen bütün platformlarda izlenebilir bir durumdadır.

Issız Adam (2008)

Birçok kişi Issız Adam’ı en iyi Türk yapımı aşk filmi olarak değerlendirmektedir. 2008 yılından beri artık klasikleşmiş olan Issız Adam, sahaf dükkânında birbirinden habersiz olarak karşılaşan iki insanı konu almaktadır. Birbiriyle karşılaşan bu iki insan, görüşmeyi bırakmamaktadır. Bu görüşmeler sonucunda da ciddi bir aşk hikâyesi ortaya çıkmıştır.

Her açıdan sorunlu olan adam, bu aşkı nedensiz yere tüketmektedir. Hem aşkı hem de hüznü yaşayacağınız Issız Adam, en önemli Türk aşk filmidir diyebiliriz. 6.8 puanla geçer not alan Issız Adam, hâlen herkesin favori Türk aşk filmlerindendir. 

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

Senaryo olarak eşi benzeri bulunmayan Eternal Sunshine of the Spotless Mind ya da Türkçe ismiyle Sil Baştan, eski sevgilisinden ayrıldıktan sonra yeni bir teknolojiyle onunla birlikte yaşadığı bütün anıları silmek istemektedir. Bu süreç içerisinde çeşitli gelişmelerle yolları kesişen bu iki insan, yeni maceralara yelken mi açacaktır?

Görülebileceği gibi eşsiz bir senaryoya sahip olan Sil Baştan, bütün duyguları aynı filmde yaşayabileceğiniz ender filmlerden biridir. 8.3 IMDb puanıyla beklentilerin üzerine çıkan Eternal Sunshine of the Spotless Mind, bütün film izleme sitelerinde bulunabilmektedir.

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!