Dudak peeling ile ışıl ışıl dudaklara sahip olmak artık mümkün! Yeni dudak bakım peeling önerileri

Gün içerisinde sıcak, soğuk ve yiyecekler ile ilk temas eden dudaklarımız kurur, çatlar ve matlaşır bu görüntü bir süreden sonra rahatsız etmeye başlar. Dudaklarınızın kuru ve pürüzlü görünmesi ölü derilerden kaynaklanır.


Dudak peeling ile ışıl ışıl dudaklara sahip olmak artık mümkün! Yeni dudak bakım peeling önerileri
Dudak peeling ile ışıl ışıl dudaklara sahip olmak artık mümkün! Yeni dudak bakım peeling önerileri

Gün içerisinde sıcak, soğuk ve yiyecekler ile ilk temas eden dudaklarımız kurur, çatlar ve matlaşır bu görüntü bir süreden sonra rahatsız etmeye başlar. Dudaklarınızın kuru ve pürüzlü görünmesi ölü derilerden kaynaklanır. Yalnızca nemlendirmek ve ruj sürmek dudak bakımı yapmak demek değildir. Yüzünüzde en dikkat çekici olan dudaklar özel bir bakım hak ediyor ölü derilerinden ve maddi ından kurtulup daha canlı o daha kırmızı dudaklara sahip olmak ister misiniz? O zaman tam size göre peeling önerilerimiz var. Keyifli okumalar dileriz.

Dudak peeling ile ışıl ışıl dudaklara sahip olmak artık mümkün! Yeni dudak bakım peeling önerileri

Dudak peelingi nedir?

Dudak peelingi günümüzde sıkça kullanılan bir bakım türüdür. Matlaşan ve kuruyan dudakların canlı ve eski görünümüne kavuşması için uygulanan bu yöntem evde yapılabilen en kolay yöntemler arasındadır. Kimyasallar ve kozmetikler ile yapılabilen evde doğal bakım kürleri son seneler içerisinde yükselişe geçmiştir. Dudak peelingi tanecikli bir ürünü dudaklara uygulanarak dudaklarda oluşan ölü deriden kurtulma yöntemidir. Pütürlü kırışık ve mat dudaklar için peeling yapmak taze ve nemli görünmesini sağlar.

Dudak Peelingi nasıl olmalı?

Dudaklarınız her ıslandığında ve soğuk gördüğünde kurur ve çatlamaya başlar. Ölü derilerin artması ile birlikte pürüzlü bir görünüm ortaya çıkar. Dudak peelingi dudaklardaki bu kuruluk ve çatlakları gidererek ölü deriden bu dudağı arındırır. Kullanılması gereken dudak peelingi nasıl olmalıdır? Tanecikli ve  nemli olması gereken dudak peelingi doğal ürünlerden oluşmalıdır. Özellikle kimyasal içermemesi ne dikkat etmelisiniz çünkü dudaklar ile temas eden her şey vücudumuza girebilir.

Evde dudak peelingi yapılabilir mi?

Artık birçok saç maskesi, cilt maskesi ve  peeling evde doğal bitkisel ürünler ile hazırlanabiliyor. Kimyasal ürünlerin cildinize ve metabolizmanıza zarar vermesinden kurtulabilirsiniz. Bunun içerisinde dudak peelingleri ilk sırada yer alıyor. Evde kendiniz dudaklarınıza bakım yapabilir, ölü deriden arındıranbilir, taze nemli bir görünüm sağlayabilirsiniz.
Dudak peeling ile ışıl ışıl dudaklara sahip olmak artık mümkün! Yeni dudak bakım peeling önerileri

Dudak peelingi için kürler

Bitkisel ürünler ile hazırlanan dudak peelingleri piyasada satılan peelinglere göre daha etkilidir. İçerisinde bulunan bileşenler ve faydalı maddeler sayesinde hem metabolizmanızı hemde dudaklarınızı canlandırır ve güzel bir görünüm sağlar. Hassas dudaklar için ekstra bakım gerektiren peeling önerileri ve çabuk kuruyan dudaklar için de birbirinden eşsiz peeling önerileri ile siz değerli okurlarım karşısındayız. Keyifli okumalar dileriz.

-Şeker peelingi

Gün içerisinde çayımızda  ve tatlarımız da sıkça yer verdiğimiz şeker cildi canlandırmaya ver renk açmada da  sıkça kullanılan bir bitkisel üründür. Taneli yapısı ile ölü hücreleri temizler, dudaklardaki kuruluk hissini giderir ve çatlakları onarır. Normal dudaklara sahip olanlar şeker ile peeling yapabilirler.

-Üzüm Çekirdeği peelingi

Yaralarda  ve yara izlerinde sıkça kullanılan üzüm çekirdeği yağı dudak peelingindede oldukça etkilidir. Adeta harikalar yaratan üzüm çekirdeği yağı ile dudaklarınızda pürüzsüz nemli ve canlı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

-Jajoba Yağı ile dudak peelingi

Son zamanların oldukça popüler yağı jojoba cildi temizlemeye ve bakım yapmayı sağlar. Saç maskelerinde ve cilt maskelerinde oldukça sık kullanılan jojo bayağı dudaklardaki yanma, kuruma ve soyulmanın önüne geçerek dudaklara nem tazelik ve canlılık verir.

-Kayısı yağı ile ışıl ışıl dudaklar

Özellikle cilt maskelerinde sıkça yer verilen kayısı yağı son zamanların en popüler peeling ürünleri arasında yerini aldı. İçerdiği E ve C vitaminleri ile ciltte yenilik tazelik ve ışıltı veren kayısı yağı dudakları aynı zamanda yumuşak ve pürürssüz bir görünüm verir. Hassas dudaklara sahip olmayanlar gün içerisinde kullandıkları kayısı peelingi ile kısa zamanda ışıl ışıl dudaklara sahip olabilirler

-Gül peelingi ile kuru dudaklara son!

Gülsuyuna birçok cilt bakım ürününde ve saç maskesini ne kullanırız. Aynı zamanda Gül yağı da eşsiz bir peeling ürünüdür. Antiseptik özelliği olan Gül yağı ciltteki ölü derileri atarak yumuşak ve bakımlı bir görünüm sağlar.

-Hindistan cevizi ile dudak peelingi

Hindistan cevizi yağı birçok maskelerde, yemeklerde ve tatlılarda kullanılır. Blinmeyen en gizli ve en özel özelliği ise dudak peelingine birebir olmasıdır. Özellikle Hindistan cevizi yağı, esmer şeker ve balla birleştiğinde eşsiz bir peeling ortaya çıkar. Şekerin tanecikli yapısı ölü derileri arındırıken, hindistan cevizi yağı dudaklardaki kurumayı ve matlığı giderir. Bal ise nemlilik verir. Ciltteki onarma işleminde birebir olan bu peeling haftada bir uygulanabilir.

-Deniz Tuzu ile eşsiz dudaklar!

Deniz tuzundan peeling olur mu? Demeyin çünkü sadece deniz tuzu ile yapılmıyor. Hindistan cevizi yağı ve şeker ile birleşen deniz tuzu ölü hücrelerin sökülmesine sebeb oluyor. Işıltılı bir dudağa sahip olabilirsiniz.

-Nane yağı ile mat dudaklara son!

Nane yağı bilindiği üzere bir antioksidan etkisi vardır. Özellikle nefes açmada ve cilt yenilemede oldukça sık kullanılan nane yağı, hindistan cevizi yağı, şeker ve üzüm çekirdeği yağı ile birleştirdiğinde dudaklardaki kan akımını hızlandırarak kırmızı renkte bir dudağa sahip olmanızı sağlar.

-Kahve Peelingi ile nemli dudaklar

Cilt bakımında oldukça sık kullandığımız kahve peelingi dudak bakımında da sıkça kullanılması gereken bir doğal üründür. Nem konusunda eşsiz bir bakım ürünü olan kahve telvesini dudaklarınıza iyice yedirin. Kuruyan kahve telvesini ılık su ile durulayın. İşte size eşsiz ve nemli dudaklar!