Admin 0 Yorum
4 Ay Önce

D vitamini nelerde var?

D vitamini genellikle güneşten alınan bir vitamindir. Bununla birlikte bol miktarda hayvansal gıdaların içerisinde de vardır. Lakin bu durumda akıllara vegan insanlar geliyor. Bu durumda da veganları bolca güneş altında kalmaları gerekmektedir. D vitamini nelerde var? yazımızın detaylarına göz atalım.

İlginizi çekebilir: B6 vitamini içeren besinler nelerdir?

 

D vitamini nelerde var?

D vitamini

D vitamini, balık karaciğeri yağı, et ve deniz ürünleri tüketiminden sağlanabilir. Lakin hayvansal kaynaklı gıdalardan elde edilebilmesine rağmen, vitamin üretiminin ana kaynağı cildin güneş ışınlarına maruz kalmasıdır ve bu nedenle cildin günde en az 15 dakika güneş içerisinde temas içinde olması önemlidir. 10:00 ile 12:00 veya 15:00 ile 16:30 saatleri arasında özellikle cildin güneş alması gerekmektedir.

D vitamini, raşitizm, osteoporoz, kanser, kalp problemleri, diyabet ve hipertansiyon gibi çeşitli hastalıkları önlemenin yanı sıra kemikleri ve dişleri güçlendirmek için önemli olan bağırsakta kalsiyum emilimini kolaylaştırır. 

D vitamini nelerde var?

D vitamini açısından zengin besinler çoğunlukla hayvansal kaynaklıdır. Lakin örneğin kahvaltılık gevrekler gibi bu vitaminle takviye edilebilecek başka besinler de vardır. Aşağıda yer alan listede 100 gramında ne kadar D vitamini bulunduğunu derledik:

  • Somon yağı- 100 mikrogram
  • Somon- 5 mikrogram
  • Çiğ istiridye- 8 mikrogram
  • Haşlanmış yumurta- 1.3 mikrogram
  • Sakatat- 0.3 mikrogram
  • Sığır eti- 0.18 mikrogram
  • Sığır eti- 0.18 mikrogram
  • Tereyağ- 1.53 mikrogram
  • Yoğurt- 0.4 mikrogram
  • Çedar peyniri- 0.32 mikrogram
  • Kılıç balığı- 13.9 mikrogram
  • Alabalık- 3.9 mikrogram
  • Mantar- 0.02 mikrogram

Meyvelerde D vitamini var mı?

Genel olarak bu sorunun cevabına hayır dememiz mümkündür. Lakin portakal suyu gibi vitamin olarak çok yüksek olan meyve sularında çok az miktarda bulunabilir.

Vejetaryen d vitamini

D vitamini sadece hayvansal kaynaklı gıdalarda bulunur ve meyve, sebze gibi bitkisel kaynaklar ile pirinç, buğday, yulaf ve kinoa gibi tahıllarda bulunması mümkün değildir.

Dolayısıyla yumurta, süt ve türevlerini tüketmeyen veganlar, bu vitamini güneşlenme yoluyla veya bir doktor veya beslenme uzmanı tarafından belirtilen takviye yoluyla almaları gerekir.

D vitamini hapı ne zaman kullanılmalı?

D vitamini takviyeleri, kandaki D vitaminin seviyeleri normalin altına düştüğünde kullanılmalıdır. Bu kişilerin güneşe çok az maruz kalması veya kişinin yağ emilim sürecinde değişiklikler olması durumunda ortaya çıkabilir.

Bu içeriği beğendin mi?

Sürükle ve bu içeriği puanla!

  • Berbat 0
  • Ehhhhh 0
  • Eğlenceli 0
  • Harika 0
  • Bayıldım 0
Yorumlar 0

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

sosyalhane.com