Cadılar Bayramında kullanabileceğiniz en etkili 10 makyaj

Cadılar Bayramı çanları çalmaya başladı bile. Eğer kostümünüzü tasarlamaya başlıyorsanız, makyajın da tamamlayıcı önemli bir unsur olduğunu söyleyebiliriz. Biraz yüz boyası, makyaj malzemeleri ve sahte kanla, sevimli ya da korkutucu derecede mükemmel bir şeye yada demem o ki hemen hemen her şeye dönüşebilirsin. Eğer Halloween makyajın için ilham almak istiyorsan tüm bu yetenekli ve birbirinden marifetli makyaj sanatçılarının oluşturmuş oldukları makyajlara göz atabilirsin.


1. Cadılar Bayramı Makyajımı Nasıl Yapabilirim?

  • Cadılar Bayramı makyajı olarak seçebileceğiniz farklı birçok tasarım mevcut. Burada asıl krtik olan alışagelmişin dışına çıkabilmek ve sıradan makyaj uygulamaları kurallarını alt etmek. Halloween makyajında abartmaktan korkmadığında ve renkleri dilediğince kullanmaktan kaçınmazsan, dikkatleri üzerine çekebilirsin. 
  • Can alıcı kısımlardan biri ise, kullanacağınız makyaj malzemlerinin kalitesi. Renk tonlarını doğru yansıtamayan kalitesiz malzemeler size istediğiniz görünütüyü vermekte zorlanabilir. 

2. Yaramaz Kedi Makyajı

Yaramaz Kedi Makyajı

Bu makyaj ile Cadılar Bayramı'nın sevimli kedisi olmaya hazır mısın? O halde seninle kısaca detayları paylaşalım ve bu harika makyajı nasıl yapacağın konusunda bilgilere sahip ol. Her iki görseldeki makyajda da far paleti, eyelineer, göz kalemi, çocuk yüz boyası, ruj ve fondöten bulunuyor. İstediğin makyajı elde etmek için bir kozmetik dükkanının yolunu tutarak işe başlamalısın. Mini kırtasiyeye uğrayarak yüz boyası almayı unutma. Partinin sevimli kedisi olmaya hazır ol.

3. Şeytan Makyajı

Şeytan Makyajı

Halloween denilince akla gelen 10 klasik makyajdan birisi de Şeytan Makyajı. Günümüzde çeşitlenerek popülerliğini sürdüren bu makyaj için ise kırmızı allık, kırmızı ruj, kırmızı lens, takma kirpik, kaş farı ve makyaj paleti almayı unutma. Bu makyaj ile Cadılar Bayram'ında adeta ışıldayacaksın. Bizden söylemesi ;)

4. Cadı Makyajı

Cadı Makyajı

Şeytan makyajından sonra 10 klasik içerisinde yer alan cadı makyajı senelerdir siyah ağırlıklı olma modasından vazgeçemedi. Siyah ağırlıklı olan çılgın makyaj kategorisinde tahtını korumaya devam ediyor. Bu harika makyaj ile partinin en kötü cadısı olmaya hazır ol. Bunun için fondöten, aydıtıcı, siyah göz kalemi, far paleti, kaş farı ve rujunu unutma.

5. Zombi Makyajı

Zombi Makyajı

Her sene filmlere ve dizilere konuk olan, özellikle popülerliğini Walking Dead serisiyle duyuran bu çılgın makyaj partilerde ki zirvesini korumaya devam ediyor. Bu harika makyaj ile cadı sepetini kap ve komşularını ziyarete giderken 'Şeker için Cadılar Bayramı' repliğini unutma.

6. Vampir Makyajı

Vampir Makyajı

Alacakaranlık serisi ile hayranlıkları epey artıran ve günümüzde hala efsaneleri dolaşan bu gizemli makyaj, özellikle kadınların kalbini feth etmeye devam ediyor. Kırmızı lens ile bütünleşen bu harika makyajımız, sahta kan sayesinde gerçekçiliğini epey artırmışa benziyor. Siyah far ve siyah göz kalemi ne kadar mı iddialı durabilir? İşte aşağıda ki Cadılar Bayramı görselleri karşınızda. Harika kırmızı ruj ve en açık tonda fondöteniz ile bu makyajı tamamlayabilirsiniz.

7. Ölü Gelin Makyajı

Ölü Gelin Makyajı

Sinema tarihinde kendisine yer bulan  ve senelerin modasını geçiremediği; 'Ölü Gelin' çizgi filminden esinlenen bu dehşet verici makyaj, partilerin hala en gözdesi olmaya devam ediyor. Gelinlik giymek için ikinci bir bahane yeri yaratan 'Ölü Gelin' konsepti, makyajıyla adeta dikkatleri üzerine çekiyor. Bazen beyaz cilt tonu makyajına, bazen ise mavi tonlama makyajın üzerine tercih edilen Ölü Gelin, uzun takma kirpiklerle hayranlarına adeta korku salıyor. Hem masumiyeti hemde ürkütücü görüntüyü birarada veren makyajımız Cadılar Bayramı'nda sizleri beliyor.

8. İskelet Makyajı

İskelet Makyajı

3 boyutlu görünümünün yanısıra, röntgen görüntüsünü gözler önüne veren bu dehşet görünümlü makyaj ile hayranlarınızı etkilemeye hazır mısınız? Siyah far ağırlıklı kullanılan bu makyaja çocuk yüz boyası malzemeleri eşlik ediyor. Mankenimizdeki mavi lensi de aksesuarlarınız içerisine eklerseniz 'Labella Milano Pixie Blue' marka olduğu sırrını sizlerle paylaşabiliriz.

9. Joker Makyajı

Joker Makyajı

Ekranlara çıktığı tarihten itibaren hafızalara kazınan 'Joker Makyajı' dehşet salmaya devam ediyor. Eğer Cadılar Bayramı partinizde bu makyajı tercih edecekseniz kırmızı balonunuzu hazırlayın. Bizden söylemesi. harika kostümünüze ekleyeceğiniz birde yeşil geçici saç spreyi ile tam bir Joker havası yaratmaya hazır mısınız? Sahte kan, beyaz yüz boyası, siyah far, siyah göz kalemi, kaş farı ve kırmızı rujla bütünleşen makyajınız ile partinin çılgın gözdesi olmaya hazır ol. 

10. Parti Temalı Cadılar Bayramı Makyajı

Parti Temalı Cadılar Bayramı Makyajı

Adeta bir denizkızı havası taşıyan bu makyaj konsepti, hem havalı hem de çekiciliği bir arada yaratmayı başarıyor. Özellikle renkli saçlarınızda sizleri adeta bir Barbie Bebeğe çevirecek olan makyajınız ile partilemeye hazır mısınız? O halde malzemelerimiz: 'Fondöten, takma kirpik, mor far, yeşil far, highlighter, parlak taşlar, beyaz göz kalemi ve eyelineer.' tüm bu malzemeler ile gözleri kamaştırmaya hazır ol.

11. Deadly Class- Maria Salazar makyajı

Deadly Class- Maria Salazar makyajı

Netflix dizileri arasında en ilgi çekici lise serisinde kendisine yer bulan Deadly Class'ın Maria Salazar'ını duymayan yoktur. Kendisinin yüzünde zaman zaman taşıdığı yöresel makyajı tabiki Cadılar Bayramı'na konuk oldu. 2021'in en dikkat çekici makyajları arasında yer alan bu güzel makyajı sizler için sona sakladık. Beyaz yüz boyası ve siyah far ağırlıklı olan makyajımıza bordo ruj ve siyah göz kalemi eşlik etmekte. Kırmızı far ile dolduracağınız göz çevresi çiçekleri ile makyajınız tamam. Artık partiyi, yelpazeli en iyi dövüşçü makyajı ile yakıp geçmeye hazır ol.