Kırmızı Oda dizisinin Azra’sı (Belde Yeke) kimdir?
Magazin

Kırmızı Oda dizisinin Azra’sı (Belde Yeke) kimdir?

Belde Yeke Zalim İstanbul dizisinde göstermiş olduğu performantan ötürü hatrı sayılır bir kitle elde etti. Özel hayatı ile magazin gündemine gelmekten hoşlanmayan genç oyuncunun özel hayatı bir hayli merak edildi. Akıllarda Belde Yeke kimdir? sorusu oluştu. Bizde sizler için başarılı oyuncuyu araştırdık ve zihinlerde oluşan soru baloncuklarını patlatmaya geldik. Kırmızı Oda dizisinin Azra’sı (Belde Yeke) kimdir?

Kırmızı Oda dizisinin Azra'sı (Belde Yeke) kimdir?

Kırmızı Oda Sadi’nin sevgilisi Azra rolü ile ekranlara gelen Yeke, göstermiş olduğu başarılı oyunculuk performansı ile izleyenlerden tam not almayı başardı. İlk olarak 2019 senesinde Belde Yeke Zalim İstanbul dizisi ile sevenlerinin karşısına çıktı. Başarılı oyunculuk performansı göstermesi ile akıllarda ‘Belde Yeke hangi dizilerde oynadı?’ sorusu yankılandı. Henüz 2 diziye adını yazdırmayı başaran sempatik oyuncu, menajerlik bünyesinde gelen teklifleri değerlendirmektedir.

Sık sık arama motorlarında ‘Belde Yeke kimdir?’ sorusu aratılınca, başarılı oyuncuyu tanımayan bile tanır oldu. 11 Ocak 1999 tarihinde dünyaya gelen Yekte 22 yaşındadır. Oğlak burcu kadınının özgüvenini ve güzelliği ekranlara taşıyan başarılı oyuncu, Filiz Çelik Menajerlik bünyesinde oyunculuğuna devam etmektedir. Eğitim hayatı hakkında herhangi bir bilgi bulunmasa da güzel oyuncunun İstanbul’da eğitim aldığını ve özel oyunculuk eğitimi aldığını biliyoruz.

Yeke, oyunculuğunun yanı sıra düzgün bir fiziğe sahip olması ile de gözleri üzerinde tutmayı başardı. Fiziğinin güzelliği ile adeta mankenlere taş çıkaracak olan Belde Yeke’nin boyu 1.70’dir. Boyuna orantılı olarak kilosu da 52’dir.

Özel hayatını magazin gündemine taşımak istemeyen Belde Yeke’nin sevgilisi de bir hayli merak edilenler arasında yerini korudu. Yakışıklı sevgilisi ile Instagram’da pozlar paylaşan Yeke, oldukça mutlu bir ilişki sürdürüyor. Kendisini gibi oyunculuk yapan ve 2017 senesinde Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile karşımıza gelen Taha Ünal ile aşk yaşamaktadır. İstanbul Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu Ünal, aynı zamanda 1995 doğumludur. 

Belde Yeke Instagram

Belde Yeke Kırmızı Oda

Onur Güvenatam’ın yapımcılığını ve Deniz Gürlek & Melek Seven’in senaryosunu üstlendiği Kırmızı Oda dizisinde Belde Yeke’de Sadi karakterinin Ezra’sına hayat verdi.

Belde Yeke Zalim İstanbul

 22 Haziran 2020 tarihinde final yaparak ekranlara veda eden Zalim İstanbul dizisinin ufak bir role hayat veren Belde Yeke, hayran kitlesini oluşturmayı başardı.

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!