1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Aykut Yavuz’ un o sözleri nedeniyle Ceren Yaldız dava mı açıyor? Aykut Yavuz’ un Instagram hesabı neden kapandı?

Aykut Yavuz’ un o sözleri nedeniyle Ceren Yaldız dava mı açıyor? Aykut Yavuz’ un Instagram hesabı neden kapandı?
+ - 0

Aykut Yavuz dava ediliyor… Youtube videosundaki o sözleri nedeniyle Ceren Yaldız dava açacağını ifade etti. Ceren Yaldız, Aykut Yavuz’ un Youtube videosunda kendisi hakkında söylediği sözlerden sonra Twitter hesabından attığı tweetle, dava açacağını duyurdu. Ceren Yaldız kendi hesabından dava açacağını söylemesi üzerine TikTok ve Twitter kullanıcılarından büyük bir destek gördü. Kısa sürede #AdamOlacaksınAykutYavuz etiketi Twitter’ da ülke gündemine girdi. Ülke gündeminde 5. sıraya kadar yükselen bu etiketin sebebi ne? Aykut Yavuz’ un hangi sözleri Ceren Yaldız’ ı ve sevenlerini kızdırdı? Aykut Yavuz’ un Ceren Yaldız olayı hakkında açıklaması ne? İşte ayrıntılar…

Aykut Yavuz Ceren Yaldız’a ne dedi? Ceren Yaldız neden Aykut Yavuz’a dava açıyor?

Aykut Yavuz geçtiğimiz günlerde yayınladığı Youtube videosunda Ceren Yaldız’ ın TikTok videosunu izleyerek tepki verdi. Ünlü sosyal medya fenomeni ve Youtuber Aykut Yavuz, TikTok akımlarına tepki verdiği daha pek çok videosunu da kanalında yayınlamıştı. Ancak bu videoda Aykut Yavuz’ un Ceren Yaldız’ ın videosuna verdiği tepki çok konuşuldu. Ceren Yaldız ve sevenleri bu sözlerin sözlü taciz içerikli olduğuna yönelik eleştirilerde bulundu. Aykut Yavuz’ un Ceren Yaldız’ ın TikTok videosunu izlediği sırada söylediği sözleri şu şekildedir; “Ceren, bu kızdaki işve, cilve de çok iyi ya! Gece 12’ den sonra erkekler açıp izlesinler ya Ceren’ i.”

Aykut Yavuz Youtube videosunda Ceren Yaldız için bu sözleri söyledikten sonra önce Ceren Yaldız’ ın sevenlerinden sonra da ünlü TikToker’ ın bizzat kendisinden tepki gördü. Ceren Yaldız Twitter hesabından dava açacağını duyurdu.

Ceren Yaldız açıklama

Ceren Yaldız dava mı açacak? Ceren Yaldız’ ın Aykut Yavuz açıklaması

Ceren Yaldız Aykut Yavuz’ un videoda söylediği sözlerden sonra hem Twitter hem de Instagram hesabından dava açacağını duyurdu. Aykut Yavuz’ un sözlerini sözlü taciz olarak nitelendiren ve bu sözlerden rahatsızlık duyduğunu açıkça belli eden Ceren Yaldız, “Bu tarz insanlar sosyal medyada barınmamalı.” dedi. Aykut Yavuz’ un hem kendisi hem de diğer kadınlar hakkında sarf ettiği sözlerden oldukça rahatsız olduğunu açıkladı. Ceren Yaldız’ ın Aykut Yavuz hakkındaki açıklaması;

“Öncelikle yaşadığım bu çirkin sözlü tacizden çokça rahatsız olduğumu belirtmek isterim. Bu durumun beni tedirgin ettiğini ve erkeklerin bana bu gözle bakacağını bilmek ürkütücü. Ülkemizde kadın tacizleri kanayan yaramızken, popüler bir kitleye sahip olma, gündeme gelmek için insanların bu şekilde yönlendirilmesi iğrenç bir durum. Bu açıkça tacize davetiye çıkarmaktır. Daha söylediğin cümlelerin nereye gideceğini düşünmeden ne hakla kamera karşısına geçip bu cümleleri söylemeye cüret ediyorsun? Her şeyden öte insanlar belki seni örnek alıyor. Ben sokağa çıkarken bile tedirgin olmaya başladım artık. Yazık sana. İnsanlık dışı bu yaptığın. İnsan değilsin sen. Bu tacizin bir affı yok. Bu bir hata değil, bu bir taciz! Özrü olmaz, affı olmaz, konu avukatımda. Sessiz kalmayan herkese teşekkür ederim. Lütfen sessiz kalmayalım… Hiçbir kadın artık bu durumu yaşamasın. Sosyal medya hesaplarının en kısa zamanda kapatılması ve hukuk yoluyla cezanı çekmen dileğim ile… Zira sosyal medyada bu tarz insanlar barınmamalı… İğrençsin. Ayrıca rahatsız olduğum bir diğer konu ise, kadınları sürekli karşılaştırmanız. Her kadın ayrı dallarda açan bir çiçektir. Bu platformlarda çocuklar sizi örnek alıyor. Bu nedenle sizden ricam beni herhangi bir kıyasa sokmayın. Hatta kimseyi sokmayın. Yeterince zor günler yaşıyoruz. Bu kıyaslar çocukların bizlere karşı doldurulmasına sebebiyet veriyor… Dikkat edelim artık. Tekrardan konuyu dikkate alıp haklının yanında olan herkese teşekkürler.”

Aykut Yavuz

Aykut Yavuz Ceren Yaldız’ dan özür diledi mi? İşte Aykut Yavuz’ un açıklaması…

Aykut Yavuz Instagram hesabının kapandığı biliniyor. Aykut Yavuz henüz Instagram hesabının neden kapandığı ya da kendisinin mi kapattığı hakkında bir açıklama yapmadı. Aykut Yavuz, yayınladığı o Youtube videosundan sonra sosyal medyada tepki gördü. Twitter’ da kısa sürede ülke gündemine giren bu durum sonrasında Aykut Yavuz açıklama yaptı. Ceren Yaldız hakkında söylediği sözler nedeniyle özür dileyen Aykut Yavuz, videosundaki o bölümü kesti. Amacının Ceren Yaldız’ a hakaret etmek ya da sözlü tacizde bulunmak olmadığını ifade eden ünlü fenomen işte şu ifadeleri kullandı;

“Arkadaşlar selamlar. Öncelikle bu tatsız olaydan kaynaklı bu açıklama videosunu çekecek konuma geldiğim için üzgünüm. Burada her ne kadar sosyal medyada lanse edildiği şekilde söylemedim, konuşmadım desem de o cümle ne yazık ki sizlerin anladığı konuya çıkıyor. Ben de ne yazık ki bunu sizlerin göstermiş olduğu tepkiden sonra fark edip Youtube videomda o söylediğim kısmı kesmiş bulunmaktayım. Amacım herhangi bir şekilde Ceren’e sözlü taciz veya hakaret etmek değildi. Eğer öyle anlaşıldıysa da, ki öyle anlaşıldı, bunun için özür dilerim. Kimse günahsız değil, peygamber değil. Herkes hata yapabilir ben de bir insanım ve hata yaptım. Önemli olan bunu fark edip karşınıza çıkıp özrümü diliyor olmak olduğunu düşünüyorum. Özetle sizden anlayış ve özrümü kabul etmenizi bekliyorum.”

Aykut Yavuz ve Ceren Yaldız arasında yaşananlar

Aykut Yavuz’ un özür açıklaması ve Ceren Yaldız’ ın sosyal medya hesaplarında gösterdiği tepkiler üzerine TikTok gündeminde bu olay yer almaya başladı. Ünlü TikTokerlardan Yaren Alaca ve Ümit Kürşat Yalçın gibi isimler Ceren Yaldız’ a olan desteğini ifade ettikleri paylaşımlar yaptılar. Ceren Yaldız’ ın açıklamasına göre olay yargıya taşındı. Bu süreçten sonra yaşanan gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Aykut Yavuz’un Instagram hesabı olaylar sonrası kapandı

Aykut Yavuz, Instagram hesabını kendi mi kapattı yoksa tepkiler sebebiyle mi kapandı henüz belli olmasa da Aykut Yavuz’un Instagram hesabı bir süre kapalı kaldı. Ardından Aykut Yavuz, yine aynı kullanıcı adı “Aykutyavuzben” ile yeni hesap açtı. Bu hesabındaki ilk paylaşımı ise açıklama oldu.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap