Güzellik

Argan yağı ile ipek gibi kirpiklere sahip olun!

Argan yağının son zamanlarda popülerlik kazanmasının en büyük nedeni, şüphesiz ipek gibi kirpiklere ulaşmanızı sağlamaktır. Kırılgan ve kısa kirpiklerin tedavisinde özellikle tercih edilen argan yağı, aynı zamanda uzamasına ve güçlenmesine destek sağlar. Argan yağı ile ipek gibi kirpiklere sahip olun!

Argan yağı kirpik uzatma konusunda son zamanlarda popülerlik listesinde adını koruyor. Daha çok argan yağı olarak bilinen Fas yağı birçok alana girmeyi başarmıştır. Bunların yanında kozmetik, cilt bakımı, şampuanları örnek verebiliriz. Dillere destan eden özellikleri ile argan yağı saç uzatma konusunda da başarısını kanıtladı. Peki argan yağı kirpik için kullanımı nasıl olmalı? Aslında genel olarak argan yağı kirpiklere sürülür mü? Sorusu en başta kendisini gösteriyor. Argan yağı kaş ve kirpik uzatma etkisinin yanı sıra gürleştirmesine de destek sağlar. Argan yağı ile ipek gibi kirpiklere sahip olun!

Argan yağının kipriklere faydası nedir?

Argan yağı

Argan yağı, akasya bitkisinin fındıklarından elde edilen bir özdür ve sadece Kuzey Afrika’da yer alan Fas’ta bulunur. Orijinalinin oldukça nadir bulunduğu argan yağı Fas sıvı altını olarakta isimlendirilir. Argan yağı ciltte, saçta ve kirpiklerde tercih edilmektedir. Biz bu yazımızda sizlere argan yağının kirpikler üzerindeki etkisini ele aldık. Argan yağının saç üzerindeki etkisini de okumak isterseniz Argan yağı ile saç nasıl uzatılır? İşte Argan yağının bilinmeyen faydaları yazımıza göz atabilirsiniz.

Argan yağının kirpiklere faydası nedir?

Argan yağının saçlara ve cilde sürülmesinden ziyade kirpiklere de birden çok faydası bulunmaktadır.

  • A, D ve vitaminleri açısından oldukça zengin olan argan yağı kirpiklerin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.
  • İçerdiği omega 9, fitosteroller ve polifenoller sayesinde kirpiklerinizi çoğaltmaktadır.
  • Yapısındaki yağ asitleri sayesinde ise kirpiklerinizi ok gibi uzatmaktadır.

Argan yağı kirpiklere nasıl uygulanır?

Genel olarak kirpiklerinize argan yağını gece uyumadan önce tercih ediniz. Gözlerinizde herhangi bir yan etki oluşmadığı sürece istediğiniz her zaman kullanmaya devam edebilirsiniz. 2 şekil olarak kullanabilirsiniz.

  • Temiz bir maskara ile
  • Parmak uçlarınızla

İşlemleri yaparken ellerinizin temiz olmasına dikkat ediniz ve maskaranızın temiz olmasını da göz önünde bulundurunuz.

Evde kolayca uygulayabileceğiniz argan yağı ile kirpik uzatma maskeleri!

Evde kolayca uygulayabileceğiniz argan yağı ile kirpik uzatma maskeleri!

Rapunzel gibi kirpiklere kavuşmak artık hayal değil. Kirpiklerinizle rüzgar estirmeye ne dersiniz? Hadi şimdi en ucuz maliyetle evde yapabileceğiniz argan yağı ile kirpik uzatma maskelerine göz atalım. Gözünüze herhangi bir yan etkisi olursa ılık su ile yıkayınız. 

Argan yağı ve zeytinyağı karışımı kirpik

Argan yağı ve zeytinyağı birleşince etkisini tahmin edebiliyor musunuz? Zeytinyağı, E vitamini, K vitamini, klorofil ve karotenoidler açısından zengin olmasından ötürü kirpiklerinizin güçlü ve gür olmasını sağlayacaktır. Doğanın insanlara sunduğu ve adını Fas sıvı altını olarak isimlendirdiği her derde deva argan yağı ise kirpiklerinizin uzamasına katkı sağlayacaktır. İşleme başlamadan önce tırnaklarınızın kısa olduğuna ve ellerinizin temiz, kuru olduğuna dikkat ediniz. Parmak uçlarınız yardımı ile kirpiklerinize bu yağlar ile masaj yapınız. 

Badem yağı ve argan yağı karışımı kirpik

Doymamış yağ, E vitamini, kalsiyum ve magnezyum bakımından oldukça zengin olan badem yağı kirpiklerinizin sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaktır. Aynı şekilde argan yağının içerdiği omega 9, fitosteroller ve polifenoller sayesinde kirpiklerinizi çoğaltmaktadır. İşleme başlamadan önce tırnaklarınızın kısa olduğuna ve ellerinizin temiz, kuru olduğuna dikkat ediniz. Parmak uçlarınız yardımı ile kirpiklerinize bu yağlar ile masaj yapınız. 

Tatlı badem yağı ve argan yağı karışımı kirpik

E vitamini, kalsiyum ve magnezyum açısından oldukça zengin olan tatlı badem yağı, kirpiklerinizi yumuşatır ve gürleştirir. Argan yağı ise yapısındaki yağ asitleri sayesinde ise kirpiklerinizi ok gibi uzatmaktadır. İşleme başlamadan önce tırnaklarınızın kısa olduğuna ve ellerinizin temiz, kuru olduğuna dikkat ediniz. Parmak uçlarınız yardımı ile kirpiklerinize bu yağlar ile masaj yapınız. 

Argan yağı ile ipek gibi kirpiklere sahip olun!

Argan yağı ile kirpik uzatma hakkında merak edilen sorular!

Son zamanlarda insanlar arasında birçok alanda kullanılmaya başlanan argan yağı, akıllarda soru işaretleri bırakmaya devam ediyor. Bizde sizler için argan yağının kirpikler üzerinde etkisini daha detaylı bilmeniz için merak edilen soruları derledik. 

Kirpiklere argan yağı sürülür mü?

Gözlerinizde herhangi bir hastalık ve hassasiyet yok ise argan yağını kirpiklerinize parmak uçlarınız veya temiz bir maskara fırçası ile uygulayabilirsiniz. Sonra merhaba ok gibi kirpikler!

Argan yağı kaş ve kirpik uzatır mı?

Argan yağının doğal halinin içerisinde omega 6, omega 9, fitosteroller ve polifenoller bulunmaktadır. Buda kirpiklerinizi güçlendirerek sağlıklı bir şekilde uzamasına katkı sağlamaktadır.

Argan yağı kirpik döker mi?

Doktor Sara’ya göre argan yağı; antioksidan, antienflamatuar, antiseptik, antiseptik ve nemlendirici özelliklerine sahiptir. Dolayısıyla argan yağı kirpiklerinizde herhangi bir problem yok ise dökmeyecektir.

Argan yağı kirpiklere iyi gelir mi?

Argan yağı, yağ asitleri ve A, D ve vitaminleri açısından zengindir. Dolayısıyla kirpiklerinizi gürleştirmenin yanı sıra uzatacak ve ok gibi yapacaktır. 

İçerik editörü.

Düşünceni paylaş?

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.