Ahmet Apa diyeti | Ahmet apa seviye 1 diyet listesi | Ahmet Apa Seviye 1 Yasak Listesi

Ahmet apa diyeti, Ahmet Apa Seviye 1 diyet listesi ile başlıyor. Son zamanlarda binlerce insanın kilo vermesini sağlıyor. Pek çok yasak bulunan ve katı kuralları olan bu diyetin sonucu olumlu oluyor. Ahmet Apa seviye 1 yasak listesi kilo vermeye başlamadan önce mutlaka dikkat edilmesi gereken kriterleri içeriyor. Ahmet Apa seviye 1 diyet listesi işte detaylar...


Ahmet Apa diyeti | Ahmet apa seviye 1 diyet listesi | Ahmet Apa Seviye 1 Yasak Listesi
Ahmet Apa Diyeti

Ahmet Apa diyeti 9 seviyeden oluşan bir sisteme sahip. Ahmet Apa Seviye 1 diyet listesi, son zamanlarda binlerce insanın kilo vermesini sağlıyor. Pek çok yasak bulunan ve katı kuralları olan bu diyetin sonucu olumlu oluyor. Bu yazımızda Ahmet Apa Diyeti seviye 1 yasak listesi, Ahmet Apa seviye 1 diyeti içeriği, Ahmet Apa diyeti nasıl yapılır ve diyet listesi Ahmet Apa Seviye 1 tablo gibi konulara değineceğiz.

Ahmet Apa diyeti altı bölümden oluşuyor. Ahmet Apa seviye 1 diyet bölümünü geçtikten sonra Ahmet Apa seviye 2 diyet listesi konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesi

Ahmet Apa Diyeti seviye 1 yasak listesi

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesinde ekmek, şehriye, tarhana, pirinç, patates, irmik, makarna, pasta, börek, kurabiye, hamurişi ve un içeren her yiyecek yasak. Bu diyette bakliyatları ve çiğ kuruyemişleri tüketebilirsiniz. Fakat bakliyatlardan üretilen unları tüketemezsiniz. Türü fark etmeden, tam kırk gün boyunca unlu mamuller yasak. 

Ayrıca bu diyette şeker ve şeker içeren tüm ürünler tamamen yasak. Bal, pekmez, reçel, sütlü ya da şerbetli tatlılar kesinlikle tüketilmemeli. 

Seviye 1 diyetinde limon ve avokado tüketebilirsiniz. Bunun dışındaki hiçbir meyveyi tüketemezsiniz. Seviye 2’ye geçildiği zaman hurma ve incir öğle öğününde tüketilebilir. 

Yemeklerin içinde havucu kullanmak yasak yani yalnızca çiğ olarak ve gün içinde tek bir öğünde tüketmeniz gerekir. 

Sade soda tüketebilirsiniz. Bunun dışında kola, gazoz, meyve suyu, nestea, nescafe, süt, kefir ve ayran gibi tüm meşrubatlar ve içecekler yasak grubuna dahildir. Gün içinde yalnızca su, şekersiz çay, şekersiz bitki çayı ya da şekersiz Türk kahvesi tüketebilirsiniz. 

Bu diyeti yaparken tüm kızartma çeşitleri tamamen yasaktır.

Mısır, kestane, balkabağı, yulaf, yulaf ezmesi, nar ekşisi tamamen yasaktır.

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesiAhmet Apa Seviye 1 Diyeti

Seviye 1’i uygulayan insanlar, beslenme sistemini oturtmak ve metabolizmalarını iyileştirmek için bu diyeti yapar. Bu diyeti çocuklar, hamileler ve çocuk emziren anneler de yapabilir. 

Seviye 2’de yapılacak açlık oruçlarına hazırlık olarak görülen bu başlangıç aşaması, bedeni açlık oruçlarına hazırlar. Kırk günlük bu programın en büyük kuralı, yasak listesine tam olarak uymanızdır. 

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesi

Ahmet Apa Diyeti nasıl yapılır?

Bu diyeti yaparken her yemekten en az yarım saat önce mutlaka bir bardak su içmeniz gerekir. Yemekle birlikte su, çay, bitki çayı, maden suyu ya da ayran gibi hiçbir içeceği tüketemezsiniz. Yemekten en az iki saat sonra çay, türk kahvesi, su ve bitki çayı gibi içecekleri tüketebilirsiniz.

Bu diyeti yaparken yemekleri sıvı olana kadar çiğnemelisiniz. Akşam yemeğinden en az dört saat sonra uyumalısınız. Her gün mutlaka en az otuz dakika yürüyüş yapmalısınız. 

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesi

Diyet Listesi Ahmet Apa Seviye 1 tablo

Diyete başlamadan önce niyet etmeniz gereklidir. "Niyet ettim Allah'ım senin rızan için, sağlığımı kazanmak için beslenmemi düzeltmeme, sen zorlaştırma kolaylaştır Yarabbi" diyerek niyet etmelisiniz. 

En geç 18.30’da bu diyete akşam yemeği ile başlamanız gerekir ve doymuş bir şekilde başlamanız gerekir. Yemekten iki saat sonra su, çay, türk kahvesi ya da bitki çayı tüketebilirsiniz.

Sabah hiçbir şey yemeyin. Saat 13.00’a kadar hiçbir şey yemeyin. Sadece su içebilirsiniz. Saat 10.00’da şekersiz türk kahvesi içebilirsiniz. Kahve içmek yerine yeşil çay ya da başka bir bitkisel çay içebilirsiniz. Bitki çayının içine toz zencefil ya da zerdeçal ekleyebilirsiniz.

Saat 12.30 ile 13.00 arasında iki ya da üç tane rafadan yumurta, peynir, zeytin, mevsim yeşillikleri, turp, maydanoz ve çiğ kuruyemişler yiyebilirsiniz.

18.30 ile 19.00’da akşam yemeğinde çorba içmelisiniz. Daha sonra bir sulu yemek ve salata yemelisiniz. Son olarak bulgur pilavı yemeniz gerekir.