Admin 0 Yorum
1 Yıl Önce

Ahmet Apa kimdir? Ahmet Apa diyet seviyeleri nelerdir?

Diyet listesi yazarı Ahmet Apa kimdir? Apayrı Yaşam diyetinin yazarı Ahmet Apa doktor mu? Peki Ahmet Apa diyeti güvenilir mi? Ahmet Apa diyet seviyeleri nasıldır? Ahmet Apa diyeti yazarı Ahmet Apa’ nın hayatı ve hakkında bilinmeyenler…

Ahmet Apa

Ahmet Apa kimdir? Kısaca hayatı…

Özellikle son dönemde seviye diyet listeleri ile adından söz ettiren Ahmet Apa, doktor ya da diyetisyen değildir. Kendisi, kendi deneyimlerinden yola çıkarak Yitik Şifa adı verilen diyet programını hazırlamıştır. Ahmet Apa diyet seviyelerini hem sosyal medya üzerinden yayınlamakta hem de yayınladığı diyet kitabında ayrıntılı bir şekilde açıklamaktadır.

Ahmet Apa İzmit’ te yaşamaktadır. Ahmet Apa, kendi deneyimlerinden yola çıkarak oluşturduğu Yitik Şifayı Bulma ve Apayrı Yaşam Diyeti ile insanların kilo vermelerine ve pek çok rahatsızlıklarından kurtulmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.  Ayrıca uygun hacamat ya da saç kesim günlerini de takipçileri ile paylaşmaktadır. Ahmet Apa, alternatif tıp uzmanı, doktor, sağlıkçı ya da diyetisyen değildir. Ahmet Apa kim olduğunu kendi cümleleri ile şu şekilde açıklamıştır;

“Şahsımı alternatif tıpla uğraşan diğer kişilerden ayıran birçok fark bulunmaktadır. Ama en önemli temel fark; onlar size ne yapmanız gerektiğini söylerler. Ben ise Allah (c.c) izniyle yapmanız gerekeni elinizden tutarak size yaptırırım. O kilo verilecek, o egzama iyileşecek. O kadar.”

Ahmet Apa kendi deneyimlerinden yola çıkarak kilo vermek isteyenlere tavsiyelerde bulunmaktadır. Kendisi bir doktor ya da diyetisyen olmadığı için, bu diyeti uygulamak isteyenlerin öncelikle doktorlarına danışmasını belirtmektedir. Kan sayımı ve diğer ölçümler yapıldıktan sonra bu diyete başlanıp başlanmayacağına karar verilmektedir.

Ahmet Apa diyeti

Ahmet Apa diyeti nedir?

Ahmet Apa, kendisinin uyguladığı ve fayda gördüğü diyet listesini okurları ile paylaşmıştır. Ahmet Apa’ nın yazmış olduğu bu diyet, seviyeler halinde ilerlemektedir. Bir seviyeyi tamamlayan kişi ardından bir sonraki seviyeye geçerek diyetini devam ettirmektedir.

Ahmet Apa diyeti kilo vermenin yanı sıra, pek çok rahatsızlıktan kurtulmayı da sağlamaktadır. Bu diyet sayesinde vücudun kendisini yenilemesi ve rahatsızlıkları uzaklaştırması beklenmektedir. Bu diyet programı Ahmet Apa tarafından paylaşıldıktan sonra pek çok kişi uygulamış ve dilden dile dolaşan bir hale gelmiştir. Ahmet Apa diyeti ile Yitik Şifayı Bulanlar adında bir Facebook grubu oluşmuş ve odlukça büyük bir kitle, bu diyetten fayda gördüğünü belirtmiştir.

Ahmet Apa diyeti seviyeleri nelerdir?

Ahmet Apa diyeti, ilk seviyeden başlanarak sırası ile uygulanmalıdır. Her seviyede diyetin ağırlığı daha da artacağı için, vücudu alıştırmadan sonraki seviyelere geçmek zararlıdır. Aynı zamanda Ahmet Apa, diyet programının belirtilen seviyelere uygun olarak uygulanmasının önemini vurgulamaktadır. Aksi takdirde istenen etkiyi almak mümkün olmayacaktır. Kilo vermeye yardımcı olması ve sağlıklı bir vücuda kavuşturması beklenen Ahmet Apa diyeti seviyeleri şu şekildedir;

Ahmet Apa diyetini uygulamak için ilk seviyeden başlamalı ve kendinize uygun olan seviyeye kadar, ara vermeden devam etmelisiniz. Ancak bu süreçte doktorunuza danışmayı ve gerekli kontrolleri yaptırmayı ihmal etmemeniz gerekiyor.

Ahmet Apa diyeti güvenilir mi?

Ahmet Apa doktor ya da diyetisyen olmadığı için, Ahmet Apa güvenilir mi ya da Ahmet Apa diyeti zararlı mı gibi sorular akıllara gelmektedir. Ahmet Apa, diyete başlamadan önce doktor kontrolünden geçmeyi tavsiye etmektedir. Ayrıca oluşturduğu Facebook grubunda da Ahmet Apa diyeti yapanlar fikir alışverişinde bulunmaktadır. Bu yönüyle de oluşabilecek soru işaretleri giderilebilmektedir.

Ahmet Apa Facebook 

Ahmet Apa’ nın Facebook hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Ahmet Apa Twitter

Ahmet Apa’ nın Twitter hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği beğendin mi?

Sürükle ve bu içeriği puanla!

  • Berbat 0
  • Ehhhhh 0
  • Eğlenceli 0
  • Harika 0
  • Bayıldım 0
Yorumlar 0

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.